Marimar

8,72

( 4 kişi yorum yaptı )

Marimar

(Marimar)

TV Dizisi

1994

Marimar büyük anne ve büyük babasıyla "San Martín de la Costa"da sahildeki bir kulübede yaşayan yoksul, temiz kalpli bir kızdır. Varlıklı, toprak sahibi bir ailenin oğlu, futbolcu Sergio'ya aşık olur. Babasının ve genç üvey annesinin tüm redlerine karşın Sergio Marimar'la evlenir.

Sergio'nun üvey annesi, Angélica, yoksul ve saf oluşu yüzünden Marimar'ı küçümsemektedir. Onu diğer insanların yanında acımasızca aşağılar, sürekli eziyet eder. Bundan dolayı Sergio, babasının evinde kalan Marimar ve kendisi için yeni bir ev yapabilecek parayı kazanmak için kasabadan ayrılmaya karar verir. Sergio'nun ayrılmasıyla Marimar tekrar ailesinin yanında, kulübedeki yaşamına geri döner. Angélica'ysa Marimar'ın bileziğini çaldığı iftirasını atar. Marimar hapse attırır.

Marimar hapisteyken, Angélica ç alışanlarından birine Marimar'ın yaşadığı kulübeyi büyük anne ve babası içerdeyken ateşe vermesini, ikisini de öldürmesini ister. Ardından Sergio'nun yazısını taklit ederek, artık Marimar'ı sevmediğini ve ayrılmak istediğini anlatan bir mektubu Marimar'a yollar. Marimar bunların üstüne artık Sergio, babası ve Angélica'dan alacağı imtikamın planlarını yapmaktadır.

San Martín de la Costa'ya kendini bağlayacak hiçbir şey kalmayan Marimar, hapisten çıkınca Mexico City'ye yerleşir. Yaşlı ve varlıklı bir adamın, Gustavo Aldama'nın, yanında ev işleriyle ilgilenmek üzere işe başlar. Gustavo belki de kaybettiği kendi kızının hatırası nedeniyle Marimar'a sempati besler ve onun hoş bir hanım olması yönünde Marimar'ı eğitmeye başlar. Bu sırada gelişen olaylarla Marimar (Bella Aldama)'ın Gustavo Aldama'nın gerçek kızı olduğu ortaya çıkar. Marimar'ın dönüşümünü herkesin görmesi için, Gustavo Aldama tesadüfen Sergio ve arkadaşlarının yaşadığı yerdeki iş yerinde işlerin başına tam yetkiyle geçmesi için Marimar'ı gönderir Sergio'yu başka bir kimlikle kendine aşık eder. Bu arada bi yandan da Sergio'dan sakladığı bebeğini büyütmeye çalışır. Babasının ölümüyle maddi olarak daha da güçlenen Marimar, Sergio'nun babasının parasal olarak zor durumda olmasından da faydalanıp, tüm mal varlıklarını satın alır. Artık "evsiz" kalan Sergio'nun anne ve babası "Marimar" ne derse yapmak zorundadır.

Sergio Marimar'la boşandıktan sonra (her ne kadar gururundan Marimar'a onu hâlâ çok sevdiğini söylememektedir), Angélica feci bir trafik kazası sonucu arabada yanarak can verir. Sergio Inocencia adında bir kadınla evlenir. Inocencia beyninde tümör olduğunu öğrenir, cerrahi operasyonun ardından hayatta kalmaktan o kadar mutludur ki Sergio'dan Marimar'la evlenebilmesi için ayrılmayı kabul eder. Sergio ve Marimar sonunda tekrar evlenirler ve hep mutlu olurlar.

Künye

Yönetmen Beatriz Sheridan
Senaryo
Müzik Paco Navarrete
Süre 45 dk
Tür Dram, Duygusal
Ülke Meksika

Oynayanlar

Thalía Thalía Marimar
Eduardo Capetillo Eduardo Capetillo Sergio Santibáñez
Miguel Palmer Miguel Palmer Gustavo Aldama
Alfonso Iturralde Alfonso Iturralde Renato Santibáñez
René Muñoz René Muñoz Padre Porres
Marta Zamora Marta Zamora Perfecta
Chantal Andere Chantal Andere Angélica Santibañez
Ada Carrasco Ada Carrasco Mamá Cruz
Fernando Colunga Fernando Colunga Adrián Rosales
Luis Gatica Luis Gatica Chuy
Kenia Gazcon Kenia Gazcon Atonieta Lopez
Marisol Santacruz Marisol Santacruz Monica
Marcelo Buquet Marcelo Buquet Rodolfo San Genís
Amairani Amairani Natalia Montenegro
Frances Ondiviela Frances Ondiviela Brenda
Toño Infante Toño Infante Nicandro Mejia
Rafael del Villar Rafael del Villar Esteban
Ricardo Blume Ricardo Blume Gobernador Fernando Montenegro
Nicky Mondellini Nicky Mondellini Gema
Birtanem Birtanem Thalia Seslendirmesi

Son Yorumlar (4)

Exotic avatar Exotic 12 Şubat 2009 20:21:02

10

cocuklugumda az mi izledim ya :) jenerigine bide bayilirdim.. jeneriginde marimar bi yerde deniz kiziydi orayi cok severdim.. bildigimiz turk filmiydi aslinda.. kiz fakir / erkek zengin.. kiz ortama uyum saglamaya calisiyor ama baslarda basaramiyor.. bildigimiz pembe dizi ama guzeldi ya .. yine oynasa izlerdim :) sonunu unuttum cunku

enigmacuture avatar enigmacuture 12 Şubat 2009 12:18:02

10

marimarın köpeğinin adı pulgoso tavuğunun adı meche"dir. merak eden varsa duyurlur.

nazolinda avatar nazolinda 06 Ekim 2008 09:34:10

9

talia çok seviyorum tekrarlarını bile izliyorum

Yandex.Metrica