Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Uzun İnce Bir Yol

Uzun İnce Bir Yol

7,49

(15 kişi yorum yaptı)

2012-07-31 16:31:59 1 Ocak 1970 1 Saat 13 Dk Fantastik Dram Fantastik, Dram

Yönetmen: Tunç Başaran Tunç Başaran

Ülke: türkiye

Oyuncular: Selma Kutluğ, Özcan Özgür, Nevin Aypar, Orhun Seydik, Caren Liby, Taner Barlas, Tarık Akan, Arslan Kacar, Ali Rıza Özbilgiç, Mustafa Alabora Devamını Gör...

Konusu : Müşfik karısı ve çocuğu ile yurtdışın dan türkiye ye gelir müşfik bu arada haberi olmadan bir kaza yapar buna kızan azrail müşfikin peşine düşer.Göztepe

13 Ağustos 2016 22:09

Gizemli sıradışı bir senaryo'ya sahip bir film azrail can alıcı rolde Taner Barlas harikaydı özellikle. Yurt dışından Türkiye'ye Kapıkule 'den giris ve Bodrum'da biten bir yolculuk. Sonrasında gelişen olaylar özellikle filmin final sahneleri harikaydı.

Cevap Yaz

erakman

25 Mart 2016 07:07

8 sene once filme yorum yapmisim.Epey zamandir da ariyordum izlemek icin ve sonunda arkadas tavsiyesi ile buldum yeniden izledim.Tek kelime ile harika.Taner Barlas tek kelime ile dokturmus.Hele son ucus sahnesi efsane idi,tuylerimi diken diken etti.Tunc Basaran Turk sinemasin da asla benzeri olmayan ve olamayacak bir film yaratmis.

Cevap Yaz

MGUNAY

9 Kasım 2015 11:14

Taner Barlas için bile izlenir. Nevin Aypar kendi sesiyle oynamış. Film bir vicdan sesini anlatmaya çalışmış. Bence başarılı olmuş.

Cevap Yaz

john-philo

8 Haziran 2009 09:44

Filmi çok beğendim. Azrail rolundeki taner barlas'ı izlemek çok keyifliydi, beyazlar içindeki tavırları etkileyiciydi, Azrail'i anlamadığını kimsenin anlayamayacağını gizemli ve iyi olarak düşündüğünü  anlatmaya çalışıyor gibiydi. Bir bayan olarak  müslümanların erkek çocuklara uyguladığı  sünnetin ingilizler açısından dehşet uyandıran bir şey olabileceğini düşündüm.  Azrail'le dans eden Mary'nin ölmemesi güzeldi. Azrail'in melek olduğu kötü olmadığı vurgulanıyordu. Tunç Başaran ölüm üzerine kötü şeyler neler olabilir ona kafa yormuş, ölüm ve paradan bahsediyor, ölüm ve sünnet konusunu birlikte irdelerken. Deli dumrul'u hatırlatan kareler vardı.Tunç Başaran ölüm ve ölmesi muhtemel olan insanın annesi babasının canı üzerine kafa yormuş. Oldukça düşündüren ve eğitici yönü olduğunu düşündüğüm bir film.

Cevap Yaz

bengul

14 Haziran 2008 22:45

Film aceleye mi gelmiş anlamadım ki.Piano Piano Bacaksız filminin yönetmeni böyle sıradışı konusu olan filmi çok daha iyi çekebilirdi.Azrail rolünde Taner Barlas.Ben Meet Joe Black deki Brad Pitt i tercih ederim :)

Cevap Yaz

erakman

16 Mayıs 2008 08:46

  türk sineması için sıradışı bir konu ve kurgu.taner barlas azrail rolünde çok iyi..trafik kazalarınada dikkat çekmeyi düşünen bir fim..tunç başaranın en iyi filmi...

Cevap Yaz

| S z R |

13 Mayıs 2008 15:59

Bana göre iyi bir film konusu çok güzel etkileyici

Cevap Yaz

adventurer

16 Nisan 2008 14:28

güzel bir filmdi izlemenizi tavsiye ederim.

Cevap Yaz

badem ağacı

25 Kasım 2007 22:02

taner barlas ın muhteşem oyunculuğu da olsa filmde sığ kalmış bazı durumlar ve sahneler var. ölüm konusunu işlerken, trafik sorunu, gurbetçi yaşayışı gibi konulara da el atmek istemiş.fakat hiç birisine tam anlamıyla girememiş ve tamamlayamamış. o yüzden konular yüzeysel kalmış. ama azrail ve ölüm konusunda değişik bakış açısı, farklı anlatımı olan bir film.tunç başaran için ilginç bir deneme olmalı:)  

Cevap Yaz

nedim yıldız

8 Kasım 2007 11:35

deli dumrulun öyküsünden yola çıkılmış azrailin canını almak istediği bir adamın yol öyküsü...izlenebilir...

Cevap Yaz
Yandex.Metrica