Gizemli Kadın

8,48

( 1 kişi yorum yaptı )

Gizemli Kadın

(A Good Woman)

Sinema Filmi

2004

1930’ların İtalyan Riviera’sında geçen GİZEMLİ KADIN, Oscar Wilde’ın “Lady Windermere’s Fan-Lady Windermere’in Yelpazesi” adlı oyunundan esinlenerek senaryolaştırılmış zarif, nükteli ve romantik bir komedi.

Genç bir çiftin evliliği, yüksek sosyetenin dedikodusu ile ortaya çıkan gizli bir ilişki yüzünden tehlikeye girer. Robert Windermere (Mark Umbers), vamp ve kendisinden yaşça büyük bir dul olan Mrs Erlynne (Helen Hunt)’a gizlice yüksek miktarlarda para yardımı yapmakla suçlanırken, karısı Meg Windermere (Scarlett Johansson) sosyetenin hızlı çapkını Lord Darlington (Stephen Campbell Moore)’un dikkatini çeker. Mrs Erlynne’in Amalfi sahiline gelişi Riviera’daki tüm erkeklerin dikkatini çekmiştir. Bu erkekler arasında Lord Augustus “Tuppy” (Tom Wilkinson)’ın Mrs Erlynne’e duyguları ciddidir ve ilk fırsatta kendisine evlenme teklif eder.

Olaylar, Meg’in 21’inci yaşgünü partisi ile su yüzüne çıkmaya başlar. Meg, Lord Darlington ile kaçmak uğruna kendi partisini terk eder. Esrarengiz geçmişe sahip Mrs Erlynne, Lord Augustus ile mutlu olma şansını, Meg’in Lord Darlington ile kocasını terk etme hatasından kurtulma ihtimali uğruna göz ardı eder.

Meg mutlu bir şekilde kocasına geri döndükten sonra Mrs Erlynne’in ismini temize çıkarır. Tuppy, Mrs Erlynne’in peşine düşer ve affedilmesi için çabalar. Sadece Lord Darlington amacına ulaşamayan olur.

Gizemli bir kadının gelişi sadece baştan çıkarma ve aldatmadan ibaret olmayacaktır. Yıllardır gizlenmeye çalışılan sır ve bu sırla ortaya çıkan olaylar herkes için süpriz gelişmelerin yaşanmasını sağlayacaktır.

Künye

Yönetmen Mike Barker
Senaryo ,
Müzik Richard G. Mitchell
Görüntü Yönetmeni Ben Seresin
Vizyona Giriş Tarihi 25 Kasım 2005
Süre 93 dk
Tür Dram, Duygusal, Komedi
Ülke Ispanya Ingiltere Italya Lüksemburg ABD
Etiketler 1930'lar, Anne-Kız İlişkisi, Dul Kadın, Dürbün, Golf, Daha Fazlası

Oynayanlar

Helen Hunt Helen Hunt Bayan Erlynne
Scarlett Johansson Scarlett Johansson Meg Windermere
Milena Vukotic Milena Vukotic Contessa Lucchino
Mark Umbers Mark Umbers Robert Windemere
Roger Hammond Roger Hammond Cecil
John Standing John Standing Dumby
Tom Wilkinson Tom Wilkinson Tuppy
Diana Hardcastle Diana Hardcastle Leydi Plymdale
Jane How Jane How Mrs. Stufield
Augusto Zucchi Augusto Zucchi

Firmalar

Chantier (Dağıtımcı)
Hasılat 167.331,0 TL
Toplam İzleyici 21.100
Vizyonda Kaldığı Hafta 12 Hafta

Son Yorumlar (1)

Ahmet avatar Ahmet 01 Şubat 2006 18:01:03

7

harika

Yandex.Metrica