Memleket Hikayeleri - Bir Dalda İki Kiraz

TV Filmi

2007

Köyün tanınmış, nüfuz sahibi ağalarından Recep Bey’in, Esma ve Sema isminde iki kızı vardır. Kızlarını herkesten kıskanan ağa, kimsenin onları dışardan görmemesi için oğlu Vefa'ya, evin avlusuna devasa bir kiraz ağacı diktirmesini söyler. Evin gelini Şeker ise kızların bu durumuyla sürekli dalga geçmekte, evde kalacaklarını ima etmekte ve devamlı onları kızdırmaktadır.

Fakat köyün delikanlıları Duran ve Kadir, tesadüfen gördükleri Esma ve Sema'ya çoktan aşık olmuş ve onları görmek için çareler düşünmeye başlamıştır bile. Kızların babasının korkusundan evlerinin kenarına gizli gizli yaklaşmaya çalışan iki genç, yanlışlıkla köye gelen tapu kadastro memurlarıyla karıştırılınca komik olaylar zinciri de başlamış olur.

Recep Ağa tapu memuru sandığı iki genci ve muhtarı evine yemeğe davet eder. Evde tapu memurlarını ağırlayacaklarını düşünen genç kızlar karşılarında sevdiklerini görünce şoka uğrarlar ama babalarına da durumu belli etmemeye çalışırlar.

Köyün postacısı da aynı gün gelen resmi mektubu muhtara vermeyi unuttuğu için gece kahveye getirip Murat ve Niyazi’ye verince olaylar iyice çığırından çıkar… Gerçeği er geç öğrenecek olan Recep Ağa’nın tepkisi ne olacak? Gözünden bile sakındığı kızlarının sevgililerini evinde ağırladığını öğrenince ne yapacak?

Künye

Senaryo
Müzik Özkan Turgay
Tür Aile, Dram, Komedi
Özellikler Renkli
Ülke Türkiye

Ekip

Yapım Ekibi Zeynep Tor (Genel Yönetmen)
Mehmet Arıkan (Yapım Asistanı)
Yönetmen Ekibi Deniz Aydenk (Yardımcı Yönetmen)
Melis Rodriges (Yönetmen Yardımcısı)
Serkan Orhun (1. Yönetmen Yardımcısı)
Berna Türkkan (1. Yönetmen Yardımcısı)
Işık Ekibi Anıl Ercenk (Işık Asistanı)
Sanat Ekibi Sezen Hellaç (Sanat Asistanı)
Seslendirme Aygül Yıldırım (Seslendirme Yönetmeni)

Firmalar

Kanal 7 (Yayıncı)
Tor Yapım (Yapım)

Son Yorumlar (1)

yildiray_cinar55 avatar yildiray_cinar55 04 Ocak 2010 21:02:01

10

tugba sap - ebru gullik - ve de davut ince. guzel kadro harika senaryo izlenmeye deger bir film. tugba sap arkadasima icten saygilarimla. ben samsunlu deniz yildirim

Yandex.Metrica