Gecenin Sesi

8,21

( 0 kişi yorum yaptı )

Gecenin Sesi

(The Night Listener)

Sinema Filmi

2006

Gabriel Noone (Robin Williams), sevgilisinden yeni ayrılmış bir yazardır. Bu ayrılık, onun hem yazılarını hem de radyoda yaptığı gece programını kötü yönde etkilemiştir.

Editörünün verdiği bir roman taslağını okuduktan sonra, şimdiye kadar radyoda dinlediği ilginç hayat hikayelerinden çok daha fırtınalı bir yaşam öyküsüne tanık olur.

Roman, 13 yaşında, Pete Lomax (Rory Culkin) isimli, ailesi tarafından cinsel tacize uğramış bir çocuk tarafından yazılmıştır. Gabriel, hikayeden öyle etkilenmiştir ki, çocuğu bulmaya kararlıdır. Pete ile aralarında babacan bir telefon konuşması başlayan Gabriel, bu konuşmalar sırasında Pete’i evlat edinen Donna (Tony Collette) ile de tanışır.

Gabriel’in editörü Jess, bu esrarengiz arkadaşlıktan kuşkulanmaya başlar ve Pete ve Donna’ ;nın aslında aynı kişiler olduklarından şüphelenir. Bu iddia, Gabriel’i şaşırtsa da, içine düşen şüphe onu Donna’ya götürür.

Gerçeği öğrenme hırsı Gabriel’i sadece kanunlarla karşı karşıya bırakmayacak, bir yandan da Pete’in Donna’nın yarattığı bir hayal olduğu düşüncesi onu içten içe yiyip bitirecektir. Bir sonraki olayın neler getireceğinin bilinmezliği içinde Gabriel eve döner, ancak bu sefer Donna’nın kapısına gelmesiyle olaylar iyice karışacaktır. Gabriel, Donna ve Pete hakkındaki sırrı çözerken, kendi peşini bırakmayan eski hatıralar da bir bir ortaya çıkar.

Armistead Maupin’in çok satan romanından uyarlanan bu hikaye, bir yandan sizi gerilimli dünyasına alırken, bir yandan da aklınızda aşk ve güveni bulma yolunda unutulmaz bir iz bırakacak.

Künye

Yönetmen Patrick Stettner
Senaryo ,
Müzik Peter Nashel
Görüntü Yönetmeni Lisa Rinzler
Vizyona Giriş Tarihi 06 Ekim 2006
Süre 82 dk
Tür Dram, Gerilim, Gizem
Özellikler Renkli
Ülke ABD
Etiketler Aids, Ayrılık, Erkek Arkadaş, Gay, Genç, Daha Fazlası

Firmalar

35 Milim Filmcilik (Dağıtımcı)
Hasılat 107.368,5 TL
Toplam İzleyici 10.536
Vizyonda Kaldığı Hafta 9 Hafta

Son Yorumlar

Yandex.Metrica