Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Umut (Umut)

Umut

7,76

(32 kişi yorum yaptı)

2012-07-31 16:31:59 27 Şubat 2009 Dram Duygusal Dram, Duygusal
IMDb puanı: 0

Yönetmen: Murat Aslan Murat Aslan

Ülke: türkiye

Gişe: 231.410

Oyuncular: Mazlum Çimen, Mesut Akusta, Ali Cağaloğlu, Hande Kazanova, Yaşar Akın, Seda Bakan, Zeynep Tokuş, Asu Maralman, Zafer Algöz, Fikret Hakan Devamını Gör...

Konusu : Umut, yurtdışında hapis yatan Yılmaz’ın yıllar sonra vatanına dönmesiyle Şarköy’de başlayan ve Istanbul’da devam eden olaylar zincirini konu ediyor. Köyüne varan Yılmaz’ın hasret kaldığı yuvası paramparça olmuş, bebekliğinden beri görmediği altı yaşındaki oğlu Umut ise kendisine yabancılaşmıştır. Üstelik kader henüz en büyük oyununu oynamamıştır. Yılmaz Umut’la yeniden yakınlaşırken bu kez oğlunu tümüyle yitirme tehlikesiyle karşı karşıya gelir. Umut ile çıktığı zorlu macerası Yılmaz’ı çocukluktan beri görmediği eski bir arkadaş, bir otelin veteran sakinleri ve karşılık veremediği bir aşk ile buluşturur. Umut’u kurtarmak için çareler azaldıkça Yılmaz kaderle işbirliğine girer ve kendini akıl almaz bir can pazarlığının içinde bulur. Umulmadık bir şekilde karşısına çıkan bir teklif, Yılmaz’ı verebileceği en kritik kararla yüz yüze getiririr. Şimdi yüreğini ortaya koyup karşılığında oğluna geleceğin yolunu açabilecektir. Ancak bu dar geçitte Yılmaz’a yer yoktur.

Yapımcı

Görüntü Yönetmeni

Kurgu

Sanat Yönetmeni

Kostüm Tasarım

Yapım Ekibi

Yönetmen Ekibi

Kamera Ekibi

Işık Ekibi

Sanat Ekibi

Makyaj Ekibi

Ses Ekibi

Oyuncu Seçimi

DiğerDownTown

22 Haziran 2015 17:48

Çok başarılı oyunculuklar var. Ama senaryo başından sonuna kadar abartı şekilde dramatik. Bir de filmin sonunda mezar taşında ölüm: 2008 yazıyor. Vizyon tarihi 2009. Bu durumda Umut 2018 lerde felan babasının mezar taşına duaya gelmiş. Çok bariz bir hata, mezar taşında 1998-1999 gibi bir şey yazmalıydı.

Cevap Yaz

mansuryıldırım

5 Mayıs 2015 05:10

Komedi filimleriyle bilinen murat aslanın tek dram filmi belkide en iyi filmi sadece dizi havasında ilerlediği için film iyi bir film olmayı kaçırmış yoksa sinema duygusu olan bir film ortalama bir başarısı var.

Cevap Yaz

aşıkşair

22 Şubat 2015 19:07

Dramın dibi muhteşem çok başarılı

Cevap Yaz

Kpax08

27 Ağustos 2013 16:50

Filmi izledim ve dedim ki; "Keşke her erkek böyle bir baba olsa ya da her çocuğun böylesi bir babası olsa!" Olumsuz yorumları dikkate almadan izlemenizi öneririm. Dramatik film sevenlerin, özellikle de bu tarzda Türk filmi sevenlerin kaçırmaması gereken bir film. Babalar mutlaka izlemeli, çünkü filmin sonunda insan kendi babalığını sorguluyor.

Cevap Yaz

sinemadelisi

14 Ağustos 2012 15:28

çok iyi bir film olduğu söylenemez ama sırf zafer algöz usta için seyredilebilir.

Cevap Yaz

alimuratakbas

28 Haziran 2012 20:39

Yönetmen Türk insanını doğru yerinden yakalamayı başarmış ancak fazla abartılmış bir acitasyon söz konusu ve bu nedenle başarısız bir film..

Cevap Yaz

selimcelal

3 Nisan 2012 21:10

Selim Erdoğan bu filmde mükemmel oyunculuk sergilemiş.Öbür rollerde Zafer Algöz Seda Bakan usta aktör Fikret Hakanda süper oynamışlar.Türk Sinemasının son yıllarda yapılan en iyi filmlerinden.Bi babanın çoçuğu için herşeyi göze alması

Cevap Yaz

siyaali

22 Mart 2012 09:33

İyiki sinemada izlememişim  zafer algöz ve bertan ceylan dısındakılerın oyunculukları okul musameresıne cıkmıs gıbılerdı senaryo ya gelınce cok eksıkler yanlıslar var ınsan o kalbını vermek ıstese bıle veremez  otonazıye gırer  bu kı doktorda cınayet ıslemıs sayılır .ayrıca yonetmenlıkde cok kotuydu yazık verılen emege zamana paraya  bu fılmı bırde çagan ırmak cekseydı ozaman fılm olurdu

Cevap Yaz

baran34

2 Ocak 2012 01:33

Yönetmen Murat Aslan'ın Maskeli Beşler serisini izlemiş birisi olarak bu dram filmini yadırgadım. Konusu ve senaryosu itibarıyla tribünlere oynamış. Eleştirmen Melis Zararsız bu film ile ilgili çarpıcı bir cümle sarfetmiş; "alıcınızın ayarları gözlerinizin yaşlarıyla oynamayın" Yani film kör göze parmak misali zorla ağlatmanın üzerine kurulu. Olumlu yorumları okuyarak filmi izlemiştim. Halen iyi niyetimi koruyorum. Filme verilmiş bir zaman ve emek var. Fakat yapmacık oyunculuklar ve duygu sömürücülüğü yapan senaryo ile film olmuyor. Filmin tek artısı Zafer Algöz. Senaryonun aksaklığına rağmen ustalığını, maharetini ve ruhunu rolüne vermiş. Selim Erdoğan'ı Çiçek Taksi dizisinde komedi rolünde izlmeştik. Burada başrol ona verilmemeliydi. Filmde yapmacık ve zorlama silüeti ile sırıttı. Filmin mantık hataları gırla... Hele final sahnesinde ki mezar taşlarındaki ölüm tarihleri çok komikti. İzleyenleri safmı sanıyorlar. Umut'un annesi rolündeki Zeynep Tokuş ölüyor. İlerleyen sahnelerde ekrana 8 ay sonra yazısı çıkıyor. Yılmaz rolündeki arkadaşımızıda öldüren yönetmenimiz finalde mezar taşlarına ikisinin arasındaki ölüm tarihlerini 2 ay olarak yazdırıyor. Bu yetmiyor. Umut'u finalde büyümüş olarak görüyoruz fakat Yılmaz'ın kalbini verdiği genç hala aynı yaş ve görünümde. Meryem'de aynı yüz hattı ila karşımızda. Yaşlandırmak için makyöz bulamamışlar galiba. Bu arada Meryem'i durup dururken niye Yılmaz'a aşık ettirmişler. Olay örgüsünün altını doldurmadan hoppaaa ben sana aşığım:))Bence yönetmen çerezlik yapımlara devam etsin. Bu tarz dram filmlerini Çağan Irmak'a bıraksın.

Cevap Yaz

aslanşair

17 Eylül 2011 17:36

Mükemmel bir fil dramatik ve etkileyici

Cevap Yaz
Yandex.Metrica