Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Büyük Oyun

Büyük Oyun

8,04

(1 kişi yorum yaptı)

2012-07-31 16:31:59 17 Eylül 2010 1 Saat 50 Dk Dram Dram
IMAX 2d

Yönetmen: Atıl İnaç Atıl İnaç

Ülke: türkiye

Gişe: 9.431

Oyuncular: Serhan Erberk, Zekeriya Karakaş, Nalan Kuruçim, Haktan Pak, Selim Bayraktar, Rana Cabbar, Serkan Genç, Serdal Genç, Selen Uçer, Suzan Genç Devamını Gör...

Ödüller: Umut Veren Yeni Kadın OyuncuEn İyi Yardımcı Kadın OyuncuEn İyi Özgün MüzikEn İyi FilmUmut Veren Kadın Oyuncu

Konusu : ABD’nin Irak’ı işgâl sürecinde direnişçileri yakalamak için operasyon yapan askerlerin bastığı köyde bütün ailesini kaybeden Cennet hayatta bir başına kalmıştır. Yaşamı boyunca köyünün dışına adım atmamış bu genç kız çaresizliğin dayattığıi cesaretle Kerkük'te berber olarak çalışan ağabeyi Azim'i bulmak için yola çıkar. Ama Kerkük'e vardığında ağabeyinin de bir patlamada yaralandığını ve Türkiye'deki bir hastaneye götürüldüğü öğrenir. Ağabeyine ulaşmak için Türkiye’ye gitmeye karar veren Cennet yaşadığı ağır travmanın ve kaybedecek birşeyi kalmamasının yarattığı kayıtsızlıkla çıktığı zorlu yolculukta güç bulduğu tek dayanağı öfkesidir.. Terör ve şiddetin hakimiyetinde olan dağlık Irak-Türkiye sınırını kaçakçı grubu ile geçmeyi deneyen Cennet tecavüze uğrar ve intiharı dener.. İslamcı bir örgütün elemanları tarafından kurtarılan genç kız bu kişilerle birlikte geçtiği Türkiye’de ağabeyini bulma ümitlerinin tükendiği noktada farklı ve geri dönüşü olmayan bir yola girecektir..gökhan m.

17 Eylül 2010 09:31

Emeği geçen herkesi tebrik ederim.özel gösterimde izleme şansım oldu çok etkileyici bir film.özellikle GENÇ kardeşlerin performansları için tekrar tekrar tebrik ederim.

Cevap Yaz
Yandex.Metrica