Kars Öyküleri

7,80

( 3 kişi yorum yaptı )

Kars Öyküleri

Sinema Filmi

2010

Türkiye sinemasının genç kuşağının gözde yeteneklerinin imzalarını taşıyan değerli bir çalışma olan "Kars Öyküleri" 30 Eylül'de gösterime giriyor. "Kars Öyküleri" komedi, dram, hiciv, trajedi ve politik sinema türlerinden öğeler içeren beş ayrı öykünün beş ayrı yönetmen tarafından sinemaya aktarıldığı bir Kars mozaiği.

“Sonbahar” filmi ile yurtiçinde ve yurtdışında büyük ilgi gören, birçok prestijli festivalden de ödülle dönen yönetmen-senarist Özcan Alper’den Kars'ın Digor ilçesinde, bir kışın ortasında, baharın ve sıcaklığın ilk habercisi gibi filizlenen bir gençlik aşkının hikâyesi: Moto Guzzi.

Zehra Derya Koç’tan, annesinin ölümüyle çocukluğunun geçtiği eve dönen Nazlı'nın, acıklı ve dokunaklı çocukluk anılarıyla yüzleşmesinin hikâyesi: Kül.

Ülkü Okta y’dan girişimci küçük bir kızın pek de istekli olmayan civciviyle birlikte Ankara'ya gitme planları: Zilo.

Ahu Öztürk’ten büyükannesinin cenazesi için köye gelen genç bir öğrencinin, ailesi ile ilgili daha önce hiç bilmediği bir sırrı keşfedişinin öyküsü: Açık Yara.

Emre Akay’dan, “Sporcu” lakaplı ünlü bir çiftçinin, bu lakabı almasının absürt öyküsü: Küçük Bir Hakikat.


5 kısa filmden oluşan bir uzun metraj film.

Künye

Yönetmen Zehra Derya Koç , Ülkü Oktay , Özcan Alper , Emre Akay , Ahu Öztürk
Senaryo , , , ,
Yapımcı Başak Emre , Ahmet Boyacıoğlu
Görüntü Yönetmeni Özgür Eken
Vizyona Giriş Tarihi 30 Eylül 2011
Süre 78 dk
Tür Belgesel, Dram, Kısa
Özellikler Renkli
Ülke Türkiye
Etiketler kar, kış, belgesel, doğu, anadolu, Daha Fazlası

Ekip

Yapımcı Özkan Yılmaz (2) (Yürütücü Yapımcı)
Kurgu Ulaş Cihan Şimşek (Kurgu)
Çiçek Kahraman (Kurgu)
Sanat Yönetmeni Şaki Kavak (Sanat Yönetmeni)
Pınar Dökmen (Sanat Yönetmeni)
Natali Yeres (Sanat Yönetmeni)
Elif Sönmez (Sanat Yönetmeni)
Yönetmen Ekibi Fesih Alpagu (Yardımcı Yönetmen)
Post-Prodüksiyon Çağlar Özlek (Renk Düzenleme)
Işık Ekibi Ersin Aldemir (Işık Şefi)
Ses Ekibi İsmail Karadaş (Ses Mühendisi)

Firmalar

Tiglon (Dağıtımcı)
Hasılat 5.640,0 TL
Toplam İzleyici 735
Vizyonda Kaldığı Hafta 5 Hafta

Son Yorumlar (3)

M.Y avatar M.Y 21 Aralık 2015 04:02:31

6

Küçük bir hakikat-yönetmen-emre akay- film 1940 yıllarda kars da geçen bir hikaye sporcu celal adıyla tanınan bir çiftçinin absürt hikayesi kül filmine göre kars öyküsü olabilecek bir hikayesi var eğlenceli bir kısa film olmuş iskender bağcılar baş r olde sporcu celal rolünde iyi performans göstermiş baş rolde de oynayabileceğini göstermiş yaşar karabulak da kahya rolünde fena değildi kısaca iyi bir kısa film filmin notu 10 üzerinden 7 kül adlı kısa filmde bu filmde vimeo da mevcut.

M.Y avatar M.Y 21 Aralık 2015 03:42:19

6

Kül-yönetmen-zehra derya koç-film genç bir kadının yıllar sonra baba evine annesinin ölümü üzerine gelmesini çocukluğunu hatırlamasını anlatıyor film sinematoğrafik sanat filmi gibi olmuş yönetmen zehra derya koç sinemaya umarım devam eder sanatsal f ilm çekecek potansiyel var begüm birgören,ayda aksel,rıza akın ve ruhi sarı rollerinde fena değildi ama filmin kars öyküsüyle bir ilgisi yok yinede sanatsal filmleri sevenler izleyebilir filmin notu 10 üzerinden 6.

M.Y avatar M.Y 14 Aralık 2015 16:27:49

6

Kars öyküleri filminin 5 kısa filminden kül ve küçük bir hakikat filmlerini vimeodan buldum zilo,moto guzzi ve açık yara adlı kısa filmleri bulamadım kars öyküleri filminin dvd si neden çıkmıyor anlamış değilim film olarak tamamını yada bu bulamadığı m 3 kısa filmi bulabileceğimiz bir site bilen varsa yazarsa çok sevinirim.

Yandex.Metrica