Soğuk savaş dönemi casus romanlarıyla ünlü olan John Le Carre'ın aynı isimli romanından uyarlanan kara mizah türündeki casusluk filminde Pierce Brosnan Panama'ya sürgüne gönderilen Andy Osnard adlı oldukça etkili bir İngiliz gizli ajanını canlandırmakta. Andy Osnard Panama'ya sürgüne gönderilir ama geri dönmeyi kafasına takan Andy orada boş duracak değildir. Panama'da ağzı iyi laf yapan Harry Pendel isminde ünlü bir terziyi tanımaktadır. Aslında eski bir dolandırıcı olan Harry artık Panama'nın en zenginlerinin terziliğini yapmaktadır. Andy ondan bölgedeki en son dedikoduları öğrenmek istediğinde, Harry eski kimliğinin açığa çıkmaması için kendi kafasında uydurduğu hikayeler ve olayları Andy'e anlatmaya başlar. Ama bir süre sonra Harry'nin hikayeleri kontrolden çıkar ve ülkenin kaderini etkileyecek olaylar zincirinin başlamasına neden olur.

"> Panama Terzisi ~ Sinematurk.com
Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Panama Terzisi (The Tailor of Panama)

Panama Terzisi

7,84

(3 kişi yorum yaptı)

2012-07-31 16:31:59 1 Ocak 1970 Gerilim Dram Gerilim, Dram
IMDb puanı: 6

Yönetmen: John Boorman John Boorman

Ülke: irlanda, ABD

Oyuncular: Brendan Gleeson, Leonor Varela, Jamie Lee Curtis, Geoffrey Rush, Pierce Brosnan, Harold Pinter, Catherine McCormack, Daniel Radcliffe, Mark Margolis, Martin Ferrero Devamını Gör...

Konusu :

Soğuk savaş dönemi casus romanlarıyla ünlü olan John Le Carre'ın aynı isimli romanından uyarlanan kara mizah türündeki casusluk filminde Pierce Brosnan Panama'ya sürgüne gönderilen Andy Osnard adlı oldukça etkili bir İngiliz gizli ajanını canlandırmakta. Andy Osnard Panama'ya sürgüne gönderilir ama geri dönmeyi kafasına takan Andy orada boş duracak değildir. Panama'da ağzı iyi laf yapan Harry Pendel isminde ünlü bir terziyi tanımaktadır. Aslında eski bir dolandırıcı olan Harry artık Panama'nın en zenginlerinin terziliğini yapmaktadır. Andy ondan bölgedeki en son dedikoduları öğrenmek istediğinde, Harry eski kimliğinin açığa çıkmaması için kendi kafasında uydurduğu hikayeler ve olayları Andy'e anlatmaya başlar. Ama bir süre sonra Harry'nin hikayeleri kontrolden çıkar ve ülkenin kaderini etkileyecek olaylar zincirinin başlamasına neden olur.mansuryıldırım

27 Temmuz 2015 10:06

Düşük tempolu bir film hikayesi iyi olsada beklentileri karşılamıyor ortalmayı bile zor tutturan hayal kırıklığı bir film.

Cevap Yaz

zuhtuural

28 Mart 2008 15:20

ustaca harmanlanmış güzel bir film sıkılmadan  izlenebilir

Cevap Yaz

dere_bocuku

22 Ağustos 2007 10:50

Süper bi film. Daniel' ın da buna büyük katkısı var. Başrollerde olmamasına rağmen. Dün bu filmi sinemada afişini gördükten ve araştırdıktan sonra tavsiye etmeye değer olduğunu anladım..

Cevap Yaz
Yandex.Metrica