Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Saklı (Cache)

Saklı

7,68

(8 kişi yorum yaptı)

2012-07-31 16:31:59 3 Mart 2006 1 Saat 57 Dk Gerilim Dram Gerilim, Dram
IMDb puanı: 7.9

Yönetmen: Michael Haneke Michael Haneke

Ülke: italya, avusturya, almanya, fransa

Gişe: 12.124

Oyuncular: Denis Podalydès, Nathalie Richard, Daniel Duval, Bernard Le Coq, Juliette Binoche, Daniel Auteuil, Walid Afkir, Maurice Bénichou, Annie Girardot, Lester Makedonsky Devamını Gör...

Ödüller: En İyi YönetmenFIPRESCI Ödülü

Konusu : Televizyonda bir edebiyat programı yapan Georges, kimden geldiğini bilmediği paketler alır. Paketlerde kendisinin ve ailesinin sokaktan gizlice çekilmiş görüntülerini içeren kasetler ve anlamı belli olmayan ürkütücü çizimler vardır. Zamanla kasetlerdeki görüntüler, gönderenin Georges’u tanıdığı izlemini uyandıracak kadar kişisel olmaya başlar. Georges kendisinin ve ailesinin başında bir bela olduğunu hissetmiştir ama doğrudan bir tehdit olmadığı için, polis yardımcı olmayı reddeder. Birinci Dünya’nın önce yaratıp sonra bilinçdışına ittiği şiddetten duyduğu korku üzerine, sağlam bir olay örgüsüne sahip, olay örgüsü sıkı ve gerilim dozu yüksek bir gerilim.erakman

3 Eylül 2012 15:42

Psikolojık gerilim filmi konu itibari ile monotonlaştığı zaman çekilmez bir hal alıyor.Bu film bende bu şekilde bir izlenim bıraktı.Ayrıca filmin final sahnesi bile yoktu.Film başladığı gibi sessiz ve sıkıcı şekilde son buldu.Hayalkırıklığı!!!!

Cevap Yaz

ceyhun_mr

18 Kasım 2011 13:44

herşey tamam da keşke mantıklı bir sonu olsaymış.Vicdan sorgulaması,suçluluk psikolojisi,ne kadar değerli olsa da her insanın aciz olduğu ve kimsenin masum olmadığı güzel işlenmiş ancak herşey yolunda giderken kurgulanan hikayedeki o kaset ve çizimlere bir fail kondurulamaması büyük bir hayal kırıklığıydı.İzleyiciyi büyük bir merakla finale kadar taşıyan olayların mantıklı bir sona bağlanamaması çok büyük bir eksiklikti.

Cevap Yaz

badem ağacı

5 Nisan 2009 00:17

haneke nin asla vazgeçmediği tarzı gidirek büyüyor. modern yaşantının kaliteli insanlarını senaryolarında nasıl da küçültüp zavallı bir hale getiriyor. sanki bu onun vazgeçemediği intikamı... yine bir burjuva ailesi; yine modern, zengin, kaliteli bir yaşamın ortasına çöreklenen karanlık ve karanlığın boğmaya mahküm bıraktığı acizlik... acizlikle kıvranan karakterlerin karanlıktan nasıl çıkabileceğini değil de, nasıl bir sonları olacağını merak edip şiddete eğilimli duygularımızı harekete geçiren bu anlayış; asıl seyircisini esir alan bir dünya yaratıyor.

Cevap Yaz

f_ebru_b

5 Ekim 2008 02:35

diğer arkadaşlarında dediği gibi tipik bi haneke filmi.tabi tipik bir haneke filmi olduğu içinde çok çok iyi.

Cevap Yaz

badem ağacı

4 Aralık 2007 16:45

o zaman gercekten gercekten ve gercekten:)

Cevap Yaz

badem ağacı

29 Kasım 2007 22:43

güzel bir filmdir gercekten bir haneke tarzının tipik örneği...

Cevap Yaz

lookfar

10 Ağustos 2006 13:55

Tipik bir Haneke filmi... Ben gerçekten çok beğendim.

Cevap Yaz

Ahmet

4 Mart 2006 15:50

gercekten herseyin saklı olduğu bir film...

Cevap Yaz
Yandex.Metrica