Fırtına

8,37

( 14 kişi yorum yaptı )

Fırtına

(Bahoz)

Sinema Filmi

2008

Cemal, büyük bir heyecanla beklediği üniversite sınavını kazanarak, küçük taşra kasabasından İstanbul'a gelir. Büyük şehrin kalabalığı içindeki yalnızlığı, aylar sonra tanıştığı sistem karşıtı devrimci bir grup ile birlikte sonra erer. Grubun öncülerinden Helin ile yasadığı çatışma kimliğini keşfetmesi için de bir başlangıç olur. Cemal'in içinde başlayan yangın onu okumaya, araştırmaya ve zamanla kendi kimliğini bulmaya iter. Benzer bir süreci yaşayan Rojda ve Orhan da zamanla değişip grubun aktif birer üyesi olurlar. Henüz on sekiz - on dokuz yaşlarında olan bu gençler, "Devrim" fikri içlerindeki genç ve dinamik enerji ile birleşerek eyleme dönüşür. Bu proje; Cemal, Rojda ve Orhan'ın geçirdikleri hızlı değişim sürecini ve öğrenci grubunun başından geçen olayları anlatır.

Ödüller

Umut Veren Yeni Erkek Oyuncu (20.Ankara Film Festivali-2009)

Ekip

Yapımcı Yüksel Budak (Uygulayıcı Yapımcı)
Kurgu Kazım Öz (Kurgu)
Sanat Yönetmeni Selda Çiçek (Sanat Yönetmeni)
Yönetmen Ekibi Fesih Alpagu (Yönetmen Yardımcısı)
Aziz Çapkurt (Yönetmen Yardımcısı)
Kamera Ekibi Eyüp Erdoğan (3. Kamera Asistanı)
Işık Ekibi Bülent Zandallı (Işık Şefi)
Sanat Ekibi Meral Aktan (Sanat Yönetmeni yrd.)
Fırat Çete (Kostüm Sorumlusu)
Seren Gel (Sanat Ekibi)
Mehmet Seyhan Ünver (Kostüm Asistanı)
Makyaj Ekibi Perihan Sarak (Makyaj)
Ses Ekibi Murat Şenürkmez (Ses Kayıt)
Tayfun Çolakoğlu (Boom Operatörü)
Oyuncu Seçimi Muhlis Asan (Cast Sorumlusu)
Güven Yalçınkaya (Cast Sorumlusu)

Firmalar

Mezopotamya Kültür Merkezi (Yapım)
Özen Film (Dağıtımcı)
Hasılat 298.559,0 TL
Toplam İzleyici 56.854
Vizyonda Kaldığı Hafta 28 Hafta

Son Yorumlar (14)

MONTOW avatar MONTOW 30 Ocak 2012 14:42:01

8

simdi kenan evreni daha iyi anliyorum

mawi yel avatar mawi yel 09 Ocak 2010 13:48:01

10

Birçok kez tavsiye olarak alsamda anca izleme fırsatı buldum.Güzel bir filmdi ama birde aması var tabi film gibi yorumuda uzun olmalı bence...Cemal görüldügü gibi asimile olmuş bir kişiliktir alevi oluşuna sahip çıkar fakat kürt oluşunu ret eder.ve o nun sadece kürtlügüyle ilgilenenlere ters tepki gösteriyor. ama siyasi gelişmeyi irdelemesi güzel tabikide fakat henüz hiçbirşey bilmeyen yolun başımdaki insanları eylemlerde ön safada tutmak yanlıştır önce bilinçlenip yaptıgın işin ne anlama geldigini anlaman gerekir.Bazen bir tokat hayatımıza değiştirebilir.Bu herzaman kötü değildir.Fakat yine aşk en simnir oldugum kısım devrimciler yada sempatizanlar aşık olamaz demiyorum elbette olur elbette yoldaşına olur çünkü gönül yanındakini sarar. ama herşeyde aşkı öne sürmek akışı bozmak yersiz belki izleyici potansiyeli içindir ama yinede yersiz...

ceyhun_mr avatar ceyhun_mr 30 Haziran 2009 21:04:06

4

gerçek yaşamdan bir alıntı gibi adeta.Karekterler çok gerçekçi,hikaye yakın tarihi kapsıyor ve yaşananlarla örtüşüyor.Eksikliği;filmin sonu çok iyi bağlanmamış.Üzen tarafı ise,başta devletine,milletine bağlı okuma heveslisi idealist bir gencin en son unda hepsini birden yitirmiş olması.

melisrenan avatar melisrenan 04 Haziran 2009 22:16:06

filmin nerdeyse tüm karakterlerinin aksanısz türkçe konuşması doğallığı birazcık bozmuş, bide sonu fazla açık bıkramış ama çok güzel ve etkileyici bir filmdi.

blackfear avatar blackfear 25 Şubat 2009 23:38:02

çok guzel bir yapım gercektende

export35 avatar export35 18 Şubat 2009 10:39:02

Kazım öz iyi bir film yapmış keyifle baştan sona hiç bir şeyi es geçmeden bazı sekanslar uzunda olsa çok önemli bir çalışma yapmış kendisini tebrik ediyor çalışmalarının devam etmesini temenni ediyorum...

Yandex.Metrica