Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Talihsiz Serüvenler Dizisi (Lemony Snickets A Series of Unfortunate Events)

Talihsiz Serüvenler Dizisi

8,23

(5 kişi yorum yaptı)

2012-07-31 16:31:59 28 Ocak 2005 1 Saat 48 Dk Fantastik Macera Komedi Aile Fantastik, Macera, Komedi, Aile
IMDb puanı: 6.7

Yönetmen: Brad Silberling Brad Silberling

Ülke: ABD, almanya

Oyuncular: Jim Carrey, Jude Law, Meryl Streep, Catherine Ohara, Timothy Spall, Liam Aiken, Emily Browning, Billy Connolly, Luis Guzmán, Craig Ferguson Devamını Gör...

Konusu : Üçü de birbirinden sevimli ve zeki çocuklar olan Baudelaire kardeşler, anne-babalarının yangında ölümünden sonra yetim kalmışlardır. Kardeşlerin en büyüğü olan 14 yaşındaki Violet (Emily Browning) dünyanın gelmiş geçmiş en genç kaşifidir. Violet´in 12 yaşındaki kardeşi Klaus ise (Liam Aiken) olağanüstü bilgi birikimi ve beceriye sahip çok iyi bir kitap okuru ve araştırmacıdır. Henüz bebek olan üçüncü kardeşleri Sunny´e gelince, daha konuşmayı bile bilmeyen bu sevimli bebeğin dişlerinin keskinliği dillere destandır. Sevmediği insanı ısırdı mı tam ısırır. Bu küçük kız çocuğu sevgisini de nefretini de ısırıklarıyla belli etmeye bayılır. Baudelaire kardeşlerin sahip olduğu bu birikim ve beceriler, evlerinde çıkan müthiş bir yangının getireceği olumsuz sonuçlardan onları koruyamaz. Yangında anne-babalarının ölümü üzerine Kont Olaf´ın (Jim Carrey) velayetine verilirler. Şeytan ruhlu bir adam olan Kont Olaf´ın bir özelliği de eski bir aktör olmasıdır. Çocukların büyük mirasına konmak isteyen kötü ruhlu adam, amacına ulaşabilmek için birbirinden iğrenç oyunlar düzenlemeye başlar. Bunun üzerine Kont Olaf´ın elinden alınan Baudelaire kardeşlerin yeni hayatının ikinci durağında Monty Amca (Billy Connolly) vardır. Ünlü bir yılan uzmanı olan Monty Amca´nın evinde tam rahata ulaşmışken Stephano adlı esrarengiz bir laboratuvar asistanının ortaya çıkmasıyla işler bir kere daha karışır. Stephano aslında kılık değiştirmiş olan Kont Olaf´ın ta kendisidir. Monty Amca´nın evinde tehlikenin başgöstermesi üzerine çocuklar bir kere daha ev değiştirerek Josephine halanın (Meryl Streep) gözetimine verilirler. Josephine hala zaten herşeyden korkan vesveseli bir kadındır. Bir de ortaya esrarengiz görünümlü tahta bacaklı denizcinin çıkması üzerine Baudelaire kardeşler için tehlike sinyalleri çalmaya başlar. Tahmin edileceği üzere tahta bacaklı denizci de, kılıktan kılığa girmeyi çok iyi başaran Kont Olaf´tan başkası değildir. Kont Olaf artık en şeytanca planını uygulamaya koymuştur. Titizlikle yaptığı bu planın gerçek hayattaki sonucu ise çocukların büyük mirasının kontrolünü kendi ellerine almak olacaktır. Tehdit altında olan Baudelaire kardeşlerin birbirlerine daha sıkı sarılmaktan, olağanüstü cesaret ve yaratıcılıklarına başvurmaktan başka çıkar yolları kalmamıştır. O andan itibaren yaşayacakları bir dizi talihsizlik olaydan sıyrılmak için cesur ve yaratıcı olmak zorundadırlar.Ali_Alamuti

13 Haziran 2019 23:44

Baştan sona ilgiyle izlenen, efektleri etkileyici Jim Carrey ve Meryl Streep in de yer aldığı enteresan bir film.

Cevap Yaz

ceyhun_mr

30 Ekim 2009 21:16

hayal gücünü de arkasına alan güzel bir macera filmi.Jim carey yine hareketleri ve konuşma şekliyle bol bol güldürüyor.Macera severlerin izlemekten zevk duyacağı,izlerken bol bol güldürüp eğlendiren ve hayal gücü geniş olan bu güzel filmi tavsiye ederim.

Cevap Yaz

f_ebru_b

14 Ocak 2008 19:42

harikaydı.bayıldı jım carrey ve diğer oyuncular kendini aşmış.espriler diyaloglar görüntüler anlatım herşey muhteşem.devamı gelir inşallah.

Cevap Yaz

zzSEDAzz

9 Ocak 2008 19:37

çok gülze ve değişik bir filmdi

Cevap Yaz

bond kızı

26 Ağustos 2007 15:14

çok güzel ve çok komik bir film!kont olaf rolüyle jim carrey ve meryl streep josephine teyze rolüyle harika.gerçekten katıksız bi komedi.senaryosuda çok güzel.

Cevap Yaz
Yandex.Metrica