Sevgili Dünürüm

8,07

( 17 kişi yorum yaptı )

Sevgili Dünürüm

(Sevgili Dünürüm)

TV Dizisi

2007

Ahmet 55 yaşında bankası ve inşaat şirketleri var. Çok zengin bir adam, biraz paranın getirdiği hava var üzerinde ama aslında özünde mütevazı, espirili, sözünü sakınmayan ve temiz kalpli biri… Karısı yıllar önce ölmüş. Oğlu Murat onun her şeyi, hayatını ona adamış. Yıldız 45 yaşında edebiyat öğretmeni. Hala gençliğini ve güzelliğini korumuş tam bir hanımefendi. Çok kibar, görgülü ve hayatta en önem verdiği şey saygı. Çok disiplinli yaşar ve doğrularından asla ödün vermez. Görgüsüzlük onun tahammül edemeyeceği tek şey… Kocası on yıl önce ölmüş iki kızı var. Dünyalar güzeli Peri ve sevimli Mine. Onlar Yıldız’ın gözbebeği… Yıldız, ablası Güneş, Güneş’in oğlu Cem ve gelini Didem ile aynı bina da yaşamaktadır.
Birbirlerinden kuzey ve güney kadar uç ve hiçbir koşu lda bir araya gelemeyecek Ahmet ve Yıldız’ı Murat ile Peri’nin büyük aşkı bir araya getirir. Ve bir araya gelmeleriyle art arda yaşanan esprili ve ilginç olaylar aslında bu iki aileyi farkında olmadan birbirlerine daha çok yakınlaştırır. Bakalım, Peri ile Murat’ın aşkı, Ahmet ile Yıldız’ın huysuzluklarına direnebilecek mi?

1. bölüm özeti

Emekli Edebiyat Öğretmeni Yıldız ve ablası Güneş aynı konakta alt komşuları Ziya Amca ile yaşamaktadırlar. Yıldız kızları Ayperi ve Mine’nin üstüne eşinin ölümünden sonra daha bir düşer olmuştur. Ayperi annesini utandırmamış, hukuk fakültesini bitirmiş ve çiçeği burnunda bir avukattır.

Ayperi’nin sevgilisi Murat, ülkenin büyük bankalarından birinin sahibi Ahmet Muhtar’ın oğludur. Ahmet zengin olmasına çok zengindir ancak Ayperi Murat’ı bir türlü annesi ile tanıştıramaz. Çünkü Yıldız için hayatta paradan çok daha önemli olan yaşam tarzı ve saygıdır. Üstelik Murat lise mezunudur. Ahmet Muhtar parası ile her şeye sahip olabilen ancak Yıldız’ın aradığı saygıyı gösteremeyen bir adamdır.

Murat, Ayperi’yi babası ile tanıştırmak için yalılarına götürür. Ahmet Muhtar Ayperi’yi çok sever. Ayperi’de annesi ile Murat’ı tanıştırmak ister. Bütün aile Murat’tan hoşlanır ama Yıldız’ın tutumu serttir. Ona göre üniversite eğitimi olmaması, insanın elinden iş gelmemesi demektir. Üstelik basından tanıdığı kadarıyla Murat’ın babası Ahmet Muhtar’ı sevmemektedir.

Sorunların çözülmesi umuduyla Ahmet ile Yıldız’ın da katılacağı bir yemek düzenlenir. Ama bütün gece birbirlerinden hiç hoşlanmayan Ahmet ve Yıldız’ın atışmalarıyla geçer ve Yıldız’ın ortamı bir hışımla terk etmesiyle son bulur. Ama her şey burada bitmeyecektir! Bu olaydan haftalar sonra Ahmet Yıldız’dan özür dileyecek, yeni bir başlangıç yaparak çocukları nişanlayacaklardır. Ama ardından düzenlenen ve ilkini aratmayan bir akşam yemeğinde, bu kez Ayperi ile Murat büyük bir tartışma sonucu nişanı atacaktır! Ahmet ile Yıldız bu duruma çok üzülürler ve kendi aralarındaki sorunları bir süreliğine unuturlar. Ama Ahmet’in çocukları barıştırmak için çok ilginç bir plânı vardır ve kimse bu plânın aslında iki aile arasındaki sorunları daha da büyüteceğinin farkında değildir!


Künye

Yönetmen Bora Tekay , Hakan Algül , Raşit Çelikezer
Senaryo
Yapımcı Faruk Turgut
Müzik Erdem Özyılmaz
Görüntü Yönetmeni Mustafa Nuri Eser
Tür Komedi, Sitkom
Özellikler Renkli
Ülke Türkiye
Etiketler Çekişme, Düşmanlık, Holding, Komedi, Para, Daha Fazlası

Ekip

Yapımcı Zeynep Güzeldoğu (Genel Koordinatör)
Ahsen Tüzün (Yapım Koordinatörü)
Ali Yiğit (2) (Yapım Koordinatörü)
Kurgu Mustafa Gökçen (Kurgu)
Gökçe Bilgin (Kurgu)
Aykut Yıldırım (Kurgu)
Aydın Karabulut (Kurgu)
Hüseyin Kurt (Kurgu)
Sanat Yönetmeni Cenk Kayaoğlu (Sanat Yönetmeni)
Yapım Ekibi Berrin Dinç (Yapım Sorumlusu)
Seda Turgut (Yapım Sorumlusu)
Güçlü Demir Toprak (Mekan Sorumlusu)
Cengiz Çirkin (Set Amiri)
Meltem Parlar (Sponsor Sorumlusu)
Yönetmen Ekibi Yahya Samancı (Yardımcı Yönetmen)
Beyza Göçmen (Yardımcı Yönetmen)
Alkım Özmen (Yönetmen Yardımcısı)
Fatih Doğan (2) (Yönetmen Yardımcısı)
Kamera Ekibi Mustafa Başural (Yardımcı Görüntü Yönetmeni)
Soner Oğuz (Kameraman)
Post-Prodüksiyon Faruk Gökkaya (Renk Düzenleme)
Sanat Ekibi Derya Yirmibeşler (Kostüm Sorumlusu)
İbrahim İldem (Sanat Asistanı)
Meral Aktan (Dekor Uygulama)
Makyaj Ekibi Deniz Altuntaş (Kuaför)
Ses Ekibi Sertaç Usta (Ses Tasarım)
Tolga Kamil Avcı (Ses Tasarım)
Seçkin Akyıldız (Boom Operatörü)
Efektler Mustafa Ercan (Görsel Efektler)
Abdullah Ercan (Görsel Efektler)
Oyuncu Seçimi Ebru Kuzu (Cast Sorumlusu)
Burhan Keskin (Cast Sorumlusu)
Seslendirme Burhan Şahin (Seslendirme Yönetmeni)

Firmalar

Gold Film (Yapım)

Son Yorumlar (17)

sevgi ışığı avatar sevgi ışığı 25 Ekim 2009 22:52:10

10

Sevgili Dünürüm İki başarılı Oyuncu'yu bir araya getirerek ilgi çekmişdi.Yılbaşı bölümüne kadar her şey duru,esprileri yerinde ve dozunda zevk aldığımız bir dizi idi.Bir süre ara verildi ve dizi yepyeni formatı ile karşımıza geldi. Sitcom'u algılayab ilen çok İnsan olduğunu zannetmiyorum bu Ülke'de ben ilk andan bu geri dönüşün hayırlı olmayacağını hissetmişdim ben Haluk Bilginer ve Sumru Yavrucuk için izliyordum ama Çok gereksiz bağrışmalar, birbirini seven iki Dünür'ün bir anda bibirlerine düşman kesilmeleri ve zıt düşmeleri ilgiyi azalttı,yayından kalkmasına çok üzülmüşdüm.Bu İkili'yi bir arada izlemek güzel olmuşdu,umarım tekrar bir araya gelirler...

bltszlk avatar bltszlk 19 Şubat 2009 00:26:02

10

STAR SEVGİLİ DÜNÜRÜM.Bence farklı bir yapımdı.Arada bir bakardım.Ara verdikleri zaman reyting kaybetmeye başladı.Yayınlamadığı zamanlar yoğun istek üzerine yayınlayın dediler Türk halkı.SUMRU YAVRUCUK HALUK BİLGİNER  ve NEVRA SEREZLİ SAYGILAR

emre84 avatar emre84 22 Ekim 2008 11:32:10

Kötü ve saçma bir diziydi

zzSEDAzz avatar zzSEDAzz 09 Şubat 2008 15:00:02

10

geri dönmesine çok sevindim gerçekten.harika bir bölümle dönüş yaptılar gerçekten.bitmemesi çok iyi oldu.sumru yavrucuk ve haluk bilginer harika bir ikili olmuş.

f_ebru_b avatar f_ebru_b 08 Şubat 2008 21:14:02

10

şu anda yeni bölümünü izliyorum ve yine gülmekten kırılıyorum.haluk bilginer ve sumru yavrucuk muhteşem bi ikili olmuş.didem balçın ve sezai paracıkoğlu muhteşemler.

nek 05 Şubat 2008 14:56:02

özel haber: yeniden başlıcak olan dizi son dakika değişikliği ile ebediyen yayından kaldırılmıştır.. arşivin tozlu rafları arasına girmiştir, maaesef...

Yandex.Metrica