Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Ben Doğarken Ölmüşüm

Ben Doğarken Ölmüşüm

8,31

(15 kişi yorum yaptı)

2012-07-31 16:31:59 1 Ocak 1974 Dram Müzikal Dram, Müzikal

Yönetmen: Yücel Çakmaklı Yücel Çakmaklı

Ülke: türkiye

Oyuncular: Kamran Usluer, Kahraman Kıral, Erol Günaydın, Kerem Yılmazer, Necla Nazır, Orhan Gencebay, Turgut Boralı, Leman Akçatepe, Ekrem Dümer, Feridun Çölgeçen Devamını Gör...

Konusu : Orhan ve Sevim birbirini seven iki gençtir. Orhan’ın kardeşi Mete ise bir hırsızlık çetesindedir. Mete, soymaktan vazgeçtiği bir fabrikayı Orhan’a bildirir. Orhan kardeşini kurtarmak için olay yerine gider. Ancak haksız yere suçlanarak hapse düşer.performer

28 Ağustos 2017 21:55

bu izleyişimde filmi genel anlamda pek beğendiğimi söyleyemem...erol günaygın'ın güçlü oyunculuğu filme renk katmış. orhan babanın müzikleri zaten muhteşem.

Cevap Yaz

hayrivarol

17 Temmuz 2017 13:06

Şarkıcı, türkücü filmlerini aşmış, tam bir sinema filmi diyebileceğimiz bir film.

Cevap Yaz

sinemaadamı

15 Ocak 2016 12:18

orhan babanın en iyi filmi bu filmi kesinlikle bu. diğer filmlerinden çok farklı bir senaryosu var. filmin yönetmeni yücel çakmaklı ile orhan babanın ortak başarısı bu :))

Cevap Yaz

benimsinema

9 Şubat 2014 14:47

bu filmi ilk defa izledim ve cok begendim... mahmutun erken ölmesi biraz üzücü oldu ama kahraman gercek bir cocuk stariymis... duygu yüklü bir film... bana tipik arabesk filmlerinden daha farkli geldi...

Cevap Yaz

bysiirtli56

3 Ekim 2013 02:29

filmin müzikleri kalitenin doruklarında özellikle o son sahnesi mükemmel

Cevap Yaz

performer

15 Aralık 2012 23:14

orhan Gencebay'ın sonradan rol aldığı filmleri daha güzel ama buda fena değil, evet arkadaşın dediği gibi yücel çakmaklı yönetti bu filmi, daha sonraları milli ve dini filmler çekmiştir. yücel çakmaklı'yı saygı ve rahmetle anıyorum.

Cevap Yaz

FOSTERKANE

18 Kasım 2011 03:35

melodramatik bir film, ilk basta kara film gibi ama sonradan tamamen melodramatik bir film oluluyor. kötü degil izlemeye deger hele gencebay hayranları icin.

orhan gencebay ın oyunculugu bana soguk geldi. ilk filmlerinden (3. filmi) belkide bu yüzden bir acemlık cekıyor  sonradan 1975,1976 yaptigi filmlerde kamerayla arasi daha sicak oluyor, bu ilk yaptigi filmler gibi cansız durmuyor. filmde tüm iyi oyunculara ragmen en cok göze gelen kamran usluer ve erol günaydin oluyor, inadirici bir oyun sergilemisler.filmin senaryosuda aslında güzel sayılır. bir arabesk filmi icin yeterli, bana biraz charles dickens etkisi var gibi geldi (özellikle 2. yarısında, ali tesadüfen annesini tanıması,doktor asım karakteri). yesilcam da alısık oldugumuz yabancı muzik dinleyen kötü yola gider düsüncesi bu filmde de var (mete yabancı muzik dinler hedefı soygun yapmak) acaba bunu senaryo yazarları (ahmet üstel,sefa önal) mi yazdi yoksa cakmaklı yazdı cünkü bir baska cakmaklı filminde de bu benzer bir sahne görmüstüm. filmin finalindeki kurgu güzel düsünülmüs, orhan sevim i gördükten yatagında herkesin icinde ölünce filmin basında orhan ile sevim in beraber cektiklerı resim görülür. bence iyi bir fikir ama bir resim yeterliyken 4 veya 5 resim arka arka görülünce biraz fazla olmus.

bu filmde orhan gencebay ın sarkılarda cok güzel. sen hayatsın ben ömür, benim dünyam, ben dogarken ölmüsüm. sende bizdensin gibi sarkilarin yanında birde ben dogarken ölmüsüm sarkısını enstrümental olarak degısık versiyonlarda dinlemek mümküm (bunlar gencebay film müziklerı olarak yillar sonra (2007) albüm olarak piyasya cıktı). ama gencebay ın hic yayimlanmamıs dertler benim olsun sarkısını degısık sözlerle dinlemekte mümkün.

dertler benim olsun (orjinal versiyon yani albümdeki versiyonu) : bir zamanlar benim sevgilimdin/ yanımdayken bile hasretimdim/ simdi baska bir ask buldun mutluluk senin olsun/ dertler benim cile benim hayat senin olsun........ filmde bu kısım biraz farklı 1. versiyon : sen benim ebedi sevgilmsin/ yanımdayken bile hasretimsin/ hayat bizim nese bizim mutluluk bizim olsun 2. versiyon : bir zamanlar sevgilimdin/ yanimdayken bile hasretimsin/ simdi baska bir ask buldun mutluk senin olsun/ dertler benim cile benim hayta senin senin olsun/  ben nice dertlerin dertli yolcusuyum/ en büyük dert sensiz olmaz kader mahkumuyum/ fark etmez yasamak sen mesut ol yeter izdirapim yalnizligim bir gün elbet biter.  dertler benim olsun sarkısını gencebay bu film icin bir bölümü degısırerek mi söyledi yoksa sarkının basta sona kadar tam olarak piyasaya cikmayan sarkılar mı bilmiyorum.

Cevap Yaz

MGUNAY

20 Eylül 2011 09:52

bende cumartesi sabahı izledim bu filmi yönetmeni Yücel Çakmaklı olması beni oldukça şaşırtdı. çünkü bu yönetmen nerdeyse bütün filmlerinde ya tarihi film yada islami film yönetmişti ama bu filmide güzel yönetmiş yani köpekde maymunda rollerinde başarılıydı zaten diğer oyunculara söylenecek  sözümüz yok hepsi kendi çapınca rollerinin hakkını vermişler.

Cevap Yaz

Loverman

25 Mayıs 2010 22:19

orhanı diğer sanatçılardan ayıran başka bir özellik rol aldığı filmlerin iyi olmasıdır. bu filmi de fena değil. bütün olaylar kardeşi meteyle başlıyor. yıllar sonra orhan, hapisten arkadaşı bildiği birinin kalleşçe vurması sonrası aldığı darbe yüzünden hastalanıp ölüyor. eskiden sinemada izleyenlerin sonradan ağlayarak çıktığı bir filmdir muhakkak.  

Cevap Yaz

Yuxel1907

8 Temmuz 2009 14:07

Orhan Gencebay'ın en güzel filmlerinden; Kahraman Kral ile sonlarına doğru olan duygusal sahne çok etkileyici.. Hele maymunun ağlaması.. Şimdi bu denli sıcak filmler yapılamıyor. Şimdi filmler için daha çok para, daha çok teknik var ama Duygu yok..

Cevap Yaz
Yandex.Metrica