Hayatımın Kadınısın

7,68

( 26 kişi yorum yaptı )

Hayatımın Kadınısın

(Hayatımın Kadınısın)

Sinema Filmi

2006

Asuman Karaca (Türkan Şoray) 1980’li yıllarda radyo ve gazino dünyasında ünlenmiş eski bir şarkıcıdır. Hüzünlü sesinden çok dillere destan güzelliğiyle o dönemin erkeklerini kendine hayran bırakmıştır. Sahneleri bıraktıktan sonra evlendiği kocasıyla birlikte Balat’ta iki katlı eski bir evde sıradan bir hayat yaşamaktadır. Evlendikten bir süre sonra Asuman kocasının alkol ve kumar alışkanlığıyla tanışmış, yıllar içinde artık kocasının geceleri evin dışında sürdürdüğü gece hayatına da göz yummaya başlamıştır.
İlk eşiyle olan evliliğinden doğan kızı Ahu genç kızlığının daha başlarında evi terketmiş, erkek arkadaşıyla birlikte bir otel odasında yaşamakta, kaset çıkarıp ünlü bir şarkıcı olma hayalleri kurmakta, annesiyle de ancak gerekli olduğunda görüşmektedir. Asuman sürüp gitme kte olan bu yaşantısından mutlu değildir.
Ancak bir gün Tophaneli Tayfur’un (Uğur Yücel) üst katlarına kiracı olarak yerleşmesiyle Asuman’ın hayatı tamamen değişecek, renklenecektir.
Tophaneli sayesinde Asuman’ın kızıyla olan ilişkisi gelişecek, hayatında gerçekten nelerin önemli olduğunu anlayacak, geçmişinde kalmış mutlu anıların canlanmasıyla yaşama sımsıkı sarılacaktır. Tayfur Asuman’ın ve kızının hayatındaki tüm pislikleri temizleyecek, onları mutlu ve huzurlu bir hayata doğru yola çıkaracaktır.
“HAYATIMIN KADINISIN” Asuman ve Tayfur’un önüne geçilemez, büyük aşk hikayelerinin filmidir.

Künye

Yönetmen Uğur Yücel
Senaryo
Yapımcı Erol Avcı
Müzik Srdjan Kurpjel
Görüntü Yönetmeni Jürgen Jürges
Vizyona Giriş Tarihi 24 Kasım 2006
Tür Duygusal
Özellikler Renkli
Ülke Türkiye
Etiketler Ana Kız, Aşk, Fotoğraf, Haliç, Kiracı, Daha Fazlası
Internet Sitesi http://www.hayatiminkadinisinfilm.net

Ödüller

En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu (12.Sadri Alışık Ödülleri-2007)

Ekip

Yapımcı Defne Kayalar (Genel Koordinatör)
Kurgu Aylin Tinel (Kurgu)
Sanat Yönetmeni Gülay Doğan (Sanat Yönetmeni)
Yapım Ekibi Nazlı Yeter (Sponsor Sorumlusu)
Yönetmen Ekibi Ayhan Özen (Yardımcı Yönetmen)
Melda Özvanlıgil (Yönetmen Yardımcısı)
Koralp Gümüş (Yönetmen Yardımcısı)
Post-Prodüksiyon Zeynep Geçgin (Kurgu Asistanı)
Hakkı Göçeoğlu (Post-Prodüksiyon Sorumlusu)
Işık Ekibi Osman Timuçin (Işık Asistanı)
Mücahit Vural (Işık Asistanı)
Sanat Ekibi Hale Bulut Bozkurt (Sanat Asistanı)
Ersin Alacan (Sanat Asistanı)
Ayşe Abayoğlu (Sanat Asistanı)
Makyaj Ekibi Sevinç Uçar (Makyaj)
Müzik ekibi Orhan Gencebay (Şarkılar)
Ulaşım Celal Demir (Ekipman Nakliye)

Firmalar

TMC Film (Yapım)
Mahayana Film (Yapım)
Özen Film (Dağıtımcı)
Pan Nakliyat (Ekipman nakliye)
Hasılat 1.108.883,0 TL
Toplam İzleyici 151.561
Vizyonda Kaldığı Hafta 20 Hafta

Son Yorumlar (26)

ali2y avatar ali2y 18 Mayıs 2019 17:50:06

6

Oturup izleniyor, merak da uyandırıyor. Ancak, sıradan geldi bana, bir nükte bile yok.

bysiirtli56 avatar bysiirtli56 24 Temmuz 2013 20:31:36

10

türkan şoray hala kibarlığını asillliğini sultanlığını oyunculuğunu koruyor filme renk oluyor gerçekten türkan şoray dışında birinin oynadığını düşündüğüm zaman bu filmde.izlediğim kadar zevk alabilirmiydim acaba

mkurtsen avatar mkurtsen 01 Şubat 2013 18:17:26

9

Gecenin bir yarısı, uykum kaçtı. Televizyonu açtım. Karşımda alışık olmadığımız bir ikili. Uğur Yücel-Türkan Şoray ve 2006 model bir Türkan Şoray filmi, Daha önce izlediğim bir filmdi. sıkılmadan yeniden izledim. Hiçte kötü değildi hayatın içinden ayağı yere basan güzel bir senaryo..geçmiş ile günümüzün harmanlanmış hali. İsabetli seçilmiş oyuncular Ezgi Mola, Settar Tanrıöğen, Yıldırım Memişoğlu ve Selim Erdoğan.oyunculuklar on numara . Haliç kenarında, tarihi dokuyu koruyan kentsel dönüşümcülerin, emlak simsarlarının iştahını kabartan İstanbul'un kalbi Fener ve Balat'ta çekmiş, çok güzel gece görüntüleri perdeye yansıyor.
Uğur Yücel oyunculuğunun yanında yönetmenliğinide kabul ettirdi. Kariyerinde 2 dizi 4 adet film. var,hepside ses getiren çok güzel işler. İkici Bahar'ı Yazı_Tura'yı beğenmeyenimiz var mı?. Daha iyilerini izlemek ümidiyle diyelim.

10/8

zindan58 avatar zindan58 06 Ocak 2011 00:17:01

8

Çok başarılı olduğunu düşünmemekle birlikte, oyuncuların kaliteli oluşu bile bu film için bir izlenme sebebidir bana göre...Özellikle değil, TVde tesadüfen karşılaşıp da izlediğim klasik konulu bulduğum bir filmdi.

leyneli48 avatar leyneli48 02 Ocak 2010 23:23:01

10

kastettiğiniz türkan şorayın ikinci eşinin karaktersizce erkeğiyse tamam ama filmdeki asıl konuya değil de sadece bir karaktere takılıp kalmanızı anlamıyorum.nese benim anlatmak istediğim ''berbat yeşilçam erkek karakteri'' cümlenizdeki yanlış anlatı mınız.yeşilçam da o rolleri oynayan elbetteki olmuştur ama o rolle özdeşleşen ve artık özlenme noktasına getirdiğiniz biri olmamıştır

Sineperi avatar Sineperi 29 Aralık 2009 23:40:12

5

Sevgili leyneli48, yorumumu okuyup fikrinizi belirttiğiniz için teşekkür ederim. Ancak, yorumumu eksik okuduğunuzu ifade etmek zorundayım. Lütfen tekrar okuyun. Sonrasında hala bir itirazınız varsa konuşalım.İyi seyirler...

Yandex.Metrica