Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Cumhuriyet

Cumhuriyet

8,84

(23 kişi yorum yaptı)

2012-07-31 16:31:59 30 Ekim 1998 2 Saat 30 Dk Dram Savaş Epik Tarihi Politik Dram, Savaş, Epik, Tarihi, Politik

Yönetmen: Ziya Öztan Ziya Öztan

Ülke: türkiye

Gişe: 753.070

Oyuncular: Kaya Gürel, Murat Daltaban, İbrahim Karamemet, Emrah Özertem, Yücel Erten, Tarık Ünlüoğlu, Kazım Akşar, Tarık Şerbetçioğlu, Tarık Günersel, İstemi Betil Devamını Gör...

Konusu : Zafer coşkusu içinde, İzmir sokakları "Yaşasın Gazi, Yaşasın Ordu, Yaşasın Büyük Millet Meclisi" sesleriyle inlemektedir. İzmir`deki evi, Başkumandanlık Karargahı olarak kullanılan Latife Hanım`ın Mustafa Kemal`e olan hayranlığı her geçen gün artmaktadır. Bu arada, Zübeyde Hanım, oğluna ilgi duyan bu İzmirli genç hanımla tanışmak ister. Latife Hanım, İzmir`e gelecek olan Mustafa Kemal`in annesini evinde ağırlamak için ısrar etmektedir. Çankaya Köşkü`nde Zübeyde Hanım`a ve Mustafa Kemal`in Doğu Cephesindeyken evlat edindiği küçük Abdürrahim`e bakan Fikriye Hanım`ın rahatsızlığı ilerlemekte, ancak kendisi bunu özellikle ölesiye sevdiği Mustafa Kemal`e belli etmemeye çalışmaktadır. Çankaya Köşkü`nde bir dost toplantısında piyano çalarken öksürük krizine tutulan Fikriye Hanım, hiç istemediği halde Münih`te bir sanatoryuma gönderilir. Bütün bunlar olurken işgalcilere karşı savaş da bütün hızıyla sürmektedir.MGUNAY

2 Eylül 2015 15:08

Nutukdan başka bir tarih kitabına başvurulmamış hayali bir dizi filmdi.

Cevap Yaz

vatansever10

26 Haziran 2015 21:43

İzmir Marşı İzmir’in dağlarında çiçekler açar Altın güneş orda sırmalar saçar Bozulmuş düşmanlar yel gibi kaçar Yaşa Mustafa Kemal Paşa yaşa Adın yazılacak mücevher taşa İzmir’in dağlarına bomba koydular Türk’ün sancağını öne koydular Şanlı zaferlerle düşmanı boğdular Kader böyle imiş ey garip ana Kanım feda olsun güzel vatana İzmir’in dağlarında oturdum kaldım Şehit olanları deftere yazdım Öksüz yavruları bağrıma bastım Kader böyle imiş ey garip ana Kanım feda olsun güzel vatana Peygamber kucağı şehitler yeri Çalındı borular haydi ileri Bozuldu çadırlar kalmayın geri Yaşa Mustafa Kemal Paşa yaşa Adın yazılacak mücevher taşa Türk oğluyum ben ölmek isterim Toprak diken olsa yatağım yerim Allah’ından utansın dönenler geri Yaşa Mustafa Kemal Paşa yaşa Adın yazılacak mücevher taşa..

Cevap Yaz

tepegöz

13 Kasım 2014 10:49

rutkay aziz süperdi yaşasın izmir yaşasın atatürk

Cevap Yaz

adult birey

7 Mayıs 2010 10:12

Filmin en etkileyici sahnelerinden biri ilk bölümün sonudur bence. Vahidettin'in oğlu Ertuğrul Efendi'yi alıp saraydan ayrılarak İngilizlere sığınması ve o sırada çalan müzik güzel bir mizansen oluşturmuştur.

Ayrıca bir söyleşisinde söylediğine göre Rutkay Aziz bu role hazırlanırken evinin her yerine Gazi'nin fotoğraflarını yapıştırmış ve hareketlerini mimiklerini bu yolla çalışmış. Ayrıca eski kayıtlardan sesini de dinlemiş sürekli.

Cevap Yaz

emre84

11 Mart 2010 11:09

Çok başarılı ve önemli bir film cast mükemmel

Cevap Yaz

yedikule_zindanı

5 Şubat 2010 07:46

Emeği geçenleri de kutlarım..

Cevap Yaz

emre84

4 Aralık 2009 14:02

Bu filmde Çetin Tekindor'un oynadığını sanmıyorum harika bir film cast mükemmel ötesi ne desem az gelir tekrar tekrar izlenebilecek bir film

Cevap Yaz

romans

9 Ocak 2009 02:07

evet hollywood güzel ve unutamadığım yüzlerce film vardır.ama bu film benim iiçin titanikden dahada güzeldir.

çünkü özümde ben varım

özünde türk milleti vardır.

haliyle bu kadar güzel anlatım,bu kadar güzel ve usta oyuncuların yaptığı bu film benim için tüm dallarda oskarı almış bir filmdir.

Cevap Yaz

göknil

5 Ocak 2009 19:38

Mustafa Kemal ve yandaşlarının Anadoluda başlattığı ve Milli Mücadele adını verdiği büyük devrim macerasını anlatıyor.

Cevap Yaz

hüdayfa

11 Ekim 2008 18:21

Muammer Sun'un müzikleri çıkarıldığında evrensel bir kıymeti olmayan, sinematografiden sakınmış, varoluş amacına uygun bir belgesel.

Cevap Yaz
Yandex.Metrica