Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Elveda Rumeli

Elveda Rumeli

8,87

(72 kişi yorum yaptı)

2012-07-31 16:31:59 1 Ocak 1970 Dram Duygusal Komedi Tarihi Dram, Duygusal, Komedi, Tarihi

Ülke: türkiye

Ödüller: En İyi Tv DizisiEn İyi TV OyuncusuEn İyi Erkek Oyuncu

Konusu : Yıl 1896... Manastır yakınlarında bir Osmanlı köyü... Türk, Arnavut,Makedon bir çok farklı etnik grup bu köyde bir arada yaşamaktadır; fakat bir süredir Balkanlar kaynamaktadır... Balkan harbinin ayak sesleri duyulmaya başlamıştır ve 500 yıldır bir arada kardeşçe yaşayan köy halkı arasında belli gerilimler doğmaya başlamıştır. Kahramanımız Ramiz, karısı ve üç kızıyla birlikte bu köyde sütçülük yaparak geçimini sağlamaktadır. Oldukça fakir bir adam olan Sütçü Ramiz, bütün bu siyasi kargaşa arasında ailesinin geçimini sağlamakta oldukça zorlanmaktadır. Tam manası ile bir halk tipi olan Ramiz biraz Nasreddin hoca biraz Bekri Mustafa biraz Karagöz karışımı bir tiptir. Kızlarına da çok düşkün bir baba, yüreğinde hiç kötülük olmayan bir adamdır. Ama gelenek ve göreneklere sıkı sıkıya bağlı biridir. Karısı Fatma ise aslında hem bu gürültücü adamı hem de evi çekip çeviren asıl kişidir. Kızları evlilik çağına gelmişlerdir. Fatma bir süredir kızlarını iyi ve zengin kocalarla evlendirmek kaygısına düşmüştür. “ELVEDA RUMELİ” Ramiz ve ailesinin ekseninde gelişen olayları anlatırken, fonda Balkanlardan çekilmekte olan cihan imparatorluğunun o yıllarına da ayna tutacak..aysenazan

29 Aralık 2020 16:08

Türkiye'de yapılan en iyi dönem dizisi bence

Cevap Yaz

Malboro

9 Ağustos 2019 17:05

Tek kelimeyle efsane

Cevap Yaz

VisualStudio

23 Mart 2018 10:37

tarihi otantik sempatik oyuncularla dolu güzel bir türk dizisiydi. izlemekten keyif aldığım iyi oyunculardan kurulu bir diziydi.

Cevap Yaz

KartalTibetTutkunu

14 Ekim 2017 17:38

Bugüne değin, yöresel otantik yapısıyla izlediğim samimi ve içten, bir o kadarda, oyuncu cast'ı bütünleşmiş ender Tv dizisinin en başlıcası demem; sanırım abartı da olmaz

Cevap Yaz

by_yeti

26 Mart 2017 11:37

İlk sezonu soluksuz izledim. Büyük beklentilerle ikinci sezon başladığında çok farklı, tarihi bellgelerle hiç ilgisi olmayan bambaşka bir senaryo ile karşılaştım. Dolayısiyle izlemekten vazgeçtim. 8 puanıda birinci sezon için verdim.

Cevap Yaz

sinemadelisi

30 Haziran 2013 14:05

İzlediğim en iyi türk dizilerinden biriydi.

Cevap Yaz

YSHN

20 Kasım 2012 21:29

ben bu diziye çok hayrandım harika diziydi hiç bir diziyi böyle sevmemiştim

Cevap Yaz

kartal tibet tutkunu

2 Temmuz 2012 22:37

Dizi yayınlandığı dönemde benim en favori Tv Dizilerimdendi. Vede hala ilk beş dizimin içinde yeri hiç değişmedi.

Cevap Yaz

porssuk

19 Temmuz 2011 21:42

İlk sezonunun tamamını izlemiştim, çok sevdiğim, çok farklı ve güzel bir diziydi. Şebnem Sönmez mükemmel oynuyordu, Erdal Özyağcılar her zamanki gibi çok iyiydi, Gülçin Şantırcıoğlu, Tuna Orhan, Caner Özyurtlu'yu keyifle izlerdim. Filiz Ahmet ve Ertan Saban başta olmak üzere Luran Ahmeti, Bedia Begovska, Suzan Akbelge, Erman Saban gibi isimlerle ve Makedonya'yla bizi tanıştırdı. Berrak Tüzünataç ve Tolgahan Sayışman gibi önyargıyla yaklaştığım isimleri bana sevdirdi. Ama ikinci sezonu ve tamamen farklı bir hal alan üçüncü sezonu izleyemedim, aynı tadı vermedi.

Cevap Yaz

cardigans

21 Ekim 2009 03:51

Önemli karakterin mantıklı bir kurgu yapılmadan diziden çıkarılması, yerlerine gelen genç arkadaşların seyirciyi inandıramaması ve ezel isimli dizinin çabuk beğenilmesi sonucu ratingleri düştü ve iddalı girdiği sezonda yayından kaldırıldı.

Cevap Yaz
Yandex.Metrica