Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Angela'nın Külleri (Angela's Ashes)

Angela'nın Külleri

8,21

(6 kişi yorum yaptı)

2012-07-31 16:31:59 1 Ocak 1970 2 Saat 25 Dk Dram Dram
IMDb puanı: 6.9

Yönetmen: Alan Parker Alan Parker

Ülke: irlanda, ABD

Oyuncular: Robert Carlyle, Emily Watson, Joe Breen, Birdy Sweeney, Frankie Mccafferty, Sean Kearns Devamını Gör...

Konusu : 1935 yılında Brooklyn'ın İrlandalı göçmenlerin yaşadığı kesimindeki ucuz kira evlerinden birinde yaşayan alkolik bir baba, hasta bir anne ve dört küçük çocuğun, yoksulluk yüzünden Amerika'da daha fazla kalamayarak anavatanları İrlanda'ya dönerler. Özgürlük Anıtı'na 'merhaba' yerine 'elveda' diyen tarihteki ilk ve tek İrlandalı ailesi olarak açlığın, işsizliğin ve sefaletin kol gezdiği 1930'ların İrlanda''sında yaşam mücadelesi verirler.yatay_zeka

18 Mart 2015 16:50

Bana çekim olarak, oyunculuk olarak nedense private peacefulu anımsattı. Tavsiye ederim, güzel film.

Cevap Yaz

ramazanates

26 Şubat 2010 12:47

Angela'nın külleri içeriğinden herkesin kendisine göre bir ders çıkaracağı film,kitabını okumadım ama izlenmesini herkese tavsiye ederim.

Cevap Yaz

bengul

9 Şubat 2009 01:36

Filmi izlemedim ama Frank McCourt'un muhteşem bi kitabı. (Angelan'nın Külleri/1 - Umuda Doğru/2)  Yönetmene fazladan yapacak pek bişey kaldığı söylenemez, kitap mükemmeldi.

Cevap Yaz

sekoya

15 Aralık 2008 00:07

Alan Parker'ın önemli filmlerinden biri. Bu filmde konunun dokunaklı (ironik esprileri de atlamıyorum) yapısı dahil konunun işlenme biçimi, seçilen mekanların renksiz, soğuk dokusu, sefaletin her mekanda değişmez çirkinliği, sürekli yağan yağmurların güzel ve aynı zamanda iç burkutan yoğunluğu unutulacak gibi değil. En beğendiğim çekimlerden birisi iki çocuğun yoğun yağmur altında çarşı içinde bağlayan koşularının, mahalle yolu ile su basmış evlerinin ilk katındaki birbirlerini ıslatma oyununa kadar ki bölümdü. Yine Parker'ın bu filmi siyasi de okunabilir. Nasıl ki Piyanist'te ırkçılık nosyonu baskın öğre ise bu filmde baskın değil ama Irlandalılık söz konusudur ve İrlandalılık bağlamında milliyetçilikle bal gibi de dalga geçilmektedir. Bir hoşluk da burada yani.

Cevap Yaz

teneketrampeto

10 Ekim 2008 15:58

Yoksulluk ve çaresizliğin anavatanı olmazmış dedirten bir film.. babası gibi Frank’ın da sarhoş olduğu zamanlarda “yaşasın İrlanda “demesi dikkatimizi  çeker.....yaşamak istemedikleri hayatı yaşarken içlerinde bi özlem hep olacaktır Ama ayakta kalma mücadelesi... İşte bu açlığın kendisi gibi çıplak bir gerçektir...ayrıca çekimleri o kadar başarılı ki içinde yaşıyorsun pek çok şeyi..hayır ağlamadım  onlardan biriymiş gibi ayakta kalma arzusunu daha çok hissettim.... Frank soğukta her zamanki gibi yağmur basmış evine koşarak gelir..Annesi ve ufak kardeşleri evin dökülen tahta parçalarını her söküp kırışlarında sevinçle kahkahalar atıyorlardır..izlerken Frank gibi sen de  onlara katılmak istersin..tıpkı bunun gibi...Etkili ve gerçekçi bir dram..

 

Cevap Yaz

hülya66

11 Mart 2008 22:48

Yazar Frank McCourt'un Pulitzer ödülü almış gerçek hikayesinden uyarlanmış bir film. Hayatta kalmak ya da yaşamak istediğin yerde olmak! Hangisi daha önemli? Bu filmde bunların önemi yok.. Ağlayacaksınız...

Cevap Yaz
Yandex.Metrica