Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Beyoğlu'nun Arka Yakası (Beyoğlu'nun Arka Yakası)

Beyoğlu'nun Arka Yakası

8,60

(28 kişi yorum yaptı)

2012-07-31 16:31:59 1 Ocak 1970 1 Saat 30 Dk Aksiyon Macera Dram Aile Aksiyon, Macera, Dram, Aile

Yönetmen: Şerif Gören Şerif Gören

Ülke: türkiye

Oyuncular: Banu Gençer, Fikret Fırtına, Yadigar Ejder, Günay Güner, Selahattin Fırat, Yavuzer Çetinkaya, Nalan Türkoğlu, Oya Aydoğan, Gökhan Mete, Dilaver Uyanık Devamını Gör...

Konusu : Hanımıyla bir gece münakaşa edip dışarı fırlayan memur Haydar Rıza, Beyoğlu'nun arka sokaklarında kendini hiç tanımadığı bir dünyanın içinde bulur.caner aydin vegan

29 Aralık 2020 13:26

1987 yapımı bir film. 1960 civarı filmlerdeki çoğunluk toz pembe istanbul dan sonra tokat gibi çarpan bir film oldu. En işlek yerlerden biri olan beyoglu ndaki insanları gösteriyor. Aslında gece olan yaşamı. Gündüz belki öyle değil. Seks işçilerini, kumarları, payvonları.. Bu esnada da eşini aldatmayı kafasına koymuş tarık akan ı görüyoruz tabi. Arka planda ise her mekanda "çocuk işçiler" görmekteyiz. Hemen hemen her yerde çocuklar vardı. Çekimlerini gördüğümüz o film ise güzel bir hava katıyor filme. Erdal ile tarik bir arada yakışmış. Erdal iyi oynamış. Çarli olarak :) Yadigar ejder de iyiymiş. Hem pavyonda içtiler, hem otelde. Ne kadar çok içtiler öyle :) Seks işçiliği yapan kişilere "ulan erkekler" diyen kişinin dayak yemesi de güzeldi :) Ne bitmeyen geceymiş bir de :) Tarik bicaklanmadan önce paltoyu bıraktı, orda aklım kaldı. Cebinde piyango bileti vardı :) bir de tüm parayı çaldırmamıştı sanki. Tarik yaralanmış kalçasından ama sabah hiçbir şey olmamış gibi devam ediyor. Kan kaybından nasıl ölmedi :) Karakolda da niye diyemedi "evet otele gittik, orda şahitler de var.". Filmin sonu da, başı gibi. Kavga ediyorlar yine :)

Cevap Yaz

nurdansalli

7 Ocak 2017 17:01

Oya Aydoğan bu filmde fazla sırıtıyordu bence.

Cevap Yaz

bysiirtli56

29 Ocak 2016 18:56

filmin konusu güzel düşünülmüş.filmdeki olayların hepsinin bir gecede olup bitmesi filmin akışı için çok mantıklı izlenir bir hale gelmiş

Cevap Yaz

mrs.hsn

11 Eylül 2014 22:01

Dönemin Beyoğlu gerçeğini; bir belgesel niteliğinde ortaya koyar bu film. Şerif Gören'in en sevdiğim filmlerindendir. Oya Aydoğan bu film ile de yine her rolün insanı olduğunu göstermiştir. Bir gerçek var ki; ilk kez Tarık Akan ve Oya Aydoğan'ı kendi sesleri ile izlemiş oldum ve bence bu filme doğallık katmış.

Cevap Yaz

Zebercet_Gezgin

24 Haziran 2014 19:39

Beyoğlu'nun karanlık çehresini anlatan öncü filmlerden biri. Şerif Gören'in toplumsal içeriğe sahip filmlerinden bir başka örneği.

Cevap Yaz

gezgin1903

21 Mart 2014 17:06

belgesel tadında güzel bir film oya aydoğan,erdal özyağcılar gibi tanıdık oyuncuların olması filmi dahada güzel yapmış defalarca izledim tavsiye ederim izlemeyen yoktur heralde

Cevap Yaz

Göztepe

10 Kasım 2013 22:47

Yalın anlatımıyla çok beğendiğim bir Tarık Akan filmi her şehrin belalı sıradışı yaşamı olan semt ve mahalleleri hemen hemen vardır. İstanbul'da Beyoğlu sanırım ,İzmir'de Alsancak ve Tepecik semtleri gibi bu tür olayların ve yaşamların olduğu mekanlar. Tarık Akan filmde çok iyi bir oyunculuk sergilemiş karısıyla geçinemeyince evinden çıkıyor çıkış o çıkış. Hele Erdal Özyağcılar'ın çaça rolü çok başarılıydı fuhuşla birlikte ,kokain ve eroin gibi insanları zehirleyen maddelerde filmde yer almış gerilimli etkileyici bir film. Bayağı olmuştu bu filmi bana siteden bir arkadaşım tavsiye etmişti filmi yeni izledim iyikide izlemişim.!

Cevap Yaz

beyzacetin

28 Haziran 2013 13:54

Garip, ürkütücü, gergin bir film. Çarpıcı bir anlatımı var. Çok ilginç geldi bana. Yasanan dramlar insanın içini acıtıyor. Filmi izledigimde cok depresif bir ruh haline girmiştim.

Cevap Yaz

nostique

20 Haziran 2013 01:04

kelimenin tam anlamıyla mükemmel bir film, adeta bir belgesel. filmde keşke farklı olsaydı denecek tek bir unsur yok. tarık akan, oya aydoğan ve erdal özyağcılar oyuncu seçimleri mükemmel. tarık akan ve oya aydoğan'ın kendi sesleriyle oynamış olmaları da filme bir doğallık katıyor.

Cevap Yaz

performer

14 Nisan 2013 01:00

BİR BEYOĞLU BELGESELİ... sayısız kere izlemişimdir. ilk olarak 80'li yıllarda video kaset olarak izlemiştim... film görüntü olarak restore edilmiş olsa ve reji açısından bazı kusurları olmadan çekilmiş olsaydı türk sinema tarihinde en iyi film kategorisine girebilirdi. bu haliyle bile önemli bir filmdir.

Cevap Yaz
Yandex.Metrica