Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Ayşegül

Ayşegül

8,29

(5 kişi yorum yaptı)

2012-07-31 16:31:59 1 Şubat 1972 Dram Duygusal Komedi Dram, Duygusal, Komedi

Yönetmen: Nevzat Pesen Nevzat Pesen

Ülke: türkiye

Oyuncular: Uğur Güçlü, Sedef Ecer, Zeynep Aksu, Yıldırım Önal, Necdet Yakın, Zafer Önen, Nilgün Kasapbaşoğlu, Nevin Akkaya, Birsen Kaplangı, Abdurrahman Palay Devamını Gör...

Konusu : Bir köşkün kapısına bırakılan küçük bir kız bebeğe köşkün yufka yürekli uşağı ve huysuz bir ihtiyar olan sahibi sahip çıkar. Annesi yüzünü bile göremediği evladının hasretiyle yanmaktadır. Zira abisi kız kardeşinin gayrimeşru çocuğunu evde istemediği için ölü doğduğunu söyleyerek kardeşini kandırmıştır. Ayşegül adını verdikleri küçük kızı büyüten köşk sakinleri ona sevgi dolu bir dünya kurmuştur. Ayşegül yıllardır çektiği anne hasretini ünlü bir şarkıcı olan bir kadına duyduğu sevgiyle gidermeye çalışır, onun gerçekten de annesi olduğunu bilmeden...performer

27 Mayıs 2018 15:06

yıldırım önal gibi dev bir aktör keşke bu filmde oynamasaymış.

Cevap Yaz

Göztepe

8 Eylül 2017 23:01

Çocuk ruhuna hitap eden filmlerden tıpkı ömercik,ayşecik filmlerindeki gibi bir ruh var filmde. Yıldırım Önal'ın müthiş performansı aksi,huysuz,yumuşak kalpli generali çok iyi oynadı. Filmin yarısından fazlası çocuk oyunculardan oluşuyor. Çocu oyuncu Sedef Ecer filmde küçülmüşte büyümüş gibiydi. Aynı şekilde Necdet Yakın'da karadeniz şivesiyle konuşan kahya rolünde başarılıydı film içinde fena değil diyorum.

Cevap Yaz

Alın yazısı

19 Eylül 2009 21:40

Günlerden bir gün emekli general Nazmi Beyin (Yıldırım Önal) evinin kapısına bir bebek bırakılır. Evin kahyası Yunus’un (Necdet Yakın) ısrarıyle bebek evlat edinilir. Adı da Ayşegül (Sedef Ecer) konur. Yıllar geçer, Ayşegül kocaman bir kız olmuştur. Yunus amcası, general dedesi ve arkadaşları arasında mutlu yaşarken karşısına bir kadın çıkar. Ve ufak Ayşegül’ün yaşantısı ve tabii, olayların gidişide birde değişir.

Cevap Yaz

atasuturk

21 Ekim 2008 19:43

eğlenceli ve güzel bir film.çocukların şamatalı ve gürültülü müzik çalışmaları cok hoş.küçük kız ayşegülün piyanoda annesine söylediği şarkı cok duygu dolu.bu sahnede gözyaşlarıma pek hakim olamıyorum.

Cevap Yaz

performer

18 Haziran 2007 13:56

yönetmen nevzat pesen'in intihar etmeden 2 yıl önce çektiği son film, yönetmen nevzat pesen 1973 yılında ekonomik bir sıkıntı yüzünden bunalıma girerek film ofisinin penceresinden atlayarak yaşamına son vermiştir.

Cevap Yaz
Yandex.Metrica