Son Bahar

TV Dizisi

2008

Sabiha 30’lu yaşlarında güzel bir kadındır. Liseyi bitirip 18’inde çok sevdiği Mehmet ile evlenmiş, birlikte çalışmaya Almanya’ya gitmişlerdir. Zeyno adında ergenlik çağında bir kızı vardır.

Sabiha, Almanya’da bir mezbahada çalışırken, kocası Mehmet ailesinden yıllardır gizli gizli bir çetenin kuryeliğini yapmış ve kendisine emanet edileni yerine vermediği için aranmaktadır. Bu yüzden seneler sonra Mehmet aniden Türkiye’ye dönüş kararı alır. Fakat son anda Mehmet mallarını sakladığı adamlara yakalanır ve karısı ve kızının gözü önünde öldürülür.

Sabiha İstanbul’a kocası Mehmet’in cenazesiyle gelir. Kocası ile ilgili asıl gerçeği ise Türkiye’ ye döndüklerinde öğrenir. Mehmet’in yıllardır birlikte olduğu Alman bir kadın ve ondan da Memo adında gayrimeşru bir oğlu vardır. Kocasının metresinin onları İstanbul’da bulup beş yaşındaki Memo’yu onun başına atması Sabiha için büyük bir yıkım olur. Bunun da ötesinde Almanya’dan eşyalarla gizli gelen kocasına ait büyük bir sır vardır ve bu sır büyük bir çeteyi Sabiha’nın peşine takacaktır.

Sabiha ve Mehmet yıllarca bütün kazandıklarını biriktirmesi için Mehmet’in abisi Kemal’e göndermişlerdir. Ancak Kemal onların alın teriyle kazandıklarını batırmıştır. En sonunda gönderdikleri paraların batmış olduğunu anlayan Sabiha yeniden çalışmak zorunda kalır.

Galip 40’lı yaşlarda büyük bir matbaa şirketinin sahibidir. Çocuk işçi olarak girdiği Cağaloğlu’ndaki küçük matbaada, çalışkanlığı ve dürüstlüğüyle patronu Eşref Bey tarafından çok sevilen Galip lise ve üniversiteyi dışarıdan bitirir. Galip patronunun kızı Nursel’le evlenir. Kayınpederi Eşref Bey çok geçmeden ölür. Galip kayınpederinden kalan küçük matbaayı büyütür.

Fakat Galip mutsuzdur. Karısı Nursel şımarık bir kadındır. Ayrıca kayınvalidesi Kıymet Hanım, Galip’i her zaman yanlış bir seçim, bir işçi parçası olarak görmüştür. Ancak Kıymet Hanım kanının hiçbir zaman kaynamadığı damadının becerisi sayesinde eski nezih hayatını sürdürdüğünün de farkındadır. Galip bütün iyimserliğine rağmen kötü bir ev - aile hayatına mahkûm olmuştur. Galip çocuk istemiş, karısı buna karşı çıkmıştır. Hiçbir ortak yönünün kalmadığı karısından iki sene önce ayrılmış olan Galip, Nursel bu fikre alışamadığı için henüz boşanma davası açmamıştır.

Galip ve Sabiha özel hayatlarında durum bu noktadayken karşılaşırlar. Galip patron, Sabiha küçük bir çalışandır. Nursel’in dengesizlikleri ve Mehmet’in metresinin Memo’yu Sabiha’nın başına bırakması bu iki insanın yakınlaşmasını meşru kılar.

Künye

Yönetmen Nihat Durak
Senaryo , ,
Yapımcı Faruk Turgut
Müzik Tufan Kıraç
Görüntü Yönetmeni Özgür Polat
Tür Dram, Duygusal
Özellikler Renkli
Ülke Türkiye
Etiketler Aldatma, Aşk, Entrika, Kaptan, Sevgi Daha Fazlası

Ekip

Yapımcı Zeynep Güzeldoğu (Genel Koordinatör)
Ahsen Tüzün (Yapım Koordinatörü)
Kurgu Engin Öztürk (Kurgu)
Sanat Yönetmeni Başak Çavdar (Sanat Yönetmeni)
Yapım Ekibi Volkan Burak Ekinci (Yapım Sorumlusu)
Yönetmen Ekibi Kıvanç Turhan (Yardımcı Yönetmen)
Tarık Yıldız (Yönetmen Yardımcısı)
Yazım Ekibi Halide Meriç (Tretman)
Kamera Ekibi Selçuk Aytekin (Kamera Asistanı)
Deniz Topluoğlu (Focus Puller)
Post-Prodüksiyon Serhat Alço (Jenerik Tasarım)
Umut Bölükoğlu (Kopya Kontrol)
Işık Ekibi Salih Bozkuş (Işık Şefi)
Sanat Ekibi Songül Çakıroğlu (Kostüm Sorumlusu)
Makyaj Ekibi Deniz Altuntaş (Kuaför)
Ses Ekibi Sertaç Usta (Ses Kayıt & Final Miks)

Son Yorumlar (5)

emre84 avatar emre84 27 Kasım 2009 12:38:11

Senaryosu kötü olan dizilerden biriydi castı iyiydi ama senaryo iyi olmadan dizi yada film iyi olmaz

kerem25 avatar kerem25 09 Haziran 2009 11:43:06

5

ilk bölümlerinden oldukça uzak olan bu yapımda daha esas oğlan karısından boşanmadan sevlisinin iki çocuğu ile beraber aynı evde yaşamaya başlar ve sevgilisi üçüncü çocuğa hamile kalır ve doğurur.bize de bu çok normal olarak yansıtılıp adına da büyük aşk konur.oyunculardan ayşe varlıer ise soğuk ve durağan bakışları ile diziyi izlenmez hale getirebiliyor.sevinç erbulak ise jest mimikleri ve olaylar karşısında ki tepkileri brz abartılı da olsa dizinin iyi oyuncularından biri...

arzu26 avatar arzu26 22 Şubat 2009 19:49:02

10

harika bi dizi pazartesiyi iple çekiyorum insallah yayından falan kaldırılmaz zaten doğru düzgün izlediğim bi kaç dizi var öyle olursa çok üzülürüm

turgut1955 avatar turgut1955 29 Aralık 2008 09:30:12

Başta . dizi .ve. . film .sektörü.   2005 den   .yeşilçamin . sinemacilari .tamemen.  devre .dişi .birakti. içimizden giden. arkadaşlarimizi.  yıldırma. polıtkasina .gittiler  artık  yeni   sinemacilar  . yeşilçamdan . oyuncu .sinema  emekçileri  ols un  artik. yeni sinemacilarin  aralarinda  yaşaman.  için . yalaka  olacan  yağcı .yalaka  olmuyanlar . oturuyor.  sette  onu . buna  babacığım  diyen  bu gün . ışık. firmasi. .kurmuşlar . bu .gün .sette  artık  üç.. günde . sinemaci . oluyorlar  .artık  .işi bilmek önemli. değil  uçuz  çaliş  sesin .çıkarma  sette. sorun  çıkarma   hakızlık . olursa . sus  . yalaka . ol . patrona  .ve  .yönetmene  yağcılık  yap  o zaman  hiç. boş. kalmasin   ya  görüntü  yönetmeni    ya ışık yönetmeni  ve  ya   yapım amiri  olursun   ve .ya. iş .bitince . kamyondan  gittecen  on sekiz saat  çalişacan  hiç. ittiraz  yok . ittraz  edersen   iş  yok  sette  hasttalanmişsin  önemli  değil  ölmüşsün  önemli  değil   nasil  olsa  her  taraf  sinemaci  kaynıyor  onu için  yeşilçamin  sinemacilarini  istemiyorlar  yeşilçamin  sinemacilari  iyi billir  1977 de  trt de  Yorğun  savaşcı  durdurduk   mesayi  ve yakacak  parasi aldilar   kaç  gündür  gözümme  uyku  girmiyor  iki tane fidan  gibi  kız  kardeşimiz.  trafik. kazasinda .gitti  kaybetiğimiz  arkadaşlarimiza. Allahtan rahmet . ailelerine ve yakinlarina   sabir  Mekanlari  cennet  olsun  burdan .kuaför  arkadaşa  kamyon  kulandıranlarında  kınıyorum  kullandıranlar  vicdaniz   Rahatmi 

f_ebru_b avatar f_ebru_b 24 Aralık 2008 21:32:12

4

oldukça yapay ama fenada sayılmaz.

Yandex.Metrica