Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

X-Men 2 (X2)

X-Men 2

8,15

(8 kişi yorum yaptı)

2012-07-31 16:31:59 2 Mayıs 2003 2 Saat0 Dk Aksiyon Macera Gerilim Bilim Kurgu Aksiyon, Macera, Gerilim, Bilim Kurgu
IMDb puanı: 8.1

Yönetmen: Bryan Singer Bryan Singer

Ülke: ABD

Oyuncular: Anna Paquin, Famke Janssen, Halle Berry, Alan Cumming, Patrick Stewart, Brian Cox, Ian McKellen, Rebecca Romijn, James Marsden, Hugh Jackman Devamını Gör...

Konusu : Onlar evrimin bir sonraki halkasıdırlar. Her biri, doğuştan, benzeri bulunmayan farklı bir genetik mutasyona uğramış, bunun sonucunda olağan dışı güçler elde etmiştir. Nefret ve önyargı ile kaplı dünyada “bilimsel acaiplikler”, “doğanın ucubeleri” olarak görülmekte, farklılıklarını kabullenemeyenler tarafından toplumdan dışlanmaktadırlar. Her ne kadar sosyal çevreleri onları şiddetle reddetse de X-Men ve binlerce mutant dünya üzerindeki varlıklarını sürdürmektedirler. Dünyanın en güçlü telepati yeteneğine sahip insanlarından olan Profesör Charles Xavier'ın koruması ve otoritesi altında, kendilerine bahşedilen gücü nasıl kontrol altına almaları gerektiğini ve insanlığın iyiliği için nasıl kullanabileceklerini öğrenmektedirler. Aslında onları korkutan bir dünya vardır karşılarında.

“X-Men” i beyazperdeye taşıyan ekip, kahramanların hikayelerinin yeni bölümü için tekrar bir araya gelmiş. Hikayenin ilk bölümü, Amerika'da 2000 yılı yazında gösterime girmişti. “X-Men”in yönetmeni Bryan Singer, daha iyiye doğru yol almak isteğiyle X2’nun çalışmalarına koyulmuş. Singer’ın yeni film isteği filmin yapımcıları ve stüdyosu için bir sürpriz olmamış. X2’de aksiyon, efektler, çekim setleri ve yerleri konusunda çok daha geniş bir yelpaze kullanılmış. Yönetmen, geleneksel bir seri film çekmekten çok daha fazlasını istiyormuş; “X-Men” mitolojisinin derinlerine inerek onların güçlerinden ve birbirleriyle olan ilişkilerinden faydalanmayı seçmiş. Filmin senaryosu Daniel P. Harris tarafından kaleme alınmış. Professor X’i Patrick Stewart, Wolverine’i Hugh Jackman, Magneto’yu Ian McKellen, Storm’u Halle Berry ve Dr. Jean Grey’i de Famke Janssen canlandırmış. X2 dünyası, Stan Lee'nin X-Men'i 40 yıl önce yarattığı çizgi romanındaki gibi, bilinmezden korkma ve dayanıklılık temalarını işlemeye devam etmiş.

Bryan Singer, hikayeye dair şunu söylüyor: “ ‘X-Men’ filmleri hepimizin eninde sonunda karşılaşabileceği bir soruyu soruyor aslında: Bu dünyada yapayalnız mıyım? Neden bu kadar farklıyım ve nasıl uyum sağlayacağım? Bu sorular evrenseldir ve belli bir zamana bağımlı değildir. Hepimiz hayatımızın bir döneminde, özellikle de ergenlik çağında mutantlar gibi hissedebiliriz”ElBLanKo2nd

21 Eylül 2017 20:58

İlk filme göre biraz daha iyi olan bir devam filmi. Aksiyonun dozu yine yerinde. Sürükleyici ve heyecanlı bir konu işlenmiş. Eric Lensherr (Magneto) karakterini canlandıran Ian Mckellen'ın bu filmdeki başarısına hayran kaldım. Hugh Jackman'ı söylememe bile gerek yok. O adeta filmin bir yıldızı. Eğlenceli kadrosuyla, senaryosuyla ve kurgusuyla vazgeçilmez bir seri. Kaçırmamanızı tavsiye ederim.

Cevap Yaz

ElBLanKo

21 Eylül 2017 00:23

İlk filme göre biraz daha iyi olan bir devam filmi. Aksiyonun dozu yine yerinde. Sürükleyici ve heyecanlı bir konu işlenmiş. Eric Lensherr (Magneto) karakterini canlandıran Ian Mckellen'ın bu filmdeki başarısına hayran kaldım. Hugh Jackman'ı söylememe bile gerek yok. O adeta filmin bir yıldızı. Eğlenceli kadrosuyla, senaryosuyla ve kurgusuyla vazgeçilmez bir seri. Kaçırmamanızı tavsiye ederim.

Cevap Yaz

Kleberson

21 Kasım 2015 18:31

izlenmesi gereken güzel bir film

Cevap Yaz

baran34

29 Kasım 2014 23:01

Yine geniş oyuncu kadrosu ve 110 milyon dolar bütçeli prodüksiyonu ile X-Men serisinin en ses getireni. Fox film yapım şirketi ve M.United futbol kulübünün sahibi R. Murdoch'ın etkisiylemidir bilemediğim filmin adının X- Men United oluşu. Filme yeni karakterler dahil olmuş. William Stryker(Brian Cox), Pyro, Nightcrawler ve The Scorpian King serisinden Hawai'li güzel Kelly Hu'nun canlandırdığı Deathstrike. Senaryo ekibi iyi iş çıkarmış. Fakat X-Men filmlerine hiç kanım kaynamıyor. Batman yada Spiderman tarzı filmler daha hoş bence. Filme gelince Wolwerine kim olduğunu öğrenebilmek için yollara düşüyor. Askeri yetkili William Stryker mutantlara karşı gizli bir operasyonun başında. Magneto ve Xavier buna karşı güçlerini birleştiriyorlar. Aksiyon sahnelerinin bol olduğu bir yapım.

Cevap Yaz

engin yüksel

20 Mayıs 2012 16:11

gereksiz uzunluğu dışında güzel bir çizgi film uyarlamanın serisi 6/10

Cevap Yaz

malcolmx

11 Haziran 2008 09:51

aynı kaliteli ekiple dewam filmi cekildi ve mukemmel oldu bence , yine 2 defa izlemistim sinemada ve defalarca da dvd de.. karakterler cok ii, senaryo da, wolverine ayrı bi mukemmel di bu filmde, ozellikle kurtarma sahnelerinde :)

Cevap Yaz

capone

20 Şubat 2008 17:25

en sevdiğim çizgi filmlerden biriydi.iyi ki film oldu güzel bir filmdi.favorim cyclopse

Cevap Yaz

Alinora

29 Kasım 2006 11:52

İlk filmden sonra gayet tatmin edici bir şekilde geldi ikinci film de!İlk filmi sevenler ve mutant dünyasını ilgi çekici bulanlar bu filmden de gayet mennun kalacaklar! Wolverine bu filmde gayet iyi bir performans sergilemiş ama bir de Night Crawler vardı ki ben aktörü tanımasamda çok sevmiştim çok şirin gelmişti bana.Zırt pırt teleport olması da cabası.. X-men fanları ve fan adayları kaçırmayııınn

Cevap Yaz
Yandex.Metrica