Memleket Hikayeleri - Bitlis'te Beş Minare

7,80

( 1 kişi yorum yaptı )

Memleket Hikayeleri - Bitlis'te Beş Minare

TV Filmi

2007

Bitlis’in Rus işgalinden kurtulması sonrası Ömer ve babası Koca Tahir dağları aşarak köylerine dönmektedirler. Zorlu yolculuk şartlarına daha fazla dayanamayan yaşlı adam köyüne ulaşamadan ölür. Ömer yaşadığı üzüntü ve zor şartlar nedeniyle bir süre sonra bayılır.
Avlanmak için dağlarda gezen cesur kız Cevşen, Ömer’i bularak evine getirir. Baygın genç iyileştikten sonra dağda bulunan Koca Tahir’in cesedini alarak gömerler. Hayatta yalnız kalan Ömer kendisini kurtaran yiğit kıza âşık olur, Cevşen de delikanlının aşkına kayıtsız kalmaz.
Cevşen’in nişanlı olduğu Sait ise ikili arasındaki ilişkiden dolayı rahatsızlık duymaya başlar. Bir gün babasının mezarını ziyarete giden Ömer’i takip eden Sait genç adamı bayıltana kadar döver. Baygın şekilde eve dönen Ömer, Cevşen’i de yanına alarak Sait’in baskısından kurtulmak için kaçmaya başlar. Bunu öğrenen öfkeli adam ise çiftin peşlerine takılır. Ve böylece dağlarda amansız bir kovalamaca yaşanmaya başlar.

Künye

Yönetmen Erhan Tursun
Senaryo
Müzik Avni Uygun
Görüntü Yönetmeni Hüseyin Türkdönmez
Tür Dram, Duygusal, Tarihi
Ülke Türkiye

Ekip

Yapım Ekibi Zeynep Tor (Genel Yönetmen)
Coşkun Yeltekin (Yapım Amiri)
Yönetmen Ekibi Deniz Aydenk (Yardımcı Yönetmen)
Tanju Berk (Yönetmen Yardımcısı)
Merve Kurnaz (Yönetmen Yardımcısı)
Işık Ekibi Anıl Ercenk (Işık Asistanı)
Sanat Ekibi Sezen Hellaç (Kostüm Ekibi)
Nurdan Özdemir (Sanat Asistanı)
Seslendirme Aygül Yıldırım (Seslendirme Yönetmeni)

Firmalar

Kanal 7 (Yayıncı)
Tor Yapım (Yapım)

Son Yorumlar (1)

mavi ege avatar mavi ege 05 Temmuz 2009 12:29:07

10

savaş sonrası bitliste kalan sadece beş minare ve savaş sonrası memleketine gelen bir baba bir oğlu anlatan türküyede konu olan bir memleket hikayesi tabi birbirlerine aşık gençleride unutmayalım

Yandex.Metrica