Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Adab-ı Muaşeret (Adab-ı Muaşeret)

Adab-ı Muaşeret

7,16

(14 kişi yorum yaptı)

2012-07-31 16:31:59 15 Mayıs 2009 1 Saat 30 Dk Dram Komedi Gençlik Dram, Komedi, Gençlik
IMDb puanı: 0

Yönetmen: Emre Akay Emre Akay

Ülke: türkiye

Gişe: 116.914

Oyuncular: Ömer Güney, Gökçe Suyabatmaz, İlkay Arın, Küntay Tarık Evren, Deniz Güngören, Yunus Cengiz, Gülşen Ceren Girgin, Biğkem Melisa Özelçi, Başak Zebil, Gümeç Alpay Aslan Devamını Gör...

Konusu : 3 yanlış 1 doğru eder mi? "Adab-ı Muaşeret" 29 Şubat Lisesi'nde kızlar ve erkekler arasında kurulmuş iki ayrı grubun maceralarını konu alıyor. Matematik öğretmeni olan babası Nurettin Bey'le (Salih Kalyon) birlikte okul değiştirme rutinlerinin sıklaşması Aykut'u (Tarık Ündüz) bunaltmaya başlamıştır. Ne var ki bu sefer yapacakları okul ve şehir değişikliği, Aykut'un hayatında bambaşka bir kapı aralayacaktır. Zeynep (Yıldız Asyalı), kızlardan oluşan "Adab-ı Muaşeret" adlı çetenin lideridir. Adap kızlarına karşı direnen grupsa, okulun asi öğrencilerinden Eko'nun (Bora Akkaş) liderliğindeki "Mokokolar" çetesidir. Bu iki çete arasındaki ezeli rekabet, sene boyunca birbirinden eğlenceli atışmalara sebep olacaktır. Öğrencilerin kafalarına göre hareket ettikleri çivisi çıkmış bu okulu hizaya sokmak üzere yeni görevine başlayan Nurettin Bey'i zor günler beklemektedir. Fakat en büyük desteği okulun kıdemlilerinden Edebiyat öğretmeni Fatma Hanım (Hasibe Eren) nam-ı diğer Miss Piggy'den görecektir.mansuryıldırım

12 Ekim 2015 11:43

Film baştan sona basit bir hikaye yapısında öylesine eğlencesine çekilmiş bir film izlenimi veriyor şamil kafkas filimde iyi performansıyla filmi izlenilir kılmış buna rağmen ortalamayı bile zor tutturan bir film bir tuğra kaftancıoğlu filmi gibi deneysel bir filmden gişe filmine geçmesi emre akay için iyi olmamış umarım deneysel filimlere yada kırmızı alarm adlı kısa filmine benzer filimler yapmaya devam eder kısaca komedi tarzını sevenler zaman geçirmek için izleyebilir.

Cevap Yaz

black_eagle_09

5 Ekim 2013 00:09

Sıradan bir gençlik filmi. Çok farklı bi özellik yok. Senaryo ara sıra kopukluklara yol açmış. Beğenmedim filmi. Tek iyi yanı fazla küfür ve argo yok.

Cevap Yaz

baran34

6 Aralık 2011 23:03

Yönetmenlerimizden değişik tarzda filmler beklerken hep birbirinin aynı yapımlar ile karşılaşıyoruz. Tipik bir Çılgın Dershane tarzı film... Ama "Sultana" müzikleri ile coşturdu. İstanbul Lisesi ve Saint Benoit Lisesi çekim mekanı olmuş. Zaman geçirmek için seyredilebilir...

Cevap Yaz

delikadir39

10 Temmuz 2011 17:28

Salih Kalyon gibi değerli oyuncular için 3 puan verdim.

Cevap Yaz

bjkemre06

26 Mayıs 2010 06:36

Müzikler saçma uyumsuz. Atlamalar bağlantısız izlemek isteyen izleyebilir ama izlemeyende çok bir şey kaybetmiyor:(

Cevap Yaz

ceyhun_mr

29 Mart 2010 03:00

içinde komik ve zekice espirilerin olduğu,fazlasıyla basit ve sıradan hikayesi olan sıcak bir film.Oyuncu kadrosu geniş ve performanslar da gayet başarılı.Öğrencilerin herbiri rolünü iyi oynamış (istisna olarak;başroldeki çocuk rolüne biraz soğuk kalmış) Özellikle Şamil kafkas çok başarılıydı.Filmin son kısmında ince-ironi yüklü güzel espiriler vardı ancak proje olayı ve sonrası son derece basitti,filmin geneli gibi.Sonuç olarak,hikayesi için olmasa da geniş kadrosu,başarılı performanslar ve esiprileri için izlenebilecek bir film.

Cevap Yaz

zzSEDAzz

23 Ocak 2010 17:54

Genel olarak oyunculuklar fena değildi(Hasibe Eren ve Bora Akkaş için izlemiştim zaten)Senaryo çok sıradan ve sıkıcı.Film bitsin artık diye dua etmeye başlanan filmlerden birisi.

Cevap Yaz

demagoji

2 Kasım 2009 17:58

filme adını veren kızlar çetesi ile mokokolar adlı erkekler çetesi arasındaki tatlı çatışmayı merkez alan hababam sınıfı tarzında bir lise komedisi. bence gayet güzeldi.

Cevap Yaz

ismopro

17 Temmuz 2009 12:35

Ne olursa olsun Türk yapımı,hep destek tam destek..

Cevap Yaz

elegant

7 Temmuz 2009 13:50

bu fimde bir tek şey güzeldi...ama çok güzeldi...başarılar...

Cevap Yaz
Yandex.Metrica