Herbie Tam Gaz

7,74

( 3 kişi yorum yaptı )

Herbie Tam Gaz

(Herbie: Fully Loaded)

Sinema Filmi

2005

NASCAR yarışlarına katılmasıyla ünlenen Peyton ailesinin üçüncü kuşak üyesi Maggie Peyton´un kanında yarışmacılık vardır. Ancak aşırı korumacı babası Ray Peyton Sr´ın (Michael Keaton) koyduğu yasak yüzünden bu hayalini gerçekleştirmesi imkansız görünmektedir. Çünkü oldukça tutucu bir adam olan babası, yarış pistlerinin kızlara göre olmadığı düşüncesindedir. Yarış pistleri için oğlunu daha uygun görür ama oğlunun gönlünde yarış pistleri değil, müzik alanında kariyer yapmak vardır.

Maggie üniversiteyi bitirdiğinde babası ona mezuniyet hediyesi olarak bir otomobil teklif eder. Kızını eski otomobillerin atıldığı bir otomobil mezarlığına götürerek çeşit çeşit otomobiller arasından seçim yapmasını ister. Maggie önce gözünü eski bir Nissan otomobile diker. Ancak o arada 63 model Volkswagen Tos bağa modeli bir otomobil dikkatini çeker. Oldukça paslanmış ve hasarlı bir araçtır bu... İçinden gelen bir ses bu otomobili almasını ister. Yüreğinin sesini dinler ve otomobil mezarlığından Herbie´yle çıkarken genç kızın kendisi de şaşkınlık içindedir. O artık Herbie´nin yeni sahibesidir.

New York´taki ESPN televizyonunun haber merkezinde çalışmak üzere yaşadığı Güney Kaliforniya´dan ayrılma hazırlığı yapan Maggie, Herbie´nin tıpkı bir insan gibi beyni olduğunu keşfedince heyecanı doruğa çıkar. Herbie yeni sahibesinin geleceği için alternatif bir planlama yapmış gibidir. Genç kız kendisini Herbie´nin rüzgarına bırakmakta sakınca görmeyince heyecan başlar.

Walt Disney Pictures´ın sunduğu "Herbie: Fully Loaded"ın yönetmenliğini Angela Robinson üstlendi. Yapımcılığını "Cheaper By The Dozen", "Waterboy", "Big Daddy" ve "The Pink Panther" gibi filmlerin ünlü yapımcısı Robert Simonds gerçekleştirdi. Senaryosunu Thomas Lennon, Robert Ben Garant, David Diamond, David Weissman, Alfred Gough ve Miles Millar birlikte yazdılar.

"Herbie: Fully Loaded"ın kamera arkasında da birbirinden ünlü isimler görev aldı. Görüntü yönetmenliğini "Men In Black 2" ve "Elf" ile beğeni toplayan Greg Gardiner üstlenirken, prodüksiyon tasarımlarını "Kill Bill" serisinin birinci ve ikinci filmlerinin sanat yönetmenliğini yapmış olan Daniel Bradford gerçekleştirdi. Kostüm tasarımlarını Frank Helmer hayata geçirdi. Kurgusunu ise "Mean Girls" ve "The Sweetest Thing"den tanıdığımız Wendy Greene Bricmont yaptı.

Firmalar

UIP (Dağıtımcı)
Hasılat 626.387,0 TL
Toplam İzleyici 91.158
Vizyonda Kaldığı Hafta 16 Hafta

Son Yorumlar (3)

vatansever10 avatar vatansever10 11 Ekim 2014 20:55:07

10

severek izlediğim güzel bır fılm.türkçe seslendırmesıde oldukça başarılı....

osman_srln avatar osman_srln 03 Ağustos 2008 18:03:08

9

eğlenceli bir komedi filmi olmuş aile ile izlenilebilir filmlerden

yustal 13 Şubat 2007 12:12:02

7

çok eğlenceli güzel bir film.. yarış tutkunu bir ailenin yarışmasına izin vermeyen baba buna mecbur kalır ve efsane araba herbie ile nascarın son model çılgın arabalarına karşı temposu yüksek bir yarış olur.. eğlencelik izlenebilir..

Yandex.Metrica