Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Manisa Tarzanı

Manisa Tarzanı

8,55

(9 kişi yorum yaptı)

2012-07-31 16:31:59 16 Aralık 1994 1 Saat 41 Dk Dram Biyografi Dram, Biyografi
IMDb puanı: 0

Yönetmen: Orhan Oğuz Orhan Oğuz

Ülke: türkiye

Oyuncular: İbrahim Olam, Sezer Soykök, Ahmet Nuri Aydın, Erdim Boray, Murat Ergür, Server Mutlu, Ali Rıza Özbilgiç, Nihat Nikerel, Kutay Köktürk, Ayton Sert Devamını Gör...

Ödüller: En İyi 3. FilmEn İyi SenaryoEn İyi Erkek Oyuncu

Konusu : Türk sinemasının ilk çevreci filmi. Yıl 1924, Kurtuluş Savaşı sonrası. Savaşın acılarını taşıyan Manisa şehrine çok uzaklardan ilginç bir konuk gelir. Göğsünde İstiklal Madalyası taşıyan bu gizemli adam yanmış yıkılmış şehirde ölü doğayı yeniden canlandırıp yeşillendirmek için amansız bir mücadele başlatır.

Yapımcı

Kurgu

Sanat Yönetmeni

Yapım Ekibi

Yönetmen Ekibi

Kamera Ekibi

Post-Prodüksiyon

Işık Ekibi

Sanat Ekibi

Makyaj Ekibi

Ses Ekibi

Efektler

Seslendirme

UlaşımAlınYazısı

6 Mart 2017 11:33

Filmin güzel bir konusu var. Finale doğru siyasetin kirli yüzü ortaya çıkar ve herşey için artık bitme noktasına gelmiştir. Manisanın gerçek kahramanı gibidir o. İçindeki doğa sevgisi ve tabiat anaya olan aşk görülmeye değerdir. ufak bir ağaç yaprağı'nın bile susuz kalmasına tahammül edemeyen iyi kalpli tam bir doğa insanıdır. Herkesle iyi geçinir. filmde anlatılanlar tamamen gerçek olaylardır. Ağaçları kesip yerine beton dikerek çevreyi katledenlere ithafen yapılmış iyi bir yapım. Talat bulut çok iyi bir oyunculuk çıkarmış. Ahmed Bedevi ve onun gibiler hep olmalı ve yaşamalı doğayı yaşatmalı. Umuduyla.

Cevap Yaz

karademir1981

22 Kasım 2014 23:46

Gayet başarılı bulduğum bir film. Kurgusuyla, evrensel mesajıyla ve gerçek hayata dayanan karakterleriyle izlenmesi gereken bir film. Olayların üzerinden onlarca yıl geçmiş olmasına rağmen maalesef film tüm güncelliğini koruyor ve adeta yaşadığımız günleri tasvir ediyor. Talat Bulut ise gerçekten çok başarılı. Yine bir Orhan Oğuz-Talat Bulut işbirliği olan Herşeye Rağmen filmini de izlemenizi tavsiye ederim...

Cevap Yaz

Göztepe

17 Mart 2014 01:37

Doğa ve tabiat aşığı Manisa Tarzanı Manisa'yla bütünleşmiş olan rahmetli Manisa Tarzanı Ahmet Bedevi'nin hayatını konu alan önemli bir doğa filmi. Ayrıca Türkiye'de çekilen ilk çevrecilik filmidir Ahmet Bedevi hayat hikayesini araştırmıştım 1963 yılında ölmüş İstiklal Madalyası sahibi 1.Dünya Savaşına katılmış önemli biridir. Çoraklaşan Manisa'yı adeta diriltmiş ağaçlar dikmiş tabiat dostudur. Tarzanlar zaten tabiat adamı olduğu içinde her zaman önemli bir yer tutmuşlardır. Film komple Manisa'da çekilmiş ve Ahmet Bedevi'nin mezarıda bu şehirdedir mekanı cennet olsun ağaçlarımızı doğamızı koruyalım.

Cevap Yaz

beyazambak

29 Ekim 2012 02:03

Çok güzel bir film, doğayı koruyalım, ağaçları çok seviyorum.

Cevap Yaz

sinemaaşığı

16 Haziran 2009 17:07

talat bulut devleşmiş

Cevap Yaz

oguzka2001

18 Ağustos 2007 13:55

ilginç ve özgün konusuna rağmen pek olmamış bir filmdi.

Cevap Yaz

engerek

4 Aralık 2006 15:47

harikulade bir film talat bulut oyuculuğunun zirvesine çıkmış

Cevap Yaz

papuduk

6 Nisan 2006 22:03

talat bulut un oyunculuğuyla manisa tarzanı ilginç kişliği beni gerçekten büyülemişti.günlerce filmin etkisinde kaldığımı biliyorum.filmi izlerken insanın tüyleri diken diken oluyor.hatırlıyorum da onun yerinde olmayı çok istemiştim.bence talat bulutun en başarılı filmlerinden biridir.tek kelimeyle harika .çocuklara ve gençlere agaç sevgisi insan sevgisin aşılamak isteyenler filmi onlara izletsin.eminim etkili olacaktır.

Cevap Yaz

d

26 Ekim 2004 02:16

Cevap Yaz
Yandex.Metrica