Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Laleli'de Bir Azize

Laleli'de Bir Azize

8,34

(22 kişi yorum yaptı)

2012-07-31 16:31:59 12 Mart 1999 1 Saat 30 Dk Macera Kara Film Gerilim Dram Macera, Kara Film, Gerilim, Dram
IMDb puanı: 0

Yönetmen: Kudret Sabancı Kudret Sabancı

Ülke: türkiye

Gişe: 2.903

Oyuncular: Mutlu Polat, Funda Şirinkal, Yıldıray Şahinler, Emin Gümüşkaya, Ella Manea, Fikret Urulu, Cengiz Küçükayvaz, İştar Gökseven, Güven Kıraç, Ertan Vecdi Küçükerbaş Devamını Gör...

Ödüller: Ayhan Işık Uzun Metraj Film Jüri Özel Ödülü

Konusu : Üç kafadar, patronlarından habersiz bir iş yapıp voliyi vurmaya kalkışır. Ancak işler umdukları gibi yürümez. `Bakire` bir hayat kadınını anlaşma yaptıkları işadamına götürürlerken birden karşılarına dört adam çıkar. Hem kızı, hem de aldıkları yüklüce parayı kaptırırlar...caner aydin vegan

20 Aralık 2020 15:09

Gemide filmini hayal meyal hatırlıyorum. Keşke ilk onu seyretseydim. 1999 yapımı bir film. Makaslı yerler çok var. Eski filmler daha farklıymış. Şu an komediden geçilmiyor. Dram filmi ama güldürüyor bayağı yer yer. Özellikle cengiz çok iyi. Hacı denilen kişi sanki uçuyor gibi yürürken, güzel efekt yapmışlar. Geçmiş sahneleri de göstermeleri ayrı bir hava katıyor. Aynı olayı farklı sahnelerden de görüyoruz kaç kez. Banliyö trenini görmek güzeldi. Sonu tam anlamadım. Kaçmışlar mı, kadın da öldürülmüş?

Cevap Yaz

performer

8 Ekim 2017 21:34

önce gemide'yi izledim 9 puan verdim sonra bu filmi izledim bu filme 6 puan verdim...filmde beğendiğim tek şey emin gümüşkaya yani şişko rolündeki aktörün başarılı oyunculuğu.

Cevap Yaz

mansuryıldırım

21 Temmuz 2015 04:57

Gemide filminin devamı olan film doğrusunu söylemek gerekirse gemide kadar iyi değil ama yinede başarılı bir devam filmi güven kıraç ve cengiz küçükayvaz iyi bir ikili olmuş performanslarıda fena değil filmin gerçekçi havası ve iyi hikayesine rağmen düşük temposu filme zarar vermiş ama uğur yücelin güzel müzikleri ile bir ilk filme göre yinede iyi film aynı serdar akar gibi kudret sabancıda bu film kalitesinde bir film daha yapamadı kısaca izlemeye değer iyi bir film.

Cevap Yaz

iskender44

1 Ocak 2015 11:42

önce gemide sonra bu film izlenmeli..

Cevap Yaz

sinemadelisi

3 Haziran 2014 15:29

Gemide filminden bağımsız izlenilmeyecek bir film.Çünkü konu ve sahnelerin çoğu ortak.Bu film Gemide'nin biraz gölgesinde kalsa da adam satmayı,herkesin kendi menfaatini düşündüğünü anlatan güzel bir film.Karanlık sahnelerin çokluğu izleyen leri yoruyor fakat yönetmenin sahne geçişlerindeki ustalığı bunu kapatıyor.Gerçekçi sinemamızın güzel örneklerinden biri olan bu filmde Cengiz Küçükayvaz'ın efsane performansı ve Uğur Yücel'in de filmin atmosferine cuk oturan müzikleri filmi götürmüş. Filmin finaline Gemide filminde olduğu gibi üçlü sigaraya dönmeleri çok iyi olmuş çok beğendim.Puanım7/10

Cevap Yaz

gecedensonra

6 Mart 2011 03:17

senaryosu   serdar akar ın azize ve gemide filmlerinden   alınmış  değişik bir film ..  görüntü kalitesi rezalet olsada  o dönemi ve insanları iyi yansıtmış..

Cevap Yaz

delikadir39

25 Şubat 2010 15:57

Cengiz Küçükayvazın diyalogları muhakkak izlenmeli :D

Cevap Yaz

kırkambar

30 Temmuz 2009 14:59

İnsanların birbirini dolandırıp, kazıkladıkları hiç kimsenin sözünde durmadığ ve fırsatını bulup bir kaşık suda boğmaya çalışanların olduğu bir dünyada senaristin gördüklerini doğal bir biçimde seyirciye aktardığı bir dönemi yansıtır.Film kadın pazarlayıcısı olan 3 arkadaşın mesleklerini göz önüne koyduğu bir filmde hayatta ne tür pisliklerle ve ahlaksızlıkların görüldüğünü ama hayatın bu bölümünü görmeden habersiz yaşayanların mutlaka ibretle ve kızların ders alması gerektiren bir filmdir.

Bu filmde Cengiz Küçükayvaz'ın rolünü oldukça takdir ettim.Bu filmin Gemide filminin devamı olarak görselerde ben böyle görmüyorum.Çünkü iki filmin olayları aynı esnada ortaya çıkıp gelişen ve sonucu tek bağlanıldığı bir filmdir.

Cevap Yaz

Glasscow

11 Kasım 2008 15:06

kudret sabancı'nın bu hızlı kurgulu filmi gemide'yi izleyen bünyelere pek hitap etmedi. sakallı kel adamı kameraya yaklaştırma stili nefisti. tv'deki kadraj düşüncesi de...aliye,binbir gece gibi sakal filmler çekmek yerine biraz da bağımsız ruhları düşünmeli. kendisinde mevcut bir yetenek var.  takashi miike'nin dead or alive: hanzaisha'sını izleyenler kurguya özellikle dikkat etsin.

Cevap Yaz

Halil Güneşli

12 Ağustos 2008 00:45

filmin diğer bir ilgi çekici yönü ise; lalelide bir azize izlerken gemidenin sahnelerini gösterirken, gemide filminin soundtracklarının çalması ince bir ayrıntılıdır.

Cevap Yaz
Yandex.Metrica