Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Ucuz Roman (Pulp Fiction)

Ucuz Roman

8,77

(35 kişi yorum yaptı)

2012-07-31 16:31:59 1 Ocak 1970 2 Saat 28 Dk Polisiye Dram Polisiye, Dram
IMDb puanı: 8.8

Yönetmen: Quentin Tarantino Quentin Tarantino

Ülke: ABD

Oyuncular: Uma Thurman, Rosanna Arquette, Maria de Medeiros, Quentin Tarantino, Ving Rhames, Bruce Willis, Amanda Plummer, Eric Stoltz, Samuel L. Jackson, John Travolta Devamını Gör...

Ödüller: En İyi Özgün SenaryoEn İyi FilmEn İyi SenaryoEn İyi FilmEn İyi Erkek OyuncuEn İyi YönetmenEn İyi Senaryo

Konusu : Ödül avcısı Butch Coolidge şeytanla yaptığı bir anlaşmada ödemeyi durdurmaya karar verir. Honey Bunny ve Pumpkin, hayatlarına biraz hareket katmak isteyen genç ve birbirlerine aşık bir çift soyguncudur. Bu arada iki işi iyi bilen gangster, Vincent Vega ve Jules, günlük işlerinden biri olarak,patronlarına ödemeyi geciktiren bir kaç sahtekar genci vurmaya giderler. Vincent patronun genç ve güzel karısına bebek bakıcılığı yapmakla da görevlendirilirken ortağı suç yaşamına son vermeye karar verir. Cesur bir boksör ise para karşılığı hile yapmayı redderek şehirden kaçar. Kader bu aykırı tipleri mutheşem bir raslantı sonucu bir araya getirecektir.yorgun85

28 Ağustos 2020 21:16

Güçlü bir kadro var filmde ancak açıkçası beklediğim kadar iyi değildi..

Cevap Yaz

ali2y

2 Mayıs 2019 16:40

Tarantino nun bence basat filmlerinden biri. Hele Samuel Jackson ın gevezeliğine katlanamıyorum. Ne gerek varsa. Travolta ve Thurman sahneleri güzel.

Cevap Yaz

Malboro

12 Mart 2018 11:06

Tarantino'yu Tarantino yapan,devleştiren filmin ta kendisi

Cevap Yaz

baran34

10 Haziran 2017 15:28

Böylesine şaaşalı bir kadrodan daha iyisini beklerdim. Bir film içinde 3 ayrı hikaye ve kahramanları bir nokta da buluşturma kurgusu ilginçti. Samuel Jakcson oyunculuğu harikaydı. Uma Thurman'ı Kill Bill'den sonra bu film de sönük buldum. Kanımca en iyi ilk 10 filme girmez. Ama izlenir.

Cevap Yaz

vitruvian

28 Şubat 2015 13:07

Her şeyden evvel çekildiği dönem içerisinde ele alınmalıdır.. Paralel kurgu ve mizansen senaryo parçalarının bu denli bir araya geldiği başka film tanımıyorum, komedisi, efsane sekanslarıyla Pulp Fiction, Tarantino'nun başyapıtıdır bence. Kurgusu, karakterleri, oyunculukları, kamera kullanımı, tam anlamıyla eğlenceli geyik diyalogları ve inanılmaz derecede başarılı zeki kurgusuyla sinemada çığır açan bir film ''Pulp Fiction''. Bu filmde, Tarantino'nun ne kadar fazla ayak düşkünü olduğunu bir kez daha görüyoruz.. Quentin Tarantino'nun yeteneklerini hayranlıkla izliyorsunuz. Bu kadar şiddetin, kargaşanın içinde bile sizi gülümsetmeyi başaran, ince esprili bir kara komedi. Filmdeki ince ama keskin geçişler, dünyanın aslında bize ne kadar ufak olduğunu gerçekten hissettiriyor. İster kader diyin ister başka bir şey herkes olması gerektiği yerde olması gerektiği şekilde birleşiyor. Senaryosu ve o uzun konuşmalar filmin başlangıçtan beri sizi etkiliyor. Beyine kazınan muhteşem oyunculukların sergilendiği o sahnelerde cabası. Neredeyse her oyuncusunun mükemmele yakın iş çıkardığı gerçek manada popüler kültür başyapıtı. Ayrıca Uma Thurman'nın canlandırdığı Mia karakterinin sinema tarihinin en karizmatik bayan karakterlerinden biri olduğunu düşünüyorum. Müzikler çok hoştu filme ayrı bir tat vermişler. Belki biraz daha aksiyona yer verilseydi daha güzel olabilirdi fakat kesinlikle klişelerden uzak ve sıra dışı sahneleri olan bir film. Bana film boyunca Harika bir vakit geçirttiği için Tarantino'ya Ayrıca teşekkür ediyorum. Sinemanın bir sanat olduğunun gerçek anlamda kanıtı olan eşsiz bir film.

Cevap Yaz

riverlicious

5 Ocak 2015 13:22

Senaryo ve oyunculuk güzel ama birkaç dalda ödül alacak kadar değil.Normalde bu tür yapımları sevmem ama filmin sonu nereye bağlanacak diye merak ettim.Ve sadece merakla kaldı.Uma Thurman toplasan 15 dakikalık bölümde karşımıza çıkıyor.Daha güzel olabilirdi ya da etkileyici.Boş zamanda izlenecek yapımlardan biri.

Cevap Yaz

kemerlee

12 Kasım 2014 19:53

Sinema tarihinin gelmiş geçmiş en iyi birkaç filminden biri olan bir dolu klasikleşmiş sahneden kusursuz repliklerden ve inanılmaz oyuncu performanslarından oluşan bir başyapıt.Tarantino Rezervuar köpekleriyle tanınmış olabilir ama Ucuz Roman sayesinde bir usta olarak saygı görmeye başladı.Nasıl Baba 1972 bir devrim yapıp tüm mafia ve suç filmlerini değiştirdiyse, Ucuz romanda 94 yılında benzer bir devrim yaparak tüm suç filmlerini derinden etkiledi.

Cevap Yaz

black_eagle_09

16 Şubat 2014 21:21

Alakasız görünen olayları ve kişileri birbirine bağlayan ve biraz mizaha da kaçan özellikte bir film. 2003 yapımı 11:14 filmi sanki ucuz romandan esinlenilmiş gibi. Filmin eksi yönü gereksiz bazı diyaloglar yüzünden fazla uzun olması. Yine de izlenmesi gereken filmlerden.

Cevap Yaz

cryinglightning

7 Eylül 2013 21:27

o çantanın içinde ne olduğunu anlayabilmek umuduyla defalarca izlediğim filmdir . film budur

Cevap Yaz

rhegno

2 Eylül 2012 14:12

10 kere izledigim..izlemekten de bıkmayacaım bir film

Cevap Yaz
Yandex.Metrica