Tuncay Gürel

Gerçek Adı Tuncay Gürel
Doğum Tarihi 7 Ağustos 1939
Ölüm Tarihi 29 Ağustos 2014
Doğum Yeri istanbul
Ölüm Yeri izmir

Oyuncu (30)

Son Yorumlar (10)

mansuryıldırım avatar mansuryıldırım 31 Ağustos 2014 10:13:42

10

Allah rahmet eylesin çok iyi oyuncu olmasına rağmen hiç başrol oynamamış bir komedyendi tosun paşanın küçük eniştesi bizimkiler dizisinin bakkalı akasya durağı dizisininde vakkas ağa sı olarak çok iyiydi.

AlınYazısı avatar AlınYazısı 30 Ağustos 2014 19:32:03

Bizler babalarımızın dedelerimizin zamanındaki gerçek oyuncuların gerçek sinemalarını izlediğimiz zaman vay be dedik. Ne oyuncular ne emekler ne şahsiyetler ne değerler gelmiş, eser bırakıp göçüp gitmiş.Bizler azda olsa yetiştik, yarınların insanları vay be deyip vefa gösterebilecekmidir? Çoğundan çok azı kaldı. Değerlere sahip çıkılması emeklere saygı gösterilmesini umuyoruz, Geçmişte vefasızlığın haddi hesabı yapılamaz asla.
Koca bir dönem kapanıyor. Koca bir perde son buluyor.
Allah Rahmet Eylesin. Geride Kalanlara Uzun Ömürler versin

Göztepe avatar Göztepe 30 Ağustos 2014 18:07:31

8

Türk Sineması'na Tosun Paşa filmiyle başladı o filmde canlandırdığı Tellioğulları'nın Küçük Enişte rolünü o kadar güzel oynadıki vefatına kadar o rolüyle hatırlandı hafızalardan silinmedi. Birçok dizi ve tiyatro oyununda rol alsada usta bir tiyatrocu olsada ben şahsım adına onu hep "Küçük Enişte" olarak tanıdım ve o karakterle sevdim. Yalova'nın Çiftlikköy ilçesinde yaşayan sanatçı tedavi için İzmir'in Ege Üniversitesi hastanesinde 1,5 aylık tedavi sonucu malesef hayatını kaybetti Allah gani gani rahmet eylesin keşke vefat etmeden önce ziyaret edebilseydim çok üzgünüm.

Yandex.Metrica