Kaç Para Kaç

8,56

( 19 kişi yorum yaptı )

Kaç Para Kaç

Sinema Filmi

1998

Bir gömlekçi dükkanı işleten Selim ve eşi Ayla kendi halinde, monoton bir yaşam sürmektedir. Bir gün hayatlarına giren büyük bir paranın büyüsüne kapılırlar. Ancak ellerine geçen bu para sonunda bir trajediye yol açacaktır.

Künye

Yönetmen Reha Erdem
Senaryo
Yapımcı Ömer Atay
Müzik Dave Henley , Justin Langlands
Görüntü Yönetmeni Florent Herry , Jean Louis Vialard
Vizyona Giriş Tarihi 17 Aralık 1999
Süre 104 dk
Tür Dram, Duygusal, Psikolojik
Özellikler 35 mm, Renkli
Ülke Türkiye
Etiketler Aldatmak, Basılmak, Çanta, Dolar, Drama, Daha Fazlası

Ödüller

En İyi Erkek Oyuncu (21. Siyad Türk Sineması Ödülleri-1999)

En İyi Kadın Oyuncu (4.Sadri Alışık Ödülleri-1999)

Ekip

Kurgu Nathalie Le Guay (Kurgu)
Yönetmen Ekibi Murat İzzet Arslan (Yönetmen Yardımcısı)
Sanat Ekibi Ömer Atay (Kostüm Uygulama)
Ses Ekibi Emmanuel Croset (Ses Kayıt)
Justin Langlands (Ses Kayıt)

Firmalar

Atlantik Film (Yapım)
Toplam İzleyici 15.200

Son Yorumlar (19)

mansuryıldırım avatar mansuryıldırım 08 Ekim 2015 07:29:53

8

Film baştan sona heyecanlı güzel bir film reha erdem hem yönetmen hemde senarist olarak iyi iş çıkarmış taner birsel selim rolünde parayı bulduktan sonraki değişiminde ne kadar iyi oyuncu olduğunu gösteriyor performansı iyiydi çırak rolünde sermet ye şil ve komşu kadın rolünde zuhal gencer de rollerinde fena değildi kaçırılmaması gerek çok iyi bir film.

pungens avatar pungens 20 Eylül 2014 10:08:53

8

güzel bir film fakat çekişmeli orta saha mücadelesi şeklinde geçen golsüz bir maç gibi, insanı geren bir film, tam filmde bir gol olacak sandık ki, hakem düdüğü çaldı pat diye film bitti, ama yine iyi bir film taner birsel çok başarılı

kariz_ma_35 avatar kariz_ma_35 22 Temmuz 2012 20:21:07

10

Giyim mağzası işleterek geçimini sağlayan sonrasında takside bulduğu parayla dünyası değişen bir adamın ilginç yaşamını yansıtmış bir film. "Selim" Taner Birsel işyeri sahibi biridir takside birgün çalıntı yüklü miktarda paralar bulur. Bank ayı soyan adam paralarıda takside unutmuştur. Paraları bankada kasada saklayan dünyası değişen Selim. Yavaş yavaş paranın ihtişamına kapılır lüks yaşar. İstediğini yapar dükkanı soyulur dükkandaki soygunuda bu olayın kefareti olarakta kabul eder bir yandan. Dükkanı soyan ise "Çırak" Sermet Yeşil'dir vapurda karşılaştığı parayı elinden aldığı adam. "Ali Düşenkalkar" ve çırağı Sermet Yeşil ile aralarında kovalamaca yaşanır. Fakat kimse kimseyi yakalayamaz Selim'e sulanan dul kadın "Nihal" Zuhal Gencer Erkaya. Selim'i baştan çıkarır Selim ise karısı "Ayla" Bennu Yıldırımlar ve çocuklarını tatile gönderir. Bu olayı karısı eve aniden dönünce görür ve Selim balkondan kendini atarak öldürür. Film iyi sayılır paranın insana ne kadar baştan çıkarabileceği işlenmiş bu filmde. Filmin konusu tamamiyle paraya tabii desek yeridir. Sadece psikolojik davranışlar dışında. Taner Birsel filmi alıp götürmüş tek başına özellikle..

porssuk avatar porssuk 19 Temmuz 2011 21:28:07

10

Film baştan sona insanı geriyor -özellikle müthiş vapur sahnesinde-, her karesi, her repliği para üstüne, amacına da ulaşıyor. Selim'in dürüstlüğü sıkça vurgulanıyor ama Selim de dürüst olduğunu söyleyen çoğumuz gibi küçük işlerde dürüst. Böyle bir i nsanı para ne hale getirir? Taner Birsel'in müthiş oyunculuğu ve küçük rollerde karşımıza çıkan önemli insanlar da filmi özel kılıyor.

behappy avatar behappy 24 Temmuz 2008 20:44:07

film bol bol psikolojik çözümlemelerle dolu ...çok beğendiğim bir film...daha iyi bir yaşam için kendi doğrularıyla mücadele etmeye çalışan bir adam ...harika...

canatan avatar canatan 06 Mayıs 2008 10:20:05

Daha önce seyretmiştim.Bu adama hasta ve sinir oldum; bulduğu para başına işler açtı.Gerçekten rolünü iyi yapmış.seyredilir.

Yandex.Metrica