Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

İstanbul Kanatlarımın Altında

İstanbul Kanatlarımın Altında

7,97

(35 kişi yorum yaptı)

2012-07-31 16:31:59 15 Mart 1996 2 Saat0 Dk Dram Tarihi Dram, Tarihi

Yönetmen: Mustafa Altıoklar Mustafa Altıoklar

Ülke: türkiye

Gişe: 474.571

Oyuncular: Betül Kızılok Bavli, Mustafa Suphi Baltacı, Sevgi Onat, Mustafa Altıoklar, Altan Günbay, Ahmet Mümtaz Taylan, Serhat Nalbantoğlu, Mustafa Avkıran, Selçuk Yöntem, Ali Düşenkalkar Devamını Gör...

Ödüller: Umut Veren Yeni Erkek OyuncuEn İyi Görüntü YönetmeniEn İyi Müzik

Konusu : Eurimages ve Kültür Bakanlığı katkılarıyla. 17. yüzyıl İstanbul'unda Hezarfen Ahmet Çelebi (Aydan) , Lagari Hasan Çelebi (Bayülgen) , Evliya Çelebi (Bilginer) , Bekri Mustafa (Ay) insanların da göklerde kuş gibi uçabileceğiyle ilgili araştırmaları tartışmaktadırlar. Hezarfen'in kölesi, sonra da yavuklusu İtalyan kaptanın dilsiz kızı Francesca (Beatriz Rico) , Leonardo da Vinci' nin çizimlerine dayanarak onlara yardımcı olmaktadır. Hezarfen takma kanatlarıyla Galata Kulesi'nden tarihsel uçuşunu gerçekleştirip ödüllendirilmeyi beklerken, tutucu Şeyhülislam'ın (Çalışkur) kışkırtması sonucu 4. Murat'ın buyruğuyla Cezayir'e, füzeyle çıktığı gökyüzünden Boğaz sularına inen Lagari de Kırım'a sürülür.bysiirtli56

29 Aralık 2019 03:05

müziği dolayısıyla izlediğim. tamamen kültürümüzü ve medeniyetimizi karalama propagandası.mesnedsiz tarihle hiçbir tetabuku olmayan bir film

Cevap Yaz

ekahyaoglu

10 Ekim 2018 16:31

Başarılı bir film

Cevap Yaz

Kleberson

15 Ekim 2015 16:53

mustafa altioklari agir romanla birlikte tanidigimiz bir diger filmi bu filmde agir roman kadar ses getirmis ve cok konusulmustu o dönemlerde,zaten o dönemlerde fazla sinema filmi yapilmazdi yapilsada kimse tarafindan fazla izlenmezdi sinema tercih edilmiyordu pek simdiki gibi degildi.

Cevap Yaz

mansuryıldırım

7 Ağustos 2015 06:06

Film tarihi filmler içinde çekiliş tarzı ve konusunu anlatım bakımından başarılı bir film ama filmdeki erotik sahneler filme zarar vermiş televizyondada fazla yayınlanmamasının nedeni bu sanırsam ayrıca bu sahneler olmasa ve biraz daha dramatik duygusal bir film olsaydı belki filmin seyirci sayısı 1 milyonu bulacaktı filmde oyunculuklar genel olarak iyi özellikle ege aydan ve okan bayülgen rollerinde iyi performans göstermişler kısaca izlemeye değer iyi bir film.

Cevap Yaz

nostaljikinsan

10 Temmuz 2015 21:31

henüz jenerik kısmını izlerken müziğinden oldukça etkilendim.. hikayenin gerçeklik payını bilmiyorum ama izlerken keyif aldım.. film bittikten sonra da saatlerce müziği dinlemeye devam ettim o derece etkili, huzur ve hüzün karşımı bir beste.. filmle de güzel bütünleşmiş.

Cevap Yaz

sinemadelisi

27 Ağustos 2013 04:14

Türk sinemasının sallantılı dönemine 1996 yılında Eşkıya filmi ile birlikte son vermiş;yeni bir dönem açmıştır. Filmin oyuncu kadrosu inanılmaz,müzikleri ise efsanedir.Saray hakkında en doğrucu ve gerçekçi filmdir. Erotizm sahneleri fazla abartılmıştır. Saray içi entrikaları,dördüncü Muratın akıl almaz kudreti,baskıcı dönemin getirdikleri,Hezarfen ve Lagarilinin uçma tutkusu,Osmanlıdaki iç savaş ve o devirdeki cahillik ve gerici zihniyet beyazperdeye ustalıkla aktarılmıştır. Ayrıca sanat yönetmeni çok kaliteli bir iş çıkarmış. Filmde Hezarfenin sema ve uçma sahnesi,ayrıca Lagarilinin de uçma denemesi unutulmayan sahnelerdir. Filmde genel olarak tüm oyunculuklar üst seviyededir. Ama Ege Aydan ve Burak Sergeni biraz ayırmak lazım. Çünkü çok doğal ve gerçekçi oynamışlar. Ayrıca tabiki Haluk Bilginer ve Okan Bayülgeni unutmamak lazım. İzlemeyenler izlesin çünkü Türk Sinemasında yeni bir devrin başlangıcıdır.

Cevap Yaz

Hakan_Irızak

12 Aralık 2012 00:59

Beni çok duygulandıran bir film... Ancak erotizm kontrolsüz ve ölçüsüz kullanılınca filnden birşeyler götürüyor..Olay ''e filmin içine bi yere bunu da koyalım'' a dönüşüyor

Cevap Yaz

MGUNAY

24 Nisan 2012 10:48

elbette leylekler getirmedi ama böyle tarihi filmde seks sahnelerinin ne işi var  bu sahneleri bu kadar müstehcen göstermeye ne gerek var Mustafa Altıokların nasıl bir yönetmen olduğunuda Banyo, Ağır Roman, Beyzanın Kadınları, Asansör filmlerinden biliyoruz. yani bunu tarihi bir film değil erotik film desek yanılmış olmayız diğer yönetdiği filmlerdede nasıl bir kişilik olduğunu anlamış oluyoruz.

Cevap Yaz

ramazanates

5 Haziran 2011 11:36

tabi ki tarihte erotizm diye birşey yoktu ki ne arıyor erotizm tarihsel filimde.....

Cevap Yaz

MGUNAY

14 Aralık 2012 09:57

tarihte porno diyede birşey vardı onu sayın Mustafa Altınoklar koymayı unutmuş onuda koysaydı keşke.

MGUNAY

26 Temmuz 2010 11:41

filmi ilk başlarda beğendim hatta 10 puan verecektim ama sonra böyle tarihsel filmde erotik sahnelerin ne işi var öyle değilmi? Ondan puan 6 ya düştü malesef. Erotik sahneler dışında film iyiydi.

Cevap Yaz
Yandex.Metrica