"Cem Karaca’nın Gözyaşları" filminin basın toplantısı, Ses 1885 Ortaoyuncular Tiyatrosu’nda düzenlendi.
09 Kasım 2023

Fikri Harika Prodüksiyon ve Aytaç Medya işbirliğiyle çekimleri devam eden "Cem Karaca’nın Gözyaşları" filminin basın toplantısı, Ses 1885 Ortaoyuncular Tiyatrosu’nda düzenlendi. Filmin yönetmeni Yüksel Aksu, basın mensuplarına hitaben yaptığı açıklamada, "Cem Karaca bir Türkiye biyografisidir" ifadesini kullandı.

Başrollerini İsmail Hacıoğlu'nun üstlendiği filmde, Fikret Kuşkan, Yasemin Yalçın, Melisa Aslı Pamuk, Meral Çetinkaya, Buçe Buse Kahraman, Melisa Döngel, Kubilay Tunçer gibi usta oyuncular yer alıyor. Cem Karaca'nın oğlu Emrah Karaca ise filmin danışmanlığını üstleniyor.

Kişisel hayatında çok özel yeri olduğunu söyleyen Yüksel Aksu; “Çocukluğumda tütün tarlalarında çalışırken radyoda, ''Beyaz Atlı Şimdi Geçti Buradan'' ya da ''Namus Belası'' çalmaya başladığında bütün kadınlar dururdu, radyonun başına toplanırdı, ben de küçük bir çocuk olarak onu dinlerdim. Gel zaman git zaman genç oldum. Söylemesi ayıp solcu oldum. O zaman yasaklıydı ve gençlik yıllarımızda kasetlerini gizli gizli çoğaltıp günlerce gecelerce dinlerdik” dedi. 

Sanatsal serüveninde Cem Karaca’dan ilham aldığını belirten Aksu; “Zaman içerisinde kendi sanatsal serüvenimde onların yaptıkları ulusal, yerel, evrensel değerleri bir arada toplayıp hem geniş kitlelere hem de daha elit kesimlere ulaşabilme kabiliyeti üzerine çalıştım. Sinemamda da bunu yapmaya çalışıyorum. Kör topal, karınca kararınca... Benim için Cem Karaca sadece bir müzisyen biyografisi değil, bir Cumhuriyet biyografisidir… Bir Türkiye biyografisidir. Aynı zamanda da bir sanatsal açılıştır, cereyandır, bir yol haritasıdır” dedi. 

Yönetmen Yüksel Aksu; “Bir sürü biyografinin arasında Cem Karaca'nın bana gelmesi büyük bir kısmet. Hatta çekmek için değişik lobiler bile yapmıştım. Kar etmedi. Aylar sonra proje kendi kısmetiyle bana geldi” dedi. 

İsmail Hacıoğlu: Böyle bir rolü oynamaktan son derece mutlu ve gururluyum

İsmail Hacıoğlu sözlerini; “Çok heyecanlıyız, son söz tabii ki Türk halkının olacak. Böyle bir rolü oynamaktan sonra derece mutlu ve gururluyum. Çok teşekkür ederim” dedi. 

 YORUMLAR  ({{commentsCount}})
{{countDown || 2000}} karakter kaldı
{{comment.username}}
{{moment(comment.date).fromNow()}}
Uyarı:  Yorumunuz, yönetici tarafından onaylandıktan sonra tüm ziyaretçilerimiz tarafından görüntülenebilecektir. (Bu mesajı sadece siz görüyorsunuz)
{{reply.username}}
{{moment(reply.date).fromNow()}}
Uyarı:  Yorumunuz, yönetici tarafından onaylandıktan sonra tüm ziyaretçilerimiz tarafından görüntülenebilecektir. (Bu mesajı sadece siz görüyorsunuz)