Adaletin Merkezi

8,00

( 4 kişi yorum yaptı )

Adaletin Merkezi

(36 Quai des Orfevres)

Sinema Filmi

2004

Fransız sinemasının 2004 yılı yapımlarından biri olan 36 QUAI DES ORFÈVRES büyük oyuncular Daniel Auteuil ve Gérard Depardieu’yu karşı karşıya getiren gerilim filmi ...
Paris’in gölgelerle örtülü organize suç ile örülmüş gerilimli sokaklarından bir hikayeyi beyaz perdeye usta oyunculuklarla getiren filmin yönetmeni Olivier Marchal .
Film amirleri tarafından birbirlerine karşı kullanılan ve en azılı suç örgütünü ele geçirmek için bir yarışa sokulan iki usta polis Vrinks (Auteuil) ve Klein’ın (Depardieu) öyküsünü anlatıyor. Her iki polis de başarıya ulaşmak ve diğerini zor duruma sokmak için yeraltındaki kaynaklarını korkusuzca kullanırlar....Fakat yarışın tam olarak ne zaman bittiği ve nasıl sonlandığı hakkında kimsenin bir fikri yoktur.
Paris’in karanlık arka sokaklarını gümüş ve siyah tonlarıyla birleştiren ve Fransız sinemasının geleneksel suç filmlerine muhteşem bir örnek teşkil eden 36 QUAI DES ORFÈVRES’nin diğer oyuncuları ise; Valeria Golino, André Dussollier ve Roschdy Zem.
Film En İyi film , En İyi Yönetmen, En İyi Erkek Oyuncu, En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu En İyi Kadın Oyuncu, En İyi Senaryo, En İyi Kurgu ve Ses dallarında toplam 8 kez César Ödülüne aday gösterilmiştir.
Filmin senaryosu Dominique Lousieau ve Franc Mancuso’ya , yapımcılığı Jean Baptiste Dupont’a , Görüntü Yönetmenliği Denis Rouden’e müzikleri ise Erwan Kermorwant’a ait.

Firmalar

Özen Film (Dağıtımcı)
Toplam İzleyici 28.268

Son Yorumlar (4)

AlınYazısı avatar AlınYazısı 10 Aralık 2015 09:48:25

Olaylar çıkmaz hale gelmiştir.Suç Çeteleri Şehri Cehenneme Çevirip
İçerden ve Dışardan Herkesi etkisi altına almıştır.
İhanetler Çemberinde Teşkilat ve Teşkilatın Şerefli Polisi Léo
Artık Finale İmza Atacaktır.
İyi bir Polisiye.

engin yüksel avatar engin yüksel 29 Kasım 2011 08:19:11

7

 izledikçe keyif veren güzel bir film kesinlikle izlenilmesi şart 7/10

elgin 24 Temmuz 2006 03:17:07

10

gerçekten süper bi film... çok beğendim akıcı ve bir okadar da bağlayıcı bir film... çok güzeldi... son yıllarda izlediğim en iyi polisiye filmlerinden biriydi hatta en iyisi bile diyebilirim...

Yandex.Metrica