Zeliha Sürücü

Doğum Tarihi 26 Mart 1981
Doğum Yeri Eskişehir
Eğitim Durumu Anadolu Üniversitesi İletişim Fakültesi

Biyografisi

Anadolu Meslek Lisesi Otomatik Kumanda Bölümü mezunu.Lisede Almanca hazırlık okudu. Liseden sonra, Gülgün Feyman, Orhan Ertanhan, Bengül Erdamar gibi TRT kökenli hocalardan diksiyon dersleri aldı... Ş u anda ise Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi öğrencisi. Aynı zamanda da, Bahçeşehir Üniversitesi İletişim Fakültesi'ne başladı... İngilizce hazırlık okuyor... Bu arada Şahika Tekand'dan oyunculuk dersleri de aldı...

İlk olarak Eskişehir Kanal 26 televizyonunda işe başladı. Muhabirlik ve haber spikerliği yaptı. Kanal 26'daki çalışmalarına şahit olan Arena ekibi, bir dönem sonra aralarına Zeliha'yı da aldılar. Böylece araştırmacı gazeteci Uğur Dündar ile ilk ulusal kanal deneyimi başlamış oldu.

Arena'daki çalışmalarının ardından, Ali Kırca ve ekibiyle çalışma fırsatı oldu. Ali Bey'in sunduğu ana haber sonrası hava durumu yapımcılığı ve sunuculuğu görevini üstlendi, muhabirlik yaptı.

Ve bir ara karşısına 2 yıl önce düştüğü bir dipnot çıktı. -Türkan Şoray'ın kızı rolünü oynamak isterdim- Bu not onu ''Gönderilmemiş Mekuplar'' sinema filminde Türk sinemasının sultanı Türkan Şoray'ın gençliğini oynamaya kadar götürdü. Doğum gününe denk gelen -Gönderilmemiş Mektuplar- ın gala gecesi hem 22 yaşına, hem de sinemaya ilk adımdı.

TV dizisi Dilan da Dilan'ı canlandırdı - yirmi altı bölüm.

Deli Yürek'te konuk oyunculuk, Deutsche Post'un yılbaşı reklamlarında yer aldı ve Avrupa ülkelerinde yayınlandı.

Otuz bölüm Büyük Yalan'da oynadı.

İki türkü filminde yer aldı ve en son Ah Polis Olsam TV dizisinde Ayfer karakterini canlandırdı.

Oyuncu (10)

Son Yorumlar (1)

KOD ADI avatar KOD ADI 22 Şubat 2017 23:07:30

10

kurtlar vadisinden sonra hiç bir yapımda yer almadı.neredesin zeliha sürücü geri dön.senin gibi güzel ve iyi bir oyuncunun ekranlarda olması lazım.

Yandex.Metrica