Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Cesaretin Var mı Aşka? (Love Me If You Dare - Jeux d'enfants)

Cesaretin Var mı Aşka?

7,88

(16 kişi yorum yaptı)

2012-07-31 16:31:59 26 Mart 2004 1 Saat 33 Dk Dram Duygusal Komedi Dram, Duygusal, Komedi
IMDb puanı: 6.3

Yönetmen: Yann Samuell Yann Samuell

Ülke: belçika, fransa

Oyuncular: Elodie Navarre, Gilles Lellouche, Gérard Watkins, Joséphine Lebas-Joly, Thibault Verhaeghe, Marion Cotillard, Guillaume Canet, İlham Erdoğan, Uğur Taşdemir, Barış Özgenç Devamını Gör...

Konusu : “Cesaretin Var mı Aşka?” Amelie’nin büyülü dünyasından fırlamış, görkemli bir aşk hikayesi. Hikayenin kahramanları, Julien ve Sophie birbirleri için yaratılmış iki küçük çocuk. Julien’in annesi kanser, ölmek üzere. Sophie ise göçmenliğin zorluğu ile başa çıkmaya çalışıyor. Sophie ve Julien cesaret üzerine kurulu bir oyunla arkadaş olmak üzereler. Oyunun kuralı çok basit; sırasıyla her biri, ötekine cesaret gerektiren zorlu görevler veriyor. Bu görevler arasında sınava sütyenle gitmek de var, okulun en sert çocuğunu tokatlamak da. Julien ve Sophie bu kışkırtıcı oyunu zamanla hayatın ta kendisi haline getiriyorlar. Aradan geçen zaman, ikilinin arasına giren insanlar, kızgınlıklar ve hayal kırıklıkları hepsi oyunun aşılması gereken engellerine dönüşüyor. Julien ve Sophie’nin aralarında hayalgücünün sınırlarını zorlayan bir aşk yaratan bu oyun, maalesef aynı zamanada ikilinin birbirlerine kavuşmalarını da engelliyor. Şimdi bu iki genç aşığın önündeki son ve en zorlu görev, aşklarını yaratan bu yıkıcı oyunla başa çıkarak bir arada olmayı öğrenmek... “Cesaretin Var mı Aşka?” perdeden dışarı, seyirciyi tam kalbinden yakalayan masalsı bir romantizm yayıyor. Yann Samuell’in nefes kesen görüntüleri ile süslenmiş bu çarpıcı sevgi masalı karşısında heyecan duymamak imkansız.vitruvian

28 Şubat 2015 13:05

Yıllardan beri bu filmin afişini görmediğim cafe, bar, sokak satıcısı kalmamıştır herhalde. Buna rağmen filmi bir türlü izleyememiştim. Genellikle ''Amelie'' filminin yapısında bir film olduğu söyleniyordu izleyenler tarafından. Gerçekten de o filme yakın bir sinema üslubu var filmin. Ancak ''Amelie'' çok daha iyi bir film hakkını teslim etmek lazım. Filme gelirsek ayakları yere basan, gerçekçi bir film izleyeceğim diye filmin başına geçerseniz büyük hayal kırıklığı yaşarsınız. Film adeta uçuyor. Gerçek hayatla pek bir ilgisi yok. Yönetmen kendi zihninde bir dünya oluşturmuş, onu da filme yansıtmış. Zor zamanlar yaşayan iki küçük çocuğun arkadaşlığını, oyunlarını ve aşık olmalarını oldukça farklı ve abartılı bir şekilde anlatmaya başladı film. Buraya kadar kabul edilebilecek düzeydeyken ne zaman büyümeye başladılar ki o zaman film tamamen saçmalamaya büyük mantık hataları yapmaya ve aşkı olabilecek en saçma şekilde anlatmaya başladı.. Filmin ilk başlarında bende kendi kendime ''bu nasıl film ya?'' dedim çokça. Sonra ''filmin tercihleri bu yönde galiba'' deyip filme kendimi ancak kaptırdım dakikalar içerisinde. Yani ayakları yere basmayan üslubunu kabul etmelisiniz filmin. Diğer türlü filmi beğenmeniz pek mümkün gözükmüyor. Ayrıca bu filmi bu kadar keyifli kılan başrol oyuncularının uyumu ve iyi oyunculukları olduğunu düşünüyorum. Perdede o kadar sevimli bir çift meydana çıkartmış ki yönetmen senaryo çokta ahım şahım olmadığı halde bile filmi keyifli kılıyor. Bu filmi beğenen insanların nasıl bir aşk hayatları var yada aşktan ne bekliyorlar gerçekten merak ediyorum.

Cevap Yaz

burçinnn

20 Mayıs 2012 23:56

benim şu zamana kadar izlediğim en güzel ve en saplantılı aşk hikayesi kesinlikle izlerken erkeklerin dahi sıkılamayacağı bir aşk film ama:)

Cevap Yaz

bilgen_

10 Mayıs 2011 01:36

aşkın psikopat boyutu.. ne var ki aynı tarzda bir film daha yok... eşsiz ve kesinlikle izlenmesi gereken bir film.. "en" filmlerden biri olmaya aday.. müthiş, müthiş, müthiş... !

Cevap Yaz

capone

21 Şubat 2010 22:21

Birbirlerini çocukluklarından beri tanıyan Julien ve Sophie'nin öyküsü.İzlemeye değer güzel bir film

Cevap Yaz

benSTILLER

7 Şubat 2010 23:41

Sıradışı,izlemeye değer...

Cevap Yaz

raskolnikov19@hotmai

13 Kasım 2009 06:31

alışılagelmişin dışında bir üslubu vardı..izlenmeye değer.

Cevap Yaz

FISTIK KAFA

25 Temmuz 2009 22:46

Hiç bu kadar oyun oynanırmı hayatla pehh!!!!  :P 

Damağınızda,Çok değişik bir tat bırakacak güzel  bir film...   Değişik bir hayal gücünün ürünü, birden fazla duyguyu aynı anda yaşayacaksız, tavsiye ediyorum ;)

Cevap Yaz

sim

28 Şubat 2009 12:21

Tek kelimeyle muhteşem, her dakikası keyif veren bir film .. Oscar alacak oyuncu, sinyallerini önceden vermiş ..

Cevap Yaz

narsist

14 Şubat 2009 19:45

her dakikası sevgiyle aşkla geçen hoş bir filmdi...

Cevap Yaz

varyant

14 Kasım 2008 16:25

Bu filme laf etmek ayıp etmek demek..Mükemmel bir film..Mutlaka seyredilmesi gerekir..

Cevap Yaz
Yandex.Metrica