Fatih Yıldız

Doğum Tarihi 18 Şubat 1958
Doğum Yeri Istanbul
Eğitim Durumu DTCF Tiyatro Kürsüsü,YDYO İngiliz Filoloji, Londra Müzik ve Drama Sanatları Akademisi ileri seviye oyunculuk eğitimi, senaryo yazarlığı.

Oyuncu (26)

Son Yorumlar (13)

Jadson avatar Jadson 06 Haziran 2011 02:09:06

Türkiyenin kıymetini bilemediği ender donanımlı tiyatro sanatçılarından birisi olduğu kanaatindeyim Sayın Yıldızın. Sanatın ve sanatçının ''ucube ve müsvette'' diye nitelendirildiği bir ülkede doğal sonuç gibi görülsede bu durum, aslında camiamızın a yıbıdır Fatih Yıldız'ın ülke çapında tanınmaması ve hak ettiği yerde olmaması..

dogann 27 Eylül 2009 00:47:09

10

Televizyon dizilerinde hep asık yüzlü,sert adam rollerinde izlediğimiz bu sanatçıyı, Türkmax'taki citkomda seyredince, hayranlığım bir kez daha arttı. Müthiş bir komedi oyuncusu olduğunu da görüyorsunuz aynı zamanda. Kendisini tiyatro sahnesinde, ser gilediği kabare gösterisinde de izledim ve gerçekten de kahkahalar atarak ve ayakta alkışlayarak kutlamak istedim bu değerli oyuncuyu.Bir yandan sizi yere düşecek kadar güldürüyor, bir yandan da biraz sonra müzik ve şarkılar eşliğinde seslendirdiği şiirleriyle olduğunuz yere çivi gibi çakıyor adeta, müthiş bir ses..müthiş bir yorum. Böyle sanatçılarımız iyi ki var diyorum. Saygılarımla.. 

berrakuzun 23 Ağustos 2008 13:26:08

10

Sinematürk'teki bilgilerine bakınca, böyle bir sanatçının nasıl olur da medyadan bu kadar uzak durduğunu ve adeta kendisini saklar gibi davrandığını anlamak güç..ve fakat kendisine bu merakımla ilgili bir mesaj atınca büyük bir incelik yapıp cevaplam ış ve diyor ki; o tür reklamlara ihtiyaç duymuyormuş ve uzun yıllar yurtdışında olduğu için de TV dünyasından uzak kalmış.Neyse ki artık buralarda ve onu tekrar zevkle izlemeye başladık.Umarım yakında yeniden senaryolar yazıp o tür bir keyfi de bize yaşatır. Daveti üzerine gidip izlediğim kabare gösterisi ise tek kelimeyle müthişti. Bu denli başarılı bir komedyen izlemedim ben..ve biraz sonra da canlı müzik eşliğinde seslendirdiği kendi şiirleri var ki, o ses tonu ve okuyuşu sizi büyülüyor adeta.İyi ki böyle sanatçılarımız var..

Yandex.Metrica