Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Sıcak (Sıcak)

Sıcak

7,98

(9 kişi yorum yaptı)

2012-07-31 16:31:59 19 Aralık 2008 1 Saat 55 Dk Aksiyon Polisiye Gerilim Dram Aksiyon, Polisiye, Gerilim, Dram
IMDb puanı: 0

Yönetmen: Abdullah Oğuz Abdullah Oğuz

Ülke: türkiye

Gişe: 75.362

Oyuncular: Agop Çavuşyan, Aslı Zen, Şafak Karali, Gürgen Öz, Hazım Körmükçü (2), Ebru Akel, Cem Özer, Burak Tamdoğan, Taylan Işıklar, Cem Adrian Devamını Gör...

Konusu : Onlar yol arkadaşıydılar… Yusuf batık gemilerin enkazını çıkartıp satan bir denizcilik firmasında çalışıyor. Güzel karısı Meryem ise özel ders veren mütevazı bir öğretmen ve iki aylık hamile. Karıkoca, Bozcaada açıklarındaki batık gemi projesi için çıktıkları bu kısacık yolculuğun, hiç tanımadıkları bir kadının bıraktığı mektup yüzünden bir karabasana dönüşeceğinden habersizdir henüz. Aynı saatlerde, karısının başka bir adamla kaçtığını öğrenen ve yardım istemek için umutsuzca o adadaki tek dostu eski dalgıç Niko’yu arayıp duran zavallı asker Adem ise cinnetin eşiğindedir. Güneş batar, gök yarılır ve o saat geldiğinde kader ortaklarını bir araya getirir. Hayatları kesişen bu dört kişiden birine ölüm yazılmıştır o gece. Geride kalan üç kişinin kalplerine ise cehennem gibi bir sıcak…mansuryıldırım

19 Nisan 2015 08:34

Malesef mutluluk filminden sonra çektiği filminde abdullah oğuz aynı başarıyı yakalayamamış oyuncu seçimleri çok başarısız ben ebru akeli o kadar beğenmedim ortalama bir performansı vardı aynı şekilde cem özer de ortalama bir performans göstermiş malesef film orta düzeyi geçemeyen bir film.

Cevap Yaz

turkuaz_anlar

11 Ocak 2009 16:58

Bu filme yapılan "çok ağır,çok sıkıcı" eleştirilerini anlamak gerçekten imkansız... ne bekliyorlardı ki acaba ? devamlı ha ha hi hi komedi ya da devamlı vur kır aksiyon sahneleri mi beklediler...Sıcak filmi ciddi anlamda etkileyici bir film tabi hissedebilene.Senaryo kitaptakinden çok farklı olabilir ki öyleymiş kitabı okuyanların dediğine göre.Ancak ben kitabın filme ne kadar paralel uyarlandığına değil, filmin sinemasal açıdan ne kadar artıları eksileri olduğuna bakıyorum.Son derece etkili bir dramatik yapı oluşturulmuş ve insanın gerildiği anlarda oluyor zaman zaman.Birbirinden kopmuş bir çiftin boğuculuğu,yalnızlığı,çaresizliği ve sahteliklerini çok etikili bir sinema diliyle bize aktarmış yönetmen.Ayrıca genel anlamda tüm oyuncular çok iyiydi ama özellikle Ebru akel'in performansı süperdi.Buna birçok kişi şaşırmış ama ben Ebru akel'den böyle bir çıkış bekliyordum çünkü birkaç yıl önce bir dizide dizi oyunculuğunun çok üstünde bir performans sergilemişti.Kısacası SICAK çok sıcak bir film !!!

Cevap Yaz

Liberté

9 Ocak 2009 22:40

Oyunculuk "öteki"yaşamların birey kanalıyla yansımasıdır.Bireyin donanımlı olması,matematik-fizik-kimya-sosyoloji-sosyal antropologie-psikoloji ve anatomi konusunda disiplinlerarası bütünlüğü özümsemiş ve condanse etmiş olması gerekmektedir. Oyuncunun lisan bilmesi dünyaya açılımı bakımından şarttır.Politikaları, coğrafyayı, iklimlerin insan üzerinde yarattığı değişimleri izlemelidir.Davranışbilim,Jestik,Mimik,Felsefeler ve mitoloji sürekli üstünde çalışması gereken konulardır.Toplumun her sınıfından insanlarla yakınlık kurmalı ve dinleri,gelenek ve görenekleri birinci elden öğrenmelidir.Şan dersleri almalıdır.Tarih bilmelidir.Bütün bu edinimleri cebine koymalı ve gerektiğinde çıkarıp kullanmalıdır.Bu kullanımda "seyirci" devreye girer.Seyirci ülkesinin ve gündeliğin dışına çıkmak,bir oyunu seyretmek için koltuğuna oturana kadar binbir kompikasyonla varır tiyatro veya sinemaya. Yönetmen "Ben bunu böyle yaptım"Oyuncu "Ben bunu böyle oynadım" mesajı yollar.Bence arada önemli olan seyirci ve sahnedeki arasındaki gizli anlaşmadır.Salonda öksürmeler başladığında "aksilikler" başlamış demektir.Seyirci işinize inanmıyordur.Seyirci her şeyi alır,özümser.Almazsa kusar."seyirci ne anlar" diye düşünenler yanılırlar.Onlar en ufak detayı bile kaydederler.Tahsil durumları ne olursa olsun, içgüdüsel algılamaları oyuncunun çok üstündedir.İki saatlik bir yaşam perdelerini kapadığında seyirci "gündelik" hayatına geçer.Ve kötü olanı unutmaz.Günümüzde onlara "MÜŞTERİ" dendiğini duyuyorum.Bu tiyatronun ticari kaygılarının en somut gostergesidir.Şimdilik bu kadar Sevgili SICAK....Fatoş Sezer ULUSOY

Cevap Yaz

davutsu

30 Aralık 2008 09:42

Daha önce yazdıklarıma önemli bir ek olarak:

 -Adem'in neden kaçtığını nasıl herkes bilebiliyor? O cep mesajını gördüğümüz kadarıyla ademden başka kimse görmedi.

Cevap Yaz

davutsu

29 Aralık 2008 22:33

Filmin internet sitesinde  (ansfilmsicak.com) senaryonun 26 kez yeniden yazıldığı yazıyor. Ama filmde senaryo boşluğu dolu.

Mümkün olduğunca filmi konuyu anlatmadan anlatmaya çalışacağım:

-O telefon o kadar yağmurdan sonra nasıl çalışıyor?:))

-Neden akıllı kahramanlarımız o telefonu  yanlarında açık bir şekilde alıyorlar?  O telefon senaryoda tutarlı hiçbir yere de bağlanmıyor. Öylece kalıyor. !!!

-Adada cuma namazları kapıdan imama bakılarak mı kılınıyor?:))

-Son sahnelerdeki tüfek hemen nerden çıkıyor? Eğer bahsettikleri tüfekse onun da içine su-Toprak kaçmadı mı? Nasıl hala çalışabiliyor?:))

-Hangimiz kullandığımız ilaçları arabanın torpidosu yerine bagajına koyuyoruz?:))

-Niko'nun arkadaşı (bekirdi galiba) ona ne oluyor? Nereye gidiyor? Filmin bir yarısından sonra adam kayıp. :))

 Ek olarak:

-Filmin sonundaki o çuvallar sizce inandırıcı mı?

-Bir otel odasının anahtarlığında nasıl 5-6 tane anahtar birden olur? Bir tanesi odanın kapısını açıyor. Ya diğerleri?

-Yusuf'un Meryem'e şiddet uyguladığı sahnede hazım körmükçü neden bir ara gülecek gibi oluyor. :))

-El kadar adaya neden çift şeritli otoban yapılıyor?:))

Tamam hepsi senaryo ile ilgili olmayabilir ama benim gibi sivrizekanın kafasına bu kadar şey takıldıysa varın akıllı insanların kafalarına neler takılmaz siz onu düşünün.

Konu güzel oyunculuklar sırıtmıyor ama gene birşeyler eksik sıcak'ta.

 

Cevap Yaz

sakaleyn

21 Aralık 2008 18:17

ben daha önce mutluluk filmini izlemişti.sıcak da mutluluk kadar güzel ve harika bir film.bizim saçma komedi filmlerine değilde bu tarz kişiliği olan filmlere ihtiyacımız var.bence herkesin izlemesi gereken bir film.

Cevap Yaz

travolta

21 Aralık 2008 11:25

Arkadaşlar;Herkese "sıcak"filmini tavsiye ederim.Vicdanınız ile hesaplaşacaksınız...Hazım KÖRMÜKÇÜ.Cem ÖZER,Ebru AKEL'in oyunculukları mükemmel.

Cevap Yaz

export35

20 Aralık 2008 20:10

Abdullah oguz türk sinemasına katkıda bulunmak adına iyi işler yapıyor bu yatsınamaz. Özellikle kolay yapılmış ticari filmler furyası ortadayken. Mesela istese bunlardan bir çoğunu kolaylık yapabilir. Ama adam biraz daha zor olanı yapmayı tercih ediyor, bizimde ona bu konuda destek olmamız lazım açıkcası. filmi izleyemedim ama mutlaka izleyeceğim. Filmle ilgili tek önyargım kadın oyuncu rolündeki ebru akel, umarım oyunculuğuyla beni utandırır. çünkü çok emek veriğini söylüyor.

Cevap Yaz

davutsu

15 Kasım 2008 20:34

Bugün haberlede gördüm. konusunu tam duyamadım ama fragmandaki görüntülere bayıldım. Bu filme gidiyorum.

Cevap Yaz
Yandex.Metrica