Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Herşeye RağmenGöztepe

28 Eylül 2020 01:09

Sessiz ve derinden güzel mesajlar barındıran bir film Talat Bulut filmde farklı bir tipte ve acılarla dolu hayatta ayakta durma telaşı rolünde oldukça iyi bir film.

Cevap Yaz

gelibolu

22 Temmuz 2019 22:13

Turk sinemasinin yuzaki filmlerden biridir. Her nedense Turk sinema tarihi konulu yazilarda kitalarda hak ettigi yeri bulamaz. Ya da yonetmeninden bahsedilir bir iki satir ki aslinda Orhan Oguz'un ilk yonetmenlik denemesi ve en iyi filmidir. Tabiri caizse Orhan Oguz bu ilk filmiyle sinemanin zirvesine cikmis ve daha sonra emin adimlarla zirveden asagi inmistir. Talat Bulut'a ayrica deginmek gerekir. Sinemayi gercekten ciddiye alan bir durusu vardi 1980lerde ve rolunun gerektirdigi fiziki degisimleri kendi bedeninde uygiilamaktan cekinmeyen bi aktordu. Filmde de gorulecegi uzere gobekli Hasan karakterini bi hakkin canlandirabilmek icin sanirim 15 kilo kadar aldi. Ne yazik ki Turk sinemasinin yeterince yararlanamadigi bir aktor olarak kaldi.

Cevap Yaz

Ali_Alamuti

20 Haziran 2019 10:33

Film fazla karanlık ortamlarda çekilmiş, müzikleri de aşırı yavaş. Ancak film minimum diyalog ve oyuncu ile dikkat çekiyor. Günlük hayatta bu kadar ağır travmalar yaşayıp böyle sakin kalabilen var mı bilemiyorum. Dışarıdan bakınca tehlikeli gibi gözüken birinin özel hayatındaki ince detayları göstermesi enteresandı. Kediyi kendi kadar çok düşünmesi, şişede gemi yapımı gibi sabır gerektiren bir iş yapması, hamile kadın için tek başına arabayı kaldırması (mümkün mü?), öfke kontrolü için tren gürültüsüne kadar kendini tutması, çocuğa karşı anlayışlı olması vs takdiri haketti. Hayat böyle diyip, çevresine zararlı bir suç makinasına da dönebilirdi, o zaman da filmi olmazdı muhtemelen. Sadece neden hapse girdiğini kaçırdım sanırım.

Cevap Yaz

sinemadelisi

24 Mart 2017 03:35

İç sıkıntıları,yaşam zorluklarını,yalnızlaşmayı çok iyi anlatan bir film.Durağanlığının içinde izleyiciyi heyecanlandıran bir atmosferi ve kurgusu var.Müzikleri ve oyunculukları çok başarılı.Talat Bulut tam minimalist bir oyunculuk sergilemiş.Bu arada film sonu beklenenin çok dışında ve bence iyi bir final.

Cevap Yaz

yesilçamsever38

1 Aralık 2016 21:29

Vasat bir film

Cevap Yaz

B a r b a r o S

27 Temmuz 2016 17:23

afişteki göğüsler ne alakaysa..! Talat BULUT 'a neden kel ve göbekli bir insan imajı verilmesini de anlayamadım. saçlarının üst taraftan kazınması ve göbeğini normalden büyük gibi şişirmesi...

Cevap Yaz

performer

20 Nisan 2016 22:00

kurgunun haraketli oluşu yani sık mekan değişikliği filmin temposunu hızlandırmış ama cahit berkay'ın başarılı olmasına rağmen ağır tempolu müziği bunun tersi bir duygu yaratmış oluyor. herşeye rağmen filmi beğendim.

Cevap Yaz

ahmetdemir

23 Ekim 2013 21:18

Her ne kadar çok yavaş ilerleyen bir film olsa da, başrol oyuncusunun çalışma mekanı olarak bir kilise ve hristiyan cenaze arabası şoförlüğü seçilmiş olması enteresan.

Cevap Yaz

kartal tibet tutkunu

16 Eylül 2010 13:01

Bu filmde "Talat BULUT & Şerif SEZER" iyi bir ikili olarak göze batıyor. Ben, sade filmin sonunun daha farkı biteceğini umut etmiştim. tabiki buda senaristin işi...

Cevap Yaz

etc

27 Mart 2007 10:57

şerif sezer in mutlaka izlenmesi gereken performansı..uzun zaman sonra hayatını anlatan bir belgesel de bir tv kanalında karşıma çıkmıştı..kaçırmamanız gerekir mutlaka edinin bu filmi

Cevap Yaz
Yandex.Metrica