Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Bir Rüya İçin Ağıt (Requiem for a Dream)

Bir Rüya İçin Ağıt

8,66

(45 kişi yorum yaptı)

2012-07-31 16:31:59 1 Ocak 1970 1 Saat 42 Dk Polisiye Dram Korku Gençlik Polisiye, Dram, Korku, Gençlik
IMDb puanı: 8.4

Yönetmen: Darren Aronofsky Darren Aronofsky

Ülke: ABD

Oyuncular: Christopher McDonald, Marlon Wayans, Jennifer Connelly, Jared Leto, Ellen Burstyn, Suzanne Shepherd, Mark Margolis, Ajay Naidu, İlham Erdoğan, Louise Lasser Devamını Gör...

Konusu : Uyuşturucu bağımlısı bir genç ve televiszyondaki yarışma programına umut bağlamış annesinin trajedisi, Aronofsky'nin kendine has sinema dili ve görsel tavrıyla anlatılıyor. Film, Hubert Selby'nin romanından uyarlanmış ve geçtiğimiz Oscar'larda en iyi kadın oyuncu dalında Ellen Burstyn'le adaylığı vardı...Vaska23

3 Kasım 2019 14:00

Her kesin izlemesi gereken mükemmel bir film

Cevap Yaz

mansuryıldırım

21 Haziran 2015 20:44

Etkileyici hikayesiyle muhteşem bir film dram türünün en başarılı örneklerinden olan film çok iyi oyuncukları ile türünün en iyi örneklerinden kesinlikle bir başyapıt mutlaka izlenmesi gereken harika filmlerden biri.

Cevap Yaz

vitruvian

28 Şubat 2015 13:14

2000 yılından bu yana çekilmiş en iyi dram filmi. Bu filmden sonra bu kadar ağır ve etkileyici bir Dram'a ben başka hiçbir bir filmde rastlayamadım. Uyuşturucu, sigara, alkol vb. şeylerden ziyade günlük hayatta zararsız bildiğimiz şeylerin bile bize zamanla ne yapacağını gösteren harika bir film. Aşk, yalnızlık, bağımlılık, medya, arkadaşlık ve bunların hepsinden de öte yavaş yavaş dibe çökme. Günümüzdeki bağımlılıkları yerden yere vuran film tam bir baş yapıttı. Film öyle bir film ki resmen insanın psikolojisini baskı altına alıyor. Aslında filmde baş rollerin tek bir hedef uğruna yaptığı bir şey yok yani filmde farklı farklı olaylar gerçekleşiyor fakat kesinlikle izleyiciyi filmden koparmıyor. İlk 1 saat belki biraz sıkılabilirsiniz bazı yerlerin temposu düşük fakat son yarım saatte olanlar herkesin kaldırabileceği türden değil özellikle Jennifer Connelly ve Ellen Bursty nın başına gelenleri izlerken bağırmak istedim çünkü gerçekten filmin sonunda onların yaşadıklarını izlerken yeter artık diyesiniz geliyor. Oyunculuklar üst düzeydi özellikle Ellen Burstyn çok iyi oynamış zaten Oscara da aday olmuş bu rolüyle. Ellen Burstyn ve Jared Leto'nun oyunculukları ise ayrı ders veren nitelikte. Film gerçekten sıra dışıydı senaryosu olsun çekim teknikleri olsun farklı bir film. Gerçekten belki ben ilk defa bu kadar etkilenmişimdir özellikle son 20 dakikasında üstümde inanılmaz bir baskı hissettim tabi ki bunda soundtracklerin de büyük bir katkısı var, kesinlikle filmin soundtrackleri filme harika bir şekilde katıkı sağlamış ve uymuş. Filmle bütünleşen bir soundtrackin olması o soundtrackin beyinden vurulmuşa döndürmesi adeta insanı koltuğa gömmesi ise filmin başlıca olayı. Darren Aronofsky nin izlediğim ikinci filmi ve daha ikinci uzun metrajlı filmi olmasına rağmen ne kadar yetenekli bir yönetmen olduğunu izlediğim zaman anladım. Kesinlikle beklentilerimi son yarım saatiyle fazlasıyla karşıladı,filmi bitirdikten sonra kendime gelebilmek için yüzümü soğuk suyla yıkamak zorunda kaldım. Zaten filme tam olarak adapte olduğunuz zaman filmden kesin olarak etkileneceksinizdir. Gerçekten çok etkileyici bir filmdi. Duygularınızı, düşüncelerinizi ve psikolojinizi derinden sarsıyor. Son olarak filmi kesinlikle ve şiddetle tavsiye ediyorum inanılmaz.. İnsanın psikolojisini etkileyen bir film çok iyi bir psikolojik-gerilim-dram filmi, bir yerlerden bulup kesinlikle izleyin.. Sanırım modern sinema tarihinde bu filmden sonra daha iyi bir dram çekilemeyecek.

Cevap Yaz

black_eagle_09

18 Ekim 2013 00:41

Bağımlılık teması filmde iyi işlenmiş ancak çok üst düzey bir film değil. Müzik gerekli gereksiz çok kullanılmış. Ellen Burstyn iyi performans göstermiş gerçekten. Film müziğinin izlenirliği artırdığını düşünüyorum. Ellen Burstyn'ın oyunculuğu ve müziğin filme kattığı atmosfer nedeniyle 7/10 hak etmiş en az.

Cevap Yaz

Hakan_Irızak

12 Ekim 2012 01:12

her defasında izlesem mi diye çekindiğim ama oyunculuğu,konusu ve müziklerinin albenisine dayanamayıp izlediğim dayanlılmaz bir film..(dram sevmeyenler izlememeli)

Cevap Yaz

YSHN

14 Eylül 2012 16:27

izleyin derim çok güzel bi film

Cevap Yaz

rhegno

14 Eylül 2012 00:46

şahane bir kurgu..tamamen gercekci

Cevap Yaz

mustimm

2 Şubat 2012 15:02

gerçekten kaliteli bir yapım kolay kolay bir filmden etkilenmem ama beni gerçekten etkiledi.Uyuşturucu ve madde bağımlılı konusunda yapılmış en iyi film..

Cevap Yaz

engin yüksel

29 Kasım 2011 11:39

her şeyiyle harika bir film müziğiyle oyunculuklarıyla senaryosuyla vermek istediği mesajıyla insanı derinden etkileyen bir yapıt 10/10

Cevap Yaz

esmir

9 Ekim 2011 01:06

Darren Aranofsky'dan bir o kadar anlamlı ve etkileyici bir film,Clint Mansell'den de insanın içine içine işleyen o müzik.İkili zaten hep beraber çalışıyorlar ve bu işi de çok iyi yapıyorlar.Gencecik hayatlar bir toza nasıl bağımlı hale gelebilir ve bu yolda nasıl mafholunur bunu daha iyi anlatan bir film olamazdı heralde.Üstüne çok yorum yapabilir sayfalarca makale yazabilir ya da sosyolojik çözümleme yapabilirsiniz.Ama iradene sahip çıkamazsan onu kullanamazsan sonun aynen bu filmdeki olur.

Cevap Yaz
Yandex.Metrica