Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Acı Günler

Acı Günler

7,11

(6 kişi yorum yaptı)

2012-07-31 16:31:59 1 Eylül 1981 1 Saat 4 Dk Dram Macera Duygusal Dram, Macera, Duygusal

Yönetmen: Orhan Elmas Orhan Elmas

Ülke: türkiye

Oyuncular: Ufuk Şumnu, Atilla Ergün, Nazan Şoray, Cüneyt Arkın, Nejat Gürçen, Kudret Karadağ, Erdoğan Seren, Cevdet Balıkçı, Necip Tekçe, Yılmaz Kurt Devamını Gör...

Konusu : Cemal namus uğruna işlediği bir cinayet nedeniyle girdiği hapishaneden yıllar sonra çıkar.AlınYazısı

28 Ekim 2017 15:08

Antepli Cemal, geçmişinde yaptığı hataların bedelini Mahpus damında yıllarını feda ederek ödemiş. Bir kadın sevmiş zamanında, ama vermemişler ona, adı Aysel. Cemal, Yıllar sonra özgürlüğüne kavuşurken Doğduğu topraklara gitmek için iki gün sonrasına bilet bulur. Şehrin Süslü ve camekanlı bir caddelerinde otel aradığı vakit, camekandaki birkaç fotoğraf gördüğünde, sevdiği kadına tıpatıp benzeyen bir bar kadınına kaptırır gönlünü. Hayatın sillesini yemiş, feleğin çarkından geçen bu kadının adı takma ismiyle Perihan. Oda bir zaman sonra Cemal’i çok sevip bu çirkef hayattan çekilmek istesede, ölüm onları bembeyaz karların üzerinde son nefeslerini beraber vermekle Ebedi kavuşturacaktır. Yüreğine ve gönlüne birtürlü söz geçiremez Cemal. Bir yanı yurdundaki anacığına kavuşması için gün saysada, diğer yanı ömrünü feda ettiği ayseline çok benzeyen kadını çılgınca sevmiştir. Anacığının yanına bembeyaz gelinlik içerisinde, iffetini ve geçmişimi tertemiz ettiği ve helalim dediği kadınla beraber gidecektir. Film dakika olarak çok kısa, ve üç dört dakikaya yakın gereksiz müstehcen sahneler var. Nazan Şoray’ın oyunculuğunu beğenmem. Bu filmde çok soğuk bir rolle karşımıza çıkıyor. Esen günay dublajı Cüneyt Arkın’da çok sırıtmış. Bu filmde Nazan Şoray’ın yerine Türkan Şoray düşünülüp, dublaja Abdurrahman Palayı koyarak filmide 85 dakka yaparak daha güzel bir film çıkarılabilirdi ortaya. Ve dikkat edilirse bu filmdeki Cemal’in takım elbisesi, Alın Yazısındaki Haydar’ın elbisesi ile aynıdır.

Cevap Yaz

serbestdeli

12 Mayıs 2013 02:33

kesinlikle seyre değer bir film değil. Ayrıca hayatımda ilk defa 63 dakikalık bir film görüyorum :)

Cevap Yaz

performer

7 Mayıs 2010 21:29

evet güzel bir film.

Cevap Yaz

tko

11 Ocak 2009 10:26

Cüneyt'in vasat filmlerinden biri bence.Konusu çok basit kalmış.Sadece eski sevgilisine benzettiği kadının peşinden koşturup duruyor. Film böyle başlıyor böyle bitiyor.Cüneyt'in vurdu kırdı sahneleri çok az.

Cevap Yaz

grdl

4 Eylül 2006 16:29

çok güzel bir fil oyuncular çok iyi ve aralarındaki ufuk şumnu son zamanları en iyi jönü olma yolunda görmenize değer

Cevap Yaz

utku50

4 Temmuz 2006 10:36

muktesem birfilm kaçırmayın derim.

Cevap Yaz
Yandex.Metrica