10. Boğaziçi Film Festivali'nin onur konukları festival kapsamında masterclass verecek.
18 Ekim 2022

Bu yıl 21-28 Ekim tarihleri arasında gerçekleşecek festival, Türk ve dünya sinemasından seçkin yapımların gösterimleri, Masterclass sınıfları ve söyleşileriyle sinemaseverleri ağırlayacak. Yapılacak masterclassların yanı sıra yerli ve yabancı sektör profesyonellerinin katılımıyla da söyleşi ve paneller gerçekleştirilecek.

Açılış gecesinde Filipinli yönetmen Lav Diaz'a "Onur Ödülü" takdim edilecek. Usta yönetmen deneyimlerini 23 Ekim'de Atlas 1948 Sineması'nda gerçekleştirilecek masterclass ile sinemaseverlerle aktaracak. Etkinlik saat 13.00'da başlayacak.

24 Ekim'de  Atlas 1948 Sineması'nda saat 21.00’da başlayacak  "Sinema ve Hakikat" başlıklı söyleşide yazar Dücane Cündioğlu deneyimlerini paylaşacak. Bir diğer onur konuğu olan Macar senarist ve yönetmen Ildiko Enyedi de sinemaya dair tecrübelerini 26 Ekim'de Atlas 1948 Sineması'nda saat 18.30'da düzenlenecek masterclass ile aktaracak.

Film Festivali'nin film gösterimleri Atlas 1948 Sineması, Atatürk Kültür Merkezi (AKM) Yeşilçam Sineması ve Kadıköy Sineması'nda gerçekleştirilecek.

Festival biletleri  "mobilet.com" üzerinden satışa sunuluyor. Ayrıca biletler, festival süresince Atlas 1948 Sineması ve Kadıköy Sineması gişelerinden de alınabilecek.

 

 

 

 YORUMLAR  ({{commentsCount}})
{{countDown || 2000}} karakter kaldı
{{comment.username}}
{{moment(comment.date).fromNow()}}
Uyarı:  Yorumunuz, yönetici tarafından onaylandıktan sonra tüm ziyaretçilerimiz tarafından görüntülenebilecektir. (Bu mesajı sadece siz görüyorsunuz)
{{reply.username}}
{{moment(reply.date).fromNow()}}
Uyarı:  Yorumunuz, yönetici tarafından onaylandıktan sonra tüm ziyaretçilerimiz tarafından görüntülenebilecektir. (Bu mesajı sadece siz görüyorsunuz)