Türk Tiyatrosu'nun usta isimlerinden Müjdat Gezen'in 61. sanat yılı bir etkinlikle kutlandı.
04 Kasım 2021
1.
 Müjdat Gezen Belgeseli’nin Prömiyeri İzmir’de Gerçekleştirildi

Türk Tiyatrosu'nun usta isimlerinden Müjdat Gezen'in 61. sanat yılı bir etkinlikle kutlandı. Etkinlikte, yönetmenliğini ve senaristliğini Gazeteci Gökmen Ulu'nun yaptığı belgesel filmin Türkiye prömiyeri gerçekleştirildi. İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin ev sahipliğinde, Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi'nde tamamen ücretsiz gerçekleştirilen etkinliğe ilgi büyüktü.

Müjdat Gezen seyirciler ve konuklar tarafından alkışlarla karşılandı. Etkinlik, Gökmen Ulu'nun sunumu ile başladı. Ulu, "Bu akşam bizleri Müjdat Gezen sevgisi ve onun çok güzel temsil ettiği ortak değerlerimiz bir araya getirdi. 61 yıldır Türkiye'nin yüzünü güldüren adam ve değerli ailesi, sevgili İzmir'imize hoş geldiniz. Mesleki niteliklerinden ziyade, karakteristik özellikleri üzerinde durdum. Bilinmeyen yönlerini, onun nasıl bir insan olduğunu anlatmaya çalıştım. Bunu tek başıma yağmadım; istedim ki, ailesi, dostları, öğrencileri ile birlikte anlatalım. Herkes bu işin bir parçası olmanın mutluluğunu yaşadı. Emeği geçen bütün arkadaşlarıma teşekkür ederim." dedi.

Daha sonra belgeselin gösterimi yapıldı. Gösterimden sonra Müjdat Gezen alkış sağanağı altında sahneye çıktı. Roman müzik grubu "Çılgın Cemal ve Arkadaşları", Müjdat Gezen'e bir sürpriz yaptılar. Gezen, seyircileri selamladıktan sonra orkestranın arasına oturdu ve bir süre darbuka çalarak müziğe eşlik etti.

Müjdat Gezen konuşmasında; "Ellerine sağlık Gökmen, hakikaten çok emek verdin biliyorum, çok güzel bir belgesel olmuş. Gökmen Ulu'nun emeğine sağlık. Eksik olmasın dostlarım da iyi anlatmış. Ben arkamdan methedilmeyi severim ama yüzüme karşı methedilince utanırım. Çok sağ olun, beni çok duygulandırdınız. Bana bu gücü verenlerin içerisinde ailem, dostlarım, yakınlarım var. Ancak, beni son zamanlarda en çok mutlu eden olay, Hollanda'da yaşayan ve hasretini çektiğim kızım Elif ile 'Baba - Kız' oyununda aynı sahneyi paylaşmam." dedi

Belgeselde yer alan konuşmacılar arasında,  Alper Kul, Barış Dinçel, Cem Yılmaz, Celal Ülgen, Cüneyt Arkın, Çağlar Çorumlu, Demet Akbağ, Dolunay Soysert, Erkan Can, Emre Kongar, Erol Evgin, Ezgi Mola, Gonca Vuslateri, Günay Karacaoğlu, İlker Ayrık, İlker Başbuğ, Kandemir Konduk, Kıvanç Tiner, Mustafa Alabora, Perran Kutman, Şebnem Bozoklu, Şevket Çoruh, Temel Gürsu, Tınaz Titiz, Türkan Şoray, Türker İnanoğlu, Orhan Aydın, Özden İnönü Toker, Uğur Dündar, Yasemin Yalçın ve Zülfü Livaneli gibi isimler yer aldı.  Belgeselde, Elif Gezen de özel bir bestesi ile yer aldı. Meltem Taşkıran'ın belgesel için özel olarak yazdığı, bestelediği ve seslendirdiği 'Komikler Ağlamaz' şarkısı da beğeni topladı. gülsün."