Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Deli Deli Olma (Deli Deli Olma)

Deli Deli Olma

8,28

(33 kişi yorum yaptı)

2012-07-31 16:31:59 17 Nisan 2009 1 Saat 40 Dk Dram Tarihi Dram, Tarihi
IMDb puanı: 0

Yönetmen: Murat Saraçoğlu Murat Saraçoğlu

Ülke: türkiye

Gişe: 117.082

Oyuncular: Ali Değirmencioğlu , Yılmaz Bulut, Şerif Ağdaş , Çağla Acar , Nihal Tercan , Aygün Tevfik Hiçyılmaz , İsrafil Parlak , Umurbey Taşgın, Osman Karahan, İbrahim Coşkun Devamını Gör...

Ödüller: En İyi MüzikEn İyi MüzikEn İyi Yardımcı Erkek Oyuncu

Konusu : “93 Harbi” sonrasında Çar’ın Rusya’da yaşamasını istemediği Malakan kavminin bir kısmı Kars’a göçe zorlanır. Göç edenler arasında Mişka’nın (Tarık Akan) ailesi de vardır. Filmde Mişka 70’li yaşlardadır. Bir zamanlar köyün değirmenini işleten Mişka, modern makineler çıktıktan sonra, işini yapamamış ve maddi sıkıntıya düşmüştür. Köyün huysuz ihtiyarı Popuç (Şerif Sezer), Mişka’dan nefret eder ve köyde yaşamasını istemez. Köylüler bir zarar görmedikleri hatta sevdikleri kendi halinde, barışçı, yardımsever Mişka ile Popuç arasında kalmışlardır. Popuç, oğlu Şemistan (Levent Tülek), gelini Figan (Zuhal Topal) ve üç torunuyla yaşar. Torunlarından en küçüğü Alma dik başlı, sevecen bir kızdır ve doğuştan iyi bir müzik kulağına sahiptir. Alma’nın öğretmeni Metin, Alma’daki yeteneği fark etmiştir ve kesinlikle değerlendirilmesi gerektiğini düşünür. Alma ve Mişka arasında sıcacık bir dostluk vardır. Metin öğretmenin uğraşları sonucunda Alma konservatuar sınavlarına girer… Mişka hastadır. Köyde Mişka’nın yakında öleceği konuşulur. En sonunda iki yaşlı geçmişlerini sorgularlar ve aralarındaki büyük sır ortaya dökülür.

Yapımcı

Kurgu

Sanat Yönetmeni

Dekor Tasarım

Yapım Ekibi

Yönetmen Ekibi

Kamera Ekibi

Post-Prodüksiyon

Işık Ekibi

Sanat Ekibi

Makyaj Ekibi

Ses Ekibi

Oyuncu Seçimi

Ulaşımgzde_1907

23 Nisan 2018 01:04

Karslıları çok iyi anlatmış güzel bir film

Cevap Yaz

Malboro

20 Nisan 2018 01:04

Kaç kez bıkmadan izlediğim ender filmlerden.İzleyeni saran kurgusu,içli müziğiyle ayrı yeri vardır.

Cevap Yaz

sinemaadamı

24 Eylül 2016 12:04

çok zor şartlar altında çekilmiş bir yapım. 93 harbi sonrası zor durumlara düşen insanların hikayesi güzel bir şekilde anlatılmış bu filmde.

Cevap Yaz

Rıza_Nur

12 Ekim 2015 20:01

Rusların göçe zorladığı milletlerin hikayesinin iyi anlatıldığını düşünüyorum.

Cevap Yaz

hasanilhan

12 Ekim 2013 14:14

tarık akhan / yada tarık abi harika bir oyunculuk sergilemiş..ayrıca murat aydın kardeşimin oyununuda çok beğendim. bu filmi çok geç izledim..bu beni üzsede artık izledim..emeği geçen herkese saygılarımla

Cevap Yaz

Azerbaycanturku

3 Mayıs 2013 00:47

harika bir film tarik akanin oyunculugu super

Cevap Yaz

mrvaktn

22 Mart 2013 14:07

böyle içten bir film izlememiştim hiç.. ilk kez beni bi film son sahnesiyle ağlattı

Cevap Yaz

umutilkay

22 Kasım 2012 23:52

Cok samimi, cok "yerli", ozgun konulu bir filmdi. Cok sahici, cok iyi oyunculuk iceriyor... Kurguaksamiyor. Bunca zaman sonra detaylariyla aklimda kalan az sayidaki filmden.

Cevap Yaz

dieFohlen

18 Kasım 2012 23:46

Güzel bir filmdi, Tarık Akan ve Şerif Sezer'in başrollerini paylaştığı bu film izlenir.

Cevap Yaz

Göztepe

18 Kasım 2012 21:17

Başrolde iki sinema ustası Tarık Akan ile Şerif Sezer yaşlandıklarında birbirine nefreti geçmişteki büyük aşkları. Biri Türk kadını diğeri Rus genci ve Mişka en sonunda kanserden ölüyor Popuç onu defnediyor dinine göre. Küçük kız Alma'nın Mişka ile dostluğu Kars'ta karlı havada yapılan çekimler çekimlerin hd kalitesinde ve çok net olması filmi apayrı güzelleştirmiş duygu yüklü güzel bir film..!

Cevap Yaz
Yandex.Metrica