Kapışma

8,46

( 18 kişi yorum yaptı )

Kapışma

(Snatch.)

Sinema Filmi

2000

Kapışma, Londra’nın suçla örülü yeraltı dünyasında vuku bulan iki farklı hikayeyi ele alıyor. Bir tarafta çalınan bir elmasın peşinden gidenler, diğer yanda ise boks dünyasının arka sokaklarında dönen illegal işlerden birine karışan Turkish ve başına açılan belada mücadele etmek zorunda kaldığı acımasız ganster Brick Top. Bu birbirinden bağımsız görünen iki hikaye ortak bir noktada buluştuğunda işler iyiden iyiye karışacaktır.

Son Yorumlar (18)

Fahri07 avatar Fahri07 11 Şubat 2021 14:53:54

7

Mükemmel bi film diyemem ama çokta kötü değil.10/7

performer avatar performer 10 Nisan 2018 23:46:09

6

bende pek bir keyif aldım diyemem filmin karşısında uyumuşum zaten :)

mansuryıldırım avatar mansuryıldırım 10 Haziran 2015 08:15:54

8

Guy ritchie nin belkide en iyi filmi temposu çok iyi zeki diyalogları ve brad pitt in en iyi performanslarından biri olan film türünün en iyi örneklerinden kaçırılmaması gerek harika bir film.

vitruvian avatar vitruvian 28 Şubat 2015 13:00:27

8

Karşınızda Guy Ritchie.
Sinema filmleri arasında çok farklı bir yeri olacak muhteşem bir film..
Filmi izledikten sonra bu ismin neler ifade ettiğini anlayacaksınız. Kendine özgün tarzıyla filmi her saniye hissederek izliyorsunuz. Güzel, sürükleyici b ir aksiyon komedi. Hayatımda izlediğim en akıcı filmlerden biri... inanılmaz bir tempo.. Sürekli yön değiştiren olay zinciri, yükseklerden kopup gelen sel gibi hızlı ve ne tarafa gideceği belli olmayan feci bir film, tam bir yönetmen filmi. Ritchie yi tanıyanlar zaten filmin ilk beş dakikasında kesinlikle Snatch'i onun çektiğini anlayabilir. Kadroya laf yok. Olay örgüsü süper. Kurgu-resim olağanüstü, replikler argo ve küfür içermesine rağmen güzel espriler ile dolu. Filmin müzikleri de çok güzeldi. Tek tek tüm oyuncular efsane, her sahne tekrar tekrar başa sarılıp izlenebilecek türden. Özellikle Brad Pitt’in çingene rolü görmeye değer. Sonu da sürpriz sayılabilir, gözünüzden yaşlar gelene dek gülmeniz olası. Tarantino filmleri havasında olmasına rağmen kendinden sonra çekilecek bir çok suç filmini,özellikle de İngiliz suç filmlerini tümden etkileyen, sinema tarihi için milat olan filmlerden.

WOOD avatar WOOD 31 Aralık 2012 21:29:42

8

çok keyif aldığımı söyleyebilirim birde brad pitt çok yakışıklı diye oyunculuğunu pek sıcak bakmıyorlar ama filminin çok en iyi filmler arasında ve herkesin takdir ettiği birçok filmi var. kesinlikle bu filmi seyredin tabi karşınısa çıkarsa

YSHN avatar YSHN 15 Aralık 2012 14:54:33

6

ehh denilcek bi film çok seviceğimi düşünmüştüm o kadar kötü değil ama cast bence çok iyi

Yandex.Metrica