İnanılmaz Örümcek Adam

7,89

( 10 kişi yorum yaptı )

İnanılmaz Örümcek Adam

(The Amazing Spider Man)

Sinema Filmi

2010

İnanılmaz Örümcek-Adam, lisede dışlanmış, annesi babası tarafından terk edilmiş ve dayısı Ben (Sheen) ve Yengesi May (Field) tarafından büyütülen Peter Parker’ın (Garfield) hikayesini anlatıyor. Bir çok ergen gibi, Peter da kim olduğunu ve bugünlere nasıl geldiğini çözmeye çalışıyor. Aynı zamanda Peter ilk aşkı olan Gwen Stacy ile (Stone) aşk, bağlılık ve sırlarla iligili mücadelesini de veriyor. Peter babasına ait bir evrak çantası bulduğunda, anne ve babasının kayboluş nedenini anlamak için araştırmalarına başlıyor. Bu onu Oscorp’a ve babasının eski ortağı olan Dr. Curt Connor’un (Ifans) laboratuarına yönlendirir. Örümcek-Adam Connor’un ikinci kişiliği Kertenkele (The Lizard) ile karşı karşıya gelir. Peter, güçlerini kullanarak hayatını değiştirecek bir karar alır ve kahraman olmak için kaderine yön verir.

Oynayanlar

Emma Stone Emma Stone Gwen Stacy
Andrew Garfield Andrew Garfield Peter Parker
Meagan Good Meagan Good Gloria Grant
Embeth Davidtz Embeth Davidtz Mary Parker
Rhys Ifans Rhys Ifans Dr. Curt Connors
Chris Zylka Chris Zylka Flash Thompson
Martin Sheen Martin Sheen Ben Parker
C. Thomas Howell C. Thomas Howell Ray
Irrfan Khan Irrfan Khan Nels Van Adder
Sally Field Sally Field May Parker
Denis Leary Denis Leary George Stacy
Campbell Scott Campbell Scott Richard Parker
Hannah Marks Hannah Marks Missy Kallenback
Stan Lee Stan Lee
Annie Parisse Annie Parisse Bayan Van Adder
Michael Massee Michael Massee
Vanessa Lee Chester Vanessa Lee Chester Rhonda
Amber Stevens Amber Stevens Ariel
Michael Papajohn Michael Papajohn Alfie
Barbara Eve Harris Barbara Eve Harris Miss Ritter
Rüçhan Çalışkur Rüçhan Çalışkur Türkçe Seslendirme
James Chen James Chen
Kevin McCorkle Kevin McCorkle Bay Cramer
Emrullah Uzun Emrullah Uzun
Kaan Kıran Kaan Kıran Türkçe Seslendirme
Didem Atlıhan Didem Atlıhan Türkçe Seslendirme
Tibet Töre Tibet Töre Türkçe Seslendirme
Mustafa Oral Mustafa Oral Türkçe Seslendirme
Zeynep Özden Ayyıldız Zeynep Özden Ayyıldız Türkçe Seslendirme
Cüneyt Cakova Cüneyt Cakova Türkçe Seslendirme
Ayşe Kurtel Ayşe Kurtel Türkçe Seslendirme
Levent Dönmez Levent Dönmez Türkçe Seslendirme
Hakan Vanlı Hakan Vanlı Türkçe Seslendirme
Hakkı Ergök Hakkı Ergök Türkçe Seslendirme
Özge Çatıkkaş Özge Çatıkkaş Türkçe Seslendirme
Emrullah Uzun Emrullah Uzun Türkçe Seslendirme

Firmalar

Warner Bros (Dağıtımcı)
Hasılat 5.342.761,0 TL
Toplam İzleyici 496.894
Vizyonda Kaldığı Hafta 19 Hafta

Son Yorumlar (10)

kemerlee avatar kemerlee 12 Kasım 2014 18:32:34

8

B film yönetmeni Sam Raimi’nin ardarda çektiği birbirinden kötü üç filmle rezil ettiği Örümcek Adam efsanesine ve çocukluğumuzun kahramanına yakışan bir film geldiki 130dk boyunca insanı resmen hayattan koparıyor. En başta oyuncu seçimi nerdeyse kusu rsuz, uyuz Tobey Maguire’den sonra kim gelse olurdu ama Andrew Garfield dört dörtlük bir seçim olmuş, ikinci filmde biraz hacim kazanırsa(6-8 kg kas) eksiği kalmaz, hele ben amcayla mary hala herkezin ailesi olmasını istiyeceği kadar sıcak gerçekçi yansıtılmış Martin Sheen’le Sally Field(hayat bir kutu çikolataya benzer Peter demesinide çok isterdim) bayıdım.Herkezin vampirle görüşmeyle sevdiği ama bu sevgiyi yok eden üçüncü sınıf oyuncu(cannes’ta verilen ödüle çok güldüm Melankolik’dede iğrençti)Kiristen Dunst yerine hayallerin yeni kızını oynayan Romantik komedinin yeni kraliçesi Emma Stone mükemmel bir seçim.Oyuncu tercihleri dışında Raiminin uydurduğu kolundan ağ çıkma saçmalığı, Peterı ezik göstermesi, 100 metre zıplaması gibi aptallıkların çıkması, amcası ve halası tarafından çok sevilen öksüz ve yetim Peterın özlemini, psikolojisini gerçeklikle anlatmış yönetmen, üzerine adaletsizliğe karşı duruşunu kabadayılara olan cesaretini daha süper güçlere kavuşmadan göstermesi karakter nasıl derin yaratılırın nasıl anlatılırın tam karşılığıydı.Yönetmenin klişelere kaçmamaya çalışması, yanlış anlaşılma geyiğinin hiç olmaması yada herşeyin illaha sözlerle anlatılmayacağını göstermesi ve Dramatik yapıyı duygu suistimali yapmadan kurması(Vinç sahnesi muazzamdı) Marc Webbin büyük başarısı. Filmin eksiklerine gelirsek ilk bir saatten sonra tempoda büyük bir düşüş oldu inişleri çıkışları tam ayarlayamadı bazı yerlerde, aksiyon sahneleri diğer Marvel filmlerine göre az ve zayıftı(İron man, hulk son olarak Avangersteki görsel şölen burda yoktu) diğer filmlerle çok ortak noktası olmaması için değiştirilen sahneler(zorunlu olarak) benim gibi çizgiroman fanatiklerinin içini biraz burktu.Ama sonuç olarak artık tüm spiderman hayranları ileriye daha umutla bakabiliyor(daha önce Raimi ne saçmalamış diye düşünmeden edemiyorduk) çünkü efsaneye yakışan bir başlangıç filmimiz var artık.

baran34 avatar baran34 04 Mayıs 2014 00:29:44

6

S. Raimi ve Tobey Maguire'li Spider Man serisi bir efsaneydi. Maalesef Marvel firması işi cimrilik boyutuna vardırıp Tobey gibi bir oyuncuya film başına 15 milyon doları çok görüp A. Garfield'a yarım milyon dolar verip baş karakter işini aklınca çöz düğünü zannnediyor. Filmin senaryo ekibinin ya IQ oranı çok düşük ya da senaryoyu özellikle çocuk izleyiciler için yazmışlar. O kadar çok mantık hataları vardı ki şaştım. Böyle büyük bütçeli dev prodüksiyonlarda olmaması gerekirdi. Filmin konu özetini anlatmaya gerek yok çünkü örümcek adam serisinin yeniden çevrimi. Marvel artık konu bulamıyor. Bence bu İnanılmaz'ın ardından Dayanılmaz ve Sonlandırılmaz diyerek seriyi devam ettirebilirler.
Bu arada yapımcı Avi Arad'da militarist bir İsrail milliyetçisi olarak A. Einstein portresinide filme dahil etmesi gözümüzden kaçmadı. Batman'daki Joker gibi bir kötü karakter üretemezse tırt bir film serisi olarak yoluna devam eder. Yine de izlenirmi; izlenir. Sonuçta senaryo saçmada olsa görsel bir şölen sunuluyor.

Maviprens avatar Maviprens 26 Kasım 2013 05:19:45

9

bu filmde hikayeye farklı bir açıdan bakıyoruz görsel efektler güzel

black_eagle_47 avatar black_eagle_47 21 Eylül 2013 15:01:48

5

Çizgi filmindeki karakterler ile pek bir benzerlik yok. Orta düzeyi geçemeyen bir film olmuş

madaxe avatar madaxe 28 Ekim 2012 13:56:05

tamm efektler falan çok güzel esas kız oldukça şirin ama karakterler esas hikaye dekinden çok sapmış o nedenle pek içime sinmedi

dogankoseoglu avatar dogankoseoglu 08 Ağustos 2012 00:09:31

ilk filmin kopyasıydı verdiğim paraya acıdım

Yandex.Metrica