Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Düşlerin Efendisi (Quills)

Düşlerin Efendisi

7,82

(3 kişi yorum yaptı)

2012-07-31 16:31:59 1 Ocak 1970 2 Saat 4 Dk Dram Korku Duygusal Dram, Korku, Duygusal
IMDb puanı: 7.3

Yönetmen: Philip Kaufman Philip Kaufman

Ülke: almanya, ingiltere, ABD

Oyuncular: Geoffrey Rush, Kate Winslet, Joaquin Phoenix, Michael Caine, Amelia Warner, Bridget Mcconnell, İlham Erdoğan, Ali Gül, Nüvit Candaner, Uğur Taşdemir Devamını Gör...

Konusu : Marquis De Sade yazıları yüzünden başı derde girince, karısı tarafından akıl hastanesine kapatılır. Hastanedeki rahip içindeki şeytandan kurtulması için yazmasını söyler. Ancak bu yazılar Paris'te yayımlanmaya başlanır. Napolyon kitapların toplatılıp yakılmasını ve Sade'ın da öldürülmesini emreder. Ama danışmanı onu bu kararından caydırır ve yazarı denetleyecek bir doktor yollayarak yazıların nasıl dışarı çıktığını bulmaya karar verir.mansuryıldırım

19 Ekim 2015 01:47

Film baştan sona etkileyici başarılı bir dönem filmi kostüm,makyaj dönemini iyi yansıtan mekanlar başarılı buna rağmen bir çok filmde olduğu gibi yine uzun süresi filme zarar vermiş ama buna rağmen hiç sıkmayan kendini izleten bir film bunda başroldeki geoffrey rush muhteşem oscarlık performansının etkiside var zaten oscara aday olmuş ama oscarı russell crowe gladyatör filmiyle almış sadece adaylıkta kalmış ama gerçekten geoffrey rush rolünü çok iyi oynamış ayrıca filmde kate winslet ve joaquin phonix in performanslarıda fena değil kısaca izlemeye değer iyi bir film son olarak filmde aynı klimt filminde olduğu gibi azda olsa +18 sahneler olduğunu önceden söyleyeyim.

Cevap Yaz

DEMIR CAN

22 Mart 2009 11:43

Sade gibi devrinin en büyük devrimcilerinden birisi için böyle bir filmin yapılması çok geç bile kalmıştır.Benim için en önemli yanlarında birisi de bana Kate Winslet'ı sevdirmesidir.Bu kadar muhteşem bir konu, bu kadar iyi kurgu, oyunculukla kesinlikle dönemin başyapıtları arasındadır.

Bir de bu filmi izleyen herkes kitapçılarda Sade'ın kitaplarını aramaya çıkmıştı zamanında.

Cevap Yaz

irfannn

14 Ağustos 2007 13:35

Bu film hakkında ilk yorumu yaptığım için mutluyum. herhalde bu siteye üye olanlardan ilk önce ben keşfettim bu filmi. Film hakkında söylenecek o kadar şey var ki... Felsefeyle uğraşan onu sevenler için müthiş bir hazine niteliğindeki film ayrıca yanlışlığını ispatlayamayacağınız anlamlı sözlerle dolu. Zaten yaşanmış bir olayı anlatıyor ama yaşadığı dönem itibariylede anlaşılması zor olan SADE yi bu filmde de anlamak pek kolay değil. Mutlaka izleyin..

Cevap Yaz
Yandex.Metrica