Davetsiz Çapkınlar

7,53

( 5 kişi yorum yaptı )

Davetsiz Çapkınlar

(Wedding Crashers)

Sinema Filmi

2005

Wedding Crashers, iki eski dost ve iş ortağı boşanma arabulucuları John Beckwith (Owen Wilson) ve Jeremy Grey’in (Vince Vaughn) ortak hobilerini anlatıyor... Düğünleri dağıtmak!

Düğün kimin düğünü olursa olsun hangi etnik kökende ve dinde olursa olsun – Yahudi, İtalyan, İrlanda , Çinli, Hindu– bu karizmatik ve çekici iki genç adam her düğünün en gözde erkekleri olmaktan ve ortalığı birbirine katmaktan çok hoşlanmaktadırlar... Tabii ki bir amaç uğruna... Düğünlerde boy gösteren hoş , bakımlı genç ve bekar kadınları baştan çıkarmak...Düğünü dağıtmanın ana kuralı gittiği her düğünden güzel bir kadınla çıkmaktır. Gelinlerin ve damatların şerefine kadeh kaldırdıkları bir düğün sezonunu daha arkalarında bırakırlarken, Jeremy , William Cleary (Christopher Walken) ve eşi Kathleen’in (Jane Seym our) nikah tazeleyeceklerini öğrenir. Washington, D. C. Sosyetesi için yılın düğünü olacaktır...davetli listesini gözden geçiren iki kafadar John and Jeremy, gelinin nedimeleri Claire (Rachel McAdams) ve Gloria (Isla Fisher) Cleary ‘i gözlerine kestirirler.

Jeremy muhteşem düğünde oyunu tüm kuralları ile oynar ve Gloria’yı baştan çıkarmayı başarır. Fakat John’un Claire ile flörtü beklenmedik bir şekilde kendini beğenmiş Sack (Bradley Cooper) tarafından bertaraf edilir. Jeremy’nin tüm karşı koymalarına rağmen kendi koydukları davetsiz misafirlik kurallarını çiğneyerek Claire’in ailesi ile bir hafta sonu partisinde tanışmaya gider.

Görkemli bir sahil evinde, John ve Jeremy birbirini takip eden komik aksiliklerle hem garip aile bireyleri ile tanışır hem de aşk ve ilişkiler hakkında önemli dersler alırlar...

Wedding Crashers New Line Cinema’nın sunduğu Tapestry Films’in prodüksiyonu ile David Dobkin’in (Shanghai Knights) yönetmenliğinde beyaz perdede. Senaryo Steve Faber & Bob Fisher’a ait. Filmin yapımcıları Tapestry Films’in partnerleri olan Peter Abrams, Robert L. Levy ve Andrew Panay. Yapım Danışmanları ise Guy Riedel, Toby Emmerich, Richard Brener ve Cale Boyter.

Yapım ekibinde görüntü yönetmeni Julio Macat, ASC, yapım tasarımcısı Barry Robison, kostüm tasarımcısı Denise Wingate, kompozitör Rolfe Kent, ve kurgu sanatçısı Mark Livolsi. Filmin başrollerindeki Owen Wilson ve Vince Vaughn’a Christopher Walken, Rachel McAdams, Isla Fisher, Jane Seymour, Ellen Albertini Dow, Bradley Cooper ve Ron Canada eşlik ediyor.

Oynayanlar

Owen Wilson Owen Wilson John Beckwith
Vince Vaughn Vince Vaughn Jeremy Grey
Christopher Walken Christopher Walken William Cleary
 Rachel McAdams Rachel McAdams Claire Cleary
Isla Fisher Isla Fisher Gloria Cleary
Jane Seymour Jane Seymour Kathleen Cleary
Ellen Albertini Dow Ellen Albertini Dow Mary Cleary
Larry Joe Campbell Larry Joe Campbell Sağdıç
Ivana Bozilovic Ivana Bozilovic Ivana
Bradley Cooper Bradley Cooper Sack
Ron Canada Ron Canada Randolph
Rebecca De Mornay Rebecca De Mornay Mrs. Kroeger
Dwight Yoakam Dwight Yoakam Mr. Kroeger
Geoff Stults Geoff Stults Craig Garthe
Jesse Henecke Jesse Henecke Mr. Kroeger's Attorney
Rachel Sterling Rachel Sterling Bernadette
Diora Baird Diora Baird Vivian
Jennifer Massey Jennifer Massey Woman
Larry Joe Campbell Larry Joe Campbell Best Man
Naureen Zaim Naureen Zaim Hindu Kadın
Summer Altice Summer Altice Crying Girl at Chazz's Shoulder
Richard Riehle Richard Riehle Cenaze Ziyaretçi
Lindsay Schoneweis Lindsay Schoneweis Hat Kadın
Aysun Topar Aysun Topar Isla Fisher Seslendirmesi
Rıza Karaağaçlı Rıza Karaağaçlı Owen Wilson Seslendirmesi

Firmalar

Özen Film (Dağıtımcı)
Toplam İzleyici 98.290

Son Yorumlar (5)

engin yüksel avatar engin yüksel 30 Kasım 2011 08:20:11

4

vasatı aşamayan alelade bir film 4/10

capone avatar capone 02 Mayıs 2010 16:09:05

10

Hiç tanımadıkları insanların düğünlerine katılıp ortalığı birbirine katan iki kafadarın öyküsü.Çok güzel bir film.Tüm oyuncular çok başarılı.Ama Isla Fisher ve Vince Vaughn'ın performansı yabana atılmamalı

ceyhun_mr avatar ceyhun_mr 03 Ocak 2010 21:59:01

7

Klasik dejenere Amerikan komedi filmlerinin başarılı olanlarından biri.Hayatı aşırı derecede bozukluklar barındıran kız delisi iki boş adamın alışıldık mutlu sonla biten hikayeleri.Yer yer komik yer yer eğlenceli bir film.

Sercaninal avatar Sercaninal 15 Eylül 2009 23:26:09

8

Owen Wilson ve Vince Vaughn'dan güzel bir iş çıkmış doğrusu. Çok hoş bir romantik komedi.

Yandex.Metrica