Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Öldür Beni

Öldür Beni

7,22

(5 kişi yorum yaptı)

2012-07-31 16:31:59 6 Şubat 2009 1 Saat 35 Dk Fantastik Dram Komedi Fantastik, Dram, Komedi

Yönetmen: Korhan Uğur Korhan Uğur

Ülke: türkiye

Gişe: 4.668

Oyuncular: Mehmet Erbil, Aysan Sümercan, Erol Alpsoykan, Nihan Aslı Elmas, Burak Sarımola, Gülay Deniz, İbrahim Kumral Devamını Gör...

Konusu : Ozan ve Atilla köy köy gezip köy yaşantısı, yöresel yemek tarifleri gibi konuları çekerek TV programı yapan iki arkadaşlardır. Bir gün Dikilinin gizemli bir köyüne gelirler. Orada Emine Teyzenin esrarengiz şerbetinden içen Ozan’ın hayatı değişir. Bu değişikliğe anlam veremez. Anlamaya çalışırken ölümsüz olduğunu fark eder. Köyü terk etmek isterler ama şerbetin bir etkisi de içenlerin köyü terk edememesidir. Şerbetten içmemiş olan Atilla arkadaşını orda bırakarak kaçıp gider. Ozan köyde yalnız başına kalır. Köyün muhtarı Hulusi Dede ona yardımcı olur, onu teselli eder. Bir süre sonra kız arkadaşı Duygu da yanına gelir.Fakat Ozanın ölümsüz olduğunu öğrenmesi yaşadığı olaylara anlam verememesi kafasını iyice karıştırır ve Ozanı terk edip o da köyden gider. Bir süre sonra tek ölümsüzün kendisi olmadığını, bu köydeki herkesin Emine Teyzenin şerbetinden içmiş olduğunu fark eder. Köy muhtarı Hulusi Dedenin rehberliğiyle bu köyde yaşamanın bir fırsat olduğunu, ölümlü kısa hayatında yapmak isteyip de zaman sınırlılığından yapamadığı her şeyi burada yapabileceğini öğrenir. Bu köyde herkesin bir listesi vardır ve sırayla daha önceki hayatlarında yapamadıklarını burada yapmaya çalışmaktadırlar. Zaten başka çareleri de yoktur. Ozan da kendisine bir liste yapar ve Hulusi dedenin yardımlarıyla listesindekileri gerçekleştirmeye başlar.myıldırım

22 Ocak 2015 03:57

Bu film 2003 yapımı avustralya yapımı kayıp şeyler filminden esinlenerek yapılmış bir ilk film denemesiydi konu ve anlatım türk izliyicisine uygun olmayınca gişede 4 binde kalmıştı yinede bir ilk filim denemesine göre orta düzey bir kaliteyi yakaladığını belirteyim.

Cevap Yaz

buz prensesi

2 Eylül 2010 18:04

olağandışı bi konusu olduğunu düşünmüyorum bence yani bana göre pek iyi bir film değildi.....

Cevap Yaz

ceyhun_mr

8 Aralık 2009 22:02

sıradışı bir film.Sinemadaki alışıldık konu ve senaryoların ötesinde.Hayal gücü ile kurulan fantastik bir hikaye.Başrollerinde çok populeritesi olmayan ancak oyunculuğu iyi olan aktörlerin yer alması da ayrı sevindirici.Beklentilerin üzerinde olan farklı bir film.Tavsiye olunur!

Cevap Yaz

Avrupa Avrupa

16 Kasım 2009 14:46

Özeti okuduğumda pek bir beklenti içerisine girmedim, hatta olumsuz bir önyargıyla yaklaştım filme, yine saçma sapan bir şey diye. İlk sahnelerde de önyargımı korumaya devam ettim. Oysa izledikçe fikrim değişmeye başladı. Öncelikle insanı şaşırtabilen çok iyi bir kurgusu var. Bunun bir film için çok önemli olduğunu düşünüyorum ve her şeyden önemlisi insanı etkileyebilen şaşırtan bir sonu var. Kurguda açık yok, filmi izlerkenki sorularımın hepsinin cevabını film bittiğinde aldım. Merak unsurunu da film boyu canlı tutabilmiş Korhan Uğur. İşlediği konu çok derin bir konu değil ya da daha doğrusu çok derinlemesine işlenmemiş ama en azından bir felsefesi var. Üzerine kurulduğu bir mantık var. Sinema eleştirmeni değilim, çekim tekniklerinden falan da pek anlamam ancak kadraj ve bazı çekimler çekim teknikleri üzerinde düşünülüp çalışıldığını gösteriyor.Yani öyle baştan savma bir film değil.Cesaret isteyen bir film olmuş ve Türk filmleri ortalamasını göz önünde bulundurursak hiç de küçümsenecek bir çalışma olmamış bence.

Cevap Yaz

brck_q

29 Kasım 2008 18:33

film güzel... tebrik ediyorum emei geçnleri..

Cevap Yaz
Yandex.Metrica