Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Zengin Mutfağı

Zengin Mutfağı

8,21

(27 kişi yorum yaptı)

2012-07-31 16:31:59 1 Ocak 1970 1 Saat 21 Dk Kara Film Komedi Dram Kara Film, Komedi, Dram

Yönetmen: Başar Sabuncu Başar Sabuncu

Ülke: türkiye

Oyuncular: Gökhan Mete, Okday Korunan, Nilüfer Açıkalın, Şener Şen, Osman Gören, Osman Görgen Devamını Gör...

Ödüller: Gümüş Zeytin Ağacı Özel Ödülü

Konusu : Film, dönemin toplumsal hareketlenmelerinin Lütfü Usta’nın mutfağında yarattığı dönüşümü anlatır. Lütfü Usta, Kerim Bey’in aşçısıdır. Mutfağında dış dünyaya karşı kayıtsız olarak çalışan Lütfü Usta’nın tek amacı patronunu memnun etmektir. Fakat dönemin işçi hareketlenmeleri, etrafındakileri olduğu kadar Lütfü Usta’nın hayatını da derinden etkiler. İlk olarak Kerim Bey köşke bir av köpeği getirir. Lütfü Usta, köpeğe hizmet etmek zorunda olmaktan rahatsızdır. Evde çalışan hizmetçinin nişanlısı Selim’in geçirdiği dönüşüm mutfaktaki dengeleri altüst eder. Zaman geçtikçe yaşananlar, Lütfü Usta’nın düşüncelerini yeniden değerlendirmesine sebep olacaktır.mütelezziz

29 Kasım 2019 22:59

Filmi izlerkenneden başka mekanlara çekilmiyor diye merak ettim. Sonra bir de üst kattaki evin sahibinin niye göstermiyor diye merak etmiştim. Sonra tiyatrodan uyarlandığını öğrendim. Tiyatro tiyatroda izlenir sinema sinemada izlenir. ikisini bir araya getirirsen sapla saman birbirine karışır. tiyatro tiyatrodur sinema sinemadır aynı tadı vermez.. Vesselam.

Cevap Yaz

Göztepe

7 Ekim 2019 23:13

Tiyatrodan uyarlama kapalı mekanlarda çekilmiş bir hiciv filmidir.

Cevap Yaz

gelibolu

5 Temmuz 2019 13:04

FIlmde gecen replikler ne kadar da tanidik, gunumuz itibariyle hepimizin ne kadar da asina oldugu soylemler. Vatanseverler vs vatan hainleri temeline oturtulmus somurulmeye hazir hale getirilmis insanlari uyutulmus daha da kotusu zombiye cevirilmis bir ulkeyi anlatiyor ve goruyorsunuz ki alcaklar hep ayni retorikleri hep ayni sloganlari hep ayni kelimeleri kullaniyor ve kendi asagilik duzenlerine boyun egmeyenleri hep ayni sekilde cezalandiriyor, ahlak onur vicdan yoksunu kendi isbirlikcilerini ise hep ayni sekilde, kopegin onune kemik atarcasina, odullendiriyorlar. Sanat boyle bir sey iste. 1988 de yani 31 yil once cekilen bir filmin 1970 -71 yilini anlattigini sanirsiniz halbuki gelecekte olacaklari da anlatmistir. Youtube da yeni yayinlandi. Seyretmeyen mutlaka izlesin.

Cevap Yaz

performer

28 Haziran 2019 22:49

şener şen genç oyuncularla bu oyunun 2017 veya 2018 yıllarında yeniden tiyatrosunu yapmıştı. bu filmi yaklaşık 20 yıl önce izlediğimde hiçbirşey anlamamıştım ama bu izleyişimde izlemekten keyif aldım diyebilirim. filmde çok fazla konu edilen köşk bahçesindeki azgın köpeğin zehir verilerek öldürülmesi ve patronun ölen köpeğin yerine köşke 2 tane yeni köpek getirmesi altında siyasi bir ironi yatıyor gibime geldi...malesef böyle toplumsal içerikli filmler tv kanallarında izlenmediği için çok uzun yıllardır yayınlanmıyordu tv'de... yayınlandığı 90'lı yıllarda da çok az yayınlandı.

Cevap Yaz

Romantik

2 Temmuz 2016 18:54

Ağır film.

Cevap Yaz

MGUNAY

9 Kasım 2015 11:10

Tiyatro oyunu gibiydi. Entel film sevmeyenlerin izleyeceğini tahmin etmem.

Cevap Yaz

Kleberson

22 Eylül 2014 23:06

süperdi sener sen cok iyi oynamis diger oyuncularda

Cevap Yaz

bysiirtli56

16 Ocak 2014 23:30

filmin anlattığı seyirciye kazandırdığı bakış açısını bir yana bırakıp seyir olarak bakıldığında kapalı ve ışıklandırmanın az olduğu bir mekanda çekilmiş dar oyuncularla dar bir konu işlenmiş ve mutfaktan çıkılmamış bir film bana göre filmin bu yönü filmi sıkıcı kılıyor ve bence bu bir sinema filmi değilde bir tiyatro oyunu olmasından başka bir şey olmaması gerekiyordu.ve filmi izleyince şener şeni o usta oyunculuğunu görünce onun yerine başkası oynasaymış film o zaman hiç izlenilecek gibi durmuyordu

Cevap Yaz

ahmeto

10 Nisan 2012 11:16

SINIF MÜCADELESİNDE SAFINI ŞAŞIRANLARIN ÖYKÜSÜ..vasıf öngören'in çök önmeli eserinden uyarlanan film 1971 15-16 haziran olayları ekseninde geçer..İşçi sınıfının büyük bir mücadele ve direniş gösterdiği istanbul'dan izmit'e kadar bütün fabrikaların boşaltılıp eyleme geçildiği ve ülkemizde işçi sınıfı tarihinde çok anlamlı ve halen 15-16 haziranda etkinlikler yapılan bir zamanın sanata tiyatroya yansımasıdır eser.Aynı zamanda bireylerin öz kimliklerinden yabancılaşıp kendi sınıfına olan ihanetleri de işlenmiştir..film olarak çok sansür ve makasa uğramış olsa bile mutlaka izlenmesi gereken bir durum komedisidir..

Cevap Yaz

ahmeto

10 Nisan 2012 11:08

şöyle diyelim bir durum komedisidir..

Cevap Yaz
Yandex.Metrica