6. GÜZEL ORDU KISA FİLM FESTİVALİ BU YIL HALE SOYGAZİ’YE İTHAF EDİLDİ.
28 Ekim 2022

Güzel Ordu Kültür Sanat Derneği tarafından 6’ncısı düzenlenen Güzel Ordu Kısa Film Festivali bu yıl, unutulmaz filmleriyle Türk sinemasına yaptığı değerli katkılarından dolayı Hale Soygazi’ye ithaf edildi.

Hale Soygazi’ye “Onur Ödülü”nü, Güzel Ordu Kültür Sanat Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Serdar Köksal takdim etti.  Ordu’ya gelmekten duyduğu memnuniyeti dile getiren Hale Soygazi, “kısa film benim çok sevdiğim bir tür. Hayat akıp giderken yakalanan bir “an”a keskin ve çoğu kere mizahi bir bakış, bildiğimizi sandığımız, yaşadığımız hayata bambaşka bir açı kazandırabilir ve şaşırtabilir bizleri” dedi.

Bu yılın teması “Kıyısında” olan Güzel Ordu Kısa Film Festivali’nin davetiyle ilk kez Ordu’ya geldiğini de belirten Hale Soygazi, “Ordu’nun kıyısındayım” diyerek sevenlerini selamladı.

 

 “Genç Jüri” ödülünü alan Yağmur Mısırlıoğlu ödülünü

Hale Soygazi’nin elinden aldı.

Festivalde öğrencilerden oluşan genç jürinin verdiği ”Genç Jüri” ödülünü kazanan “Bugün Değil” filminin yönetmeni Yağmur Mısırlığıoğlu’nun ödülünü Hale Soygazi verdi.  Genç jüride; Kübra Aydoğdu, Kifayet Kara, Nezaket Kaya, Tuba Kayabakan, Kübranur Keşap, Nergis Kobak ve Duygu Korkmaz yer aldı.

Güzel Ordu Kısa Film Festivali, kısa film yapımını özendirmek, bu alanda gelişimi desteklemek ve nitelikli kısa filmleri izleyiciyle buluşturmak amacıyla düzenleniyor.  Festivalde birincilik ödülü, kişisel ve cüretkâr bir konuyu, güncel ve yetkin bir sinema diliyle anlatan “Babamın Deniz Yatağı” filmine verdi. Ödül, filmin yönetmeni Orkun Göntem’e jüri başkanı Tayfun Pirselimoğlu tarafından verildi. İkincilik ödülünü Adres filmiyle Aram Dildar alırken, üçüncülüğü ise “Ev Diye Bir Şey Yok” ile Nur Özkaya aldı.  

12 yıldır ulusal ve uluslararası festivallerde, Zeynep Atakan tarafından verilen Yapımlab Ödülü geçtiğimiz yıl Güzel Ordu Kısa Film Festivali’nde de verilmeye başlandı. Bu yıl yönetmen Oğuzhan Tercan adına “Oğuzhan Tercan Genç Sinemacı Ödülü” olarak verilmeye başlanan ödülün sahibi ise ana jüri tarafından belirlendi. Hüseyin Enes Balcı tarafından yönetilen “Yas Provaları” bu ödüle layık görüldü. Yönetmen ödülünü yapımcı Zeynep Atakan’ın elinden aldı.

 YORUMLAR  ({{commentsCount}})
{{countDown || 2000}} karakter kaldı
{{comment.username}}
{{moment(comment.date).fromNow()}}
Uyarı:  Yorumunuz, yönetici tarafından onaylandıktan sonra tüm ziyaretçilerimiz tarafından görüntülenebilecektir. (Bu mesajı sadece siz görüyorsunuz)
{{reply.username}}
{{moment(reply.date).fromNow()}}
Uyarı:  Yorumunuz, yönetici tarafından onaylandıktan sonra tüm ziyaretçilerimiz tarafından görüntülenebilecektir. (Bu mesajı sadece siz görüyorsunuz)